Šta je novo?

Orion Telekom

Pukao mi je signal pre pola sata-centar Beograda. Na telefone se ne odazivaju. Jel ima još neko problem večeras?
 
Ovo je ocigledno neka velika havarija cim je sve crklo. Nema ni kod mene u bloku 62
 
I u Mirijevu puklo svi servisi ZlOriona jedva čekam da istekne ugovor malo malo pa nema.i ti baš sad puko kad ćale drži konferenciju za štampu....SBB iako je duplo skuplji je zakon...
 
Izgleda da svi imaju problema. Sad im automat na 011 4100100 kaže da postoje tehničke smetnje. Isto nemam na Banovom brdu
 
Pukli su im izgleda DNS-ovi, resio sam problem tako sto sam stavio google public DNS, ovako:

  • Right-click Start, click Run. Type ncpa.cpl and click OK. This opens the Network Connections window.
  • Right-click on the connection you are using, and click Properties.
  • Choose Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) from the list, and click Properties.
  • Click on the Use the following DNS server address option.
  • Type 8.8.8.8 into the Preferred DNS server field.
  • Type 8.8.4.4 into the Alternate DNS Server field.
I to je bas puklo kada sam radio Windows cumulative update, posle reseta nije hteo na net... Pa radi system restore, i opet nece... i na kraju je sa ovim gore proradio, a sto je najgore, nista mi nije islo na net sem AnyDesk :)
 
Pukli su im izgleda DNS-ovi, resio sam problem tako sto sam stavio google public DNS, ovako:

  • Right-click Start, click Run. Type ncpa.cpl and click OK. This opens the Network Connections window.
  • Right-click on the connection you are using, and click Properties.
  • Choose Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) from the list, and click Properties.
  • Click on the Use the following DNS server address option.
  • Type 8.8.8.8 into the Preferred DNS server field.
  • Type 8.8.4.4 into the Alternate DNS Server field.
I to je bas puklo kada sam radio Windows cumulative update, posle reseta nije hteo na net... Pa radi system restore, i opet nece... i na kraju je sa ovim gore proradio, a sto je najgore, nista mi nije islo na net sem AnyDesk :)
Probao sam ne pomaže!
 
Meni je proradilo bez ikakvog cackanja sad
 
Evo sada je sve proradilo.

Dobro, nije strašno, sat vremena prekida za 8 meseci. Kod SBB sam imao mnogo više problema, prekide i po dan, dan i po
 
Meni je ovo treci prekid za 2 godine, tako da sam i dalje i vise nego zadovoljan
 
Ja sam na Ceraku i internet je funkcionisao samo preko preko mobilnog, preko kompa i na tv nije bilo moguće se povezat bežićnoi. Pa ako neka zna kako to i zašto je internet funkcionaisao samo preko mobilnog ?
Hvala unapred.
 
Televizija je i dalje nedostupna i preko smart tv app i preko laki nesrecnih boksova
 
Ne radi ni dalje.
Stara Bežanija, Pere Segedinca 14, soliter
 
Meni svo vreme radi da neureknem blok 70 nisam imao nikakve prekide veceras sad sam i tv video posto retko to gledam i to radi ali za net sigurno koristio sam celo vece i radilo normalno sa google dns ako znaci ista.
 
U podešavanjima rutera se namesti da dhcp server šalje 1.1.1.1 i 8.8.8.8 kao DNS i onda svi uređaji na mreži koriste te DNS-ove. Ne zavisite od Orion DNS-ova.
 
Kako da se u Huawei HG8245Q2 podesi dns?
Naime kada se ulogujem, nije moguće upisivati u polje Primary/Secondary DNS server na stranici LAN>DHCP Server Configuration.
 
Drugi dan bez net-a, zovem tehnicku podršku za NS i naravno automat koji ponavlja da budemo strpljivi a net mi treba naravno zbog posla.
Jako su neozbiljni...
 
kad god je neka frka oni isključe telefone tehničke podrške, i ide poruka da postoji problem i da ga rešavaju...
 
@kiza Loguj se kao admin a ne kao user pa će i ta 2 polja za DNS servere biti dostupna.
 
Ne znam sto se uopste mlatite sa time kada oni restartuju ruter kako im se cefne 🤷‍♂️
 
Drugi dan bez net-a, zovem tehnicku podršku za NS i naravno automat koji ponavlja da budemo strpljivi a net mi treba naravno zbog posla.
Jako su neozbiljni...
Briga njih sto tebi treba,vazno je da ti na kraju platis pun racun,a ostalo nije vazno.nazalost.
kad god je neka frka oni isključe telefone tehničke podrške, i ide poruka da postoji problem i da ga rešavaju...
Naravno kada ne smeju da se jave.Ali,to je cist amaterizam i bezobrazluk.
 
Nazad
Vrh Dno