Šta je novo?

Orion Telekom

Aj napravite da ne glavi, za pocetak.

Šta ti tačno podrazumevaš pod aktiviranjem naloga, pošto vidim da kačiš rezultate speed testa pa pretpostavljam da su ti internet već pustili?
Da se ulogujem negde, bilo gde, sa username-om. Ne prepoznaje ni MAC adresu rutera.

Ruski ruter smece u rangu SBB opreme. Wifi 5G 90/50 Mbits, Q2 je terao 400/150.
 
Poslednja izmena:
Aj napravite da ne glavi, za pocetak.
Da se ulogujem negde, bilo gde, sa username-om. Ne prepoznaje ni MAC adresu rutera.
Ruski ruter smece u rangu SBB opreme. Wifi 5G 90/50 Mbits, Q2 je terao 400/150.
Pa ja ti kažem - meni ne glavi uopšte.
Ako daš malo više informacija, možda i uspemo da ti pomognemo.
Kako on to kod tebe glavi? Zamrzava se slika, prekidi u signalu? Šta je konkretno problem?
Znam da su se neki žalili da radi sa prekidima ako ga priključiš preko WiFi na ruter, a tu je jedino ispravno rešenje povezivanje sa ruterom preko LAN kabla.
Onda radi stabilno.
Što se tiče logovanja bilo gde, osim username-a ti je potreban i password svakako, ali baš i ne vidim neku posebnu korist od logovanja bilo gde, pogotovo sa MAC adresom...
Jesi li ti prepaid ili postpaid korisnik?
 
Laki app za smart TV radi MNOGO bolje od krsevitog boksica. Jedino sto je N1 u SD rezi. Pass je 123456, tesko bilo to poslati na mejl...

20 minuta da bi dosao do tehnicke podrske, masala.

Propade mi Wifi6 kartica sa ovim Eltexom. Nece preko 200 mbit nikako.

Hotspot na Laki box je kul ideja kada bi radio odgovarajucom brzinom. Realno box je no name aliexpress od 10 dolara, 5 u veleprodaji i to je njegov glavni problem. Nije kriv app.

Sam softver je logicniji nego iristv.

Ja sam postpaid, 24 meseca ugovorna obaveza.

Sto se tice prognoze i tjuba, postoje dve kategorije korisnika: penzosi koji gledaju jedan kanal i oni it obrazovani. Prvima samo daj tv a drugima ne treba jutjub na boksu od 1000 dinara jer imaju mnogo bolji boks u vidu shield, mibox, firtv 4k ili nesto slicno. Na kraju krajeva svaki android tv je mnogo brzi i bolji od ogranicenog laki boxa. Promasen dizajn homescreena totalno, to nikome ne treba.

Realno uzeo sam 2 boksica jer mi po ugovoru pripadaju ali vidim da ce nazad u kutiju i u fioku do razduzivanja. App na drugom boksu ipak puno bolje radi.
 
Laki app za smart TV radi MNOGO bolje od krsevitog boksica. Jedino sto je N1 u SD rezi. Pass je 123456, tesko bilo to poslati na mejl...

20 minuta da bi dosao do tehnicke podrske, masala.

Propade mi Wifi6 kartica sa ovim Eltexom. Nece preko 200 mbit nikako.

Hotspot na Laki box je kul ideja kada bi radio odgovarajucom brzinom. Realno box je no name aliexpress od 10 dolara, 5 u veleprodaji i to je njegov glavni problem. Nije kriv app.

Sam softver je logicniji nego iristv.

Ja sam postpaid, 24 meseca ugovorna obaveza.

Sto se tice prognoze i tjuba, postoje dve kategorije korisnika: penzosi koji gledaju jedan kanal i oni it obrazovani. Prvima samo daj tv a drugima ne treba jutjub na boksu od 1000 dinara jer imaju mnogo bolji boks u vidu shield, mibox, firtv 4k ili nesto slicno. Na kraju krajeva svaki android tv je mnogo brzi i bolji od ogranicenog laki boxa. Promasen dizajn homescreena totalno, to nikome ne treba.

Realno uzeo sam 2 boksica jer mi po ugovoru pripadaju ali vidim da ce nazad u kutiju i u fioku do razduzivanja. App na drugom boksu ipak puno bolje radi.
Iskren da budem, Laki app za smart TV probao nisam jer imam LG televizor koji ne podržava android aplikacije al svakako ako ti je ta opcija bolja i možeš da je koristiš onda nema poente da se "patiš" sa Laki boxom.
Taj pass 123456 su ti postavili verovatno isti genijalci koji su tri puta splajsovali kabl. Promeni ga odmah, to nije normalna šifra.
Ako nećeš da visiš na telefonu čekajući operatera napravi account ovde i ubuduće pravi tikete:
Ponekad rešenje tiketa bude u roku od 5 minuta, nekad pola sata ali svakako brzo i ne moraš da visiš na telefonu.
Ako hoćeš da ti Wifi6 kartica bude upotrebljiva, radiš isti postupak kao i kod ostalih normalnih operatera:
Tražiš da ti prebace ONT u bridge mode, nakačiš na njega kvalitetan ruter i onda deliš WiFi sa njega.
Hotspot na Laki boxu je po meni jedna od retkih neupotrebljivih opcija kao i sva ostala hotspot rešenja ali svakako ako je box postavljen u neki zavučeni deo stana gde nema WiFi signala, bolje je imati ikakav WiFi od njega nego nikakav.
Realno sam ovaj box našao na alibabi - cena je 17$ na malo i 15$ na veliko i za te pare radi odlično.
Pošto si postpaid, logovanje bilo gde i nema neku poentu - eventualno u Laki app da otključaš kanale.
Na kraju meseca ti stigne ugovoreni račun, platiš ga i vozi dalje.
Inače, ja recimo spadam u treću grupu: ja sam IT koga mrzi da popravlja ono što dobro radi.
TV mi uključen skoro ceo dan, gleda se TV, ako mi treba Youtube ne pada mi napamet da se hvatam za drugi daljinac i da menjam source nego jednostavno pustim YT na Laki boxu i nikada nije zabo - tu funkciju obavlja na nivou mibox-a koji stoji pored ali skoro da se i ne uključuje više jer mu dljinac nema air mouse i što realno nema nikakve razlike u kvalitetu YT.
Ako mi se gleda neki film sa NASa, tu je opet PLEX na Laki boxu koji savršeno završava posao a ima i još po neka dobra aplikacija.
Jeste, malo je interfejs na Lakiju sirov i ima ograničenja koje aplikacije možeš da instaliraš ali to je omogućilo da dozvoljene aplikacije rade korektno.
Nisam od onih koji očekuju da igraju igrice na TV boxu, tako da Laki box potpuno zadovoljava sve moje potrebe, osim možda HBO GO aplikacije, koje nema na Laki boxu pa sam je instalirao direktno na TVu.
Slažem se da su mnogi android TVi brži i bolji od Laki boxa ali Laki box NIJE android TV + dobiješ ga besplatno od Oriona i ne možeš ga uporedjivati sa shield, mibox, firtv 4k itd.
Opet tvrdim da je dizajn home screena jako funkcionalan (jer recimo meni je bitan brzi pristup YT/Plexu a volim da vidim i kakvo je vreme napolju) jeste malo sirov ali to se može doraditi u budućnosti. Tebi ako se ne svidja jer spadaš u prvu grupu koju si naveo, to je već druga stvar.
Što se tiče ta dva boksića, jedna od ideja bi bila da se postave u vikendici ili na kuhinji uz neki prostiji TV/monitor.
Prikazivaće sve kanale na koji god internet ih budeš zakačio.
 
Osim tiketa može da se proba i live support, kad sam postao korisnik imao sam neki problem, šifru ja mislim nisam znao za njihov sajt, na ugovoru je pisao username ali ne i password, i sutradan odem na https://oriontelekom.rs/ i vidim live support, dugme kliknuo i za nekoliko sekundi osoba se javila i kroz chat smo rešili to jako brzo. To je ujedno bio i jedini kontakt sa njima, još nisam imao to zadovoljstvo telefonom da ulazimo u razgovor.
 
Laki app za smart TV radi MNOGO bolje od krsevitog boksica. Jedino sto je N1 u SD rezi. Pass je 123456, tesko bilo to poslati na mejl...

20 minuta da bi dosao do tehnicke podrske, masala.

Propade mi Wifi6 kartica sa ovim Eltexom. Nece preko 200 mbit nikako.

Hotspot na Laki box je kul ideja kada bi radio odgovarajucom brzinom. Realno box je no name aliexpress od 10 dolara, 5 u veleprodaji i to je njegov glavni problem. Nije kriv app.

Sam softver je logicniji nego iristv.

Ja sam postpaid, 24 meseca ugovorna obaveza.

Sto se tice prognoze i tjuba, postoje dve kategorije korisnika: penzosi koji gledaju jedan kanal i oni it obrazovani. Prvima samo daj tv a drugima ne treba jutjub na boksu od 1000 dinara jer imaju mnogo bolji boks u vidu shield, mibox, firtv 4k ili nesto slicno. Na kraju krajeva svaki android tv je mnogo brzi i bolji od ogranicenog laki boxa. Promasen dizajn homescreena totalno, to nikome ne treba.

Realno uzeo sam 2 boksica jer mi po ugovoru pripadaju ali vidim da ce nazad u kutiju i u fioku do razduzivanja. App na drugom boksu ipak puno bolje radi.
Hahaha, ala ga ocrni za medalju... Kad pogledaš realno Orion je ispunio obevezu i dao ti uređaj da možeš da gledaš TV Kanale koji oni reemituju. Barem imaš kakav takav Youtube. Šta bi radio da si u Supernovoj koji ima veoma solidan uređaj koji oni nazivaju "move" koji nema ništa sem aplikacije za gledanje TV-a jer je zaključan i pod njihovom kontrolom inače operativni android 9 verzija, pa ti bi ih digao u vazduh da ne postoje. 🍺🍟
 
Hehe Supernova, likovi sto biznis korisnicima nude home rutere od 50 evra. Daleko im lepa kuca, tom kupusu od malih provajdera.

Izvini sto imam standarde i ocekivanja od usluge koju placam..
 
mala, mala, mala, grupa ...
propasce i ta banda jer ljudi vide sta ko radi. Nadvladace oni koji nas postuju kao musterije, nasuprot onima koji se bahate sa svojim prazilukovima, ko da im je tatko kupio srbiju.
 
Ima li neko problema sa optikom u NS danas/sinoć? Bas varira brzina
 
Meni je do sad radilo odlicno, ali eto bas pre 5min pade brzina na 10Mbit mora da nesto rade i testiraju... nadam se da nec epotrajat jer mi net bas treba ovaj mesec
 
Meni eon tv aplikacija kao i sve na eon.tv katastrofa radi od jutros na orion optici, još nekome se dešava?
I yahoo katastrofa radi.
 
Poslednja izmena:
Nesto rade definitvno, evo sad palo na 10Mbit ali nije dugo trajalo 10min i opet ide ~2+ Gbit
 
pa ne vredi orion mnogo, to sam znao i ranije i zato sam uzeo najjeftiniji paket. Koristim ga povremeno, a placam stalno, ali sam primetio u poslednje vreme da mi oko podne pri merenju brzine, tri puta zastane na po par sekundi dok izmeri download. Danas oko 14h speedtest je radio tako da 2 sekunde ide linija, a onda stoji 5 sekundi, pa tako 3 puta za jedno merenje.
Vi koji ostavljate komentare iz kojih se ne vidi odakle se javljate, kao ni iz profila, dzaba pisete jer ko to cita odmah pomisli ko zna iz koje je ovaj vukoje.ine, pa nije ni cudo sto i nema neki net. Prema tome, ne izigravajte indijance, nego popunite lokaciju u profilu, ili naglasite o kojoj lokaciji pisete, to nista ne kosta.
 
Lepo si to nama rekao. Odmah idem da popunim lokaciju u profilu jer realno ništa ne košta.
A jel znaš da na merenje brzine preko speedtesta utiču masa parametara: recimo vrsta browsera i izabrani server kao i opterećenje kompjutera.
Slobodno okači sliku testa, da se vidi ovo o čemu pričaš.
Evo, ovako:
Screenshot_786.png
Ovo je bukvalno prvo merenje iz Chrome-a sa gomilom tabova, znači nije nikakva nameštaljka (nekima se dešava da prvi put bude traljav rezultat a iz druge prikaže OK vrednosti)
Produžio sam skoro ugovor i uzeo 500/100 jer mi je to više nego dovoljno a pre toga sam imao 1000/100 koji je isto korektno radio.
Lokacija mi je Beograd->Voždovac->Banjica, valjda je to dovoljno - ne moram da pišem adresu gde živim.

Ti ako misliš da imaš problem sa kvalitetom interneta instaliraj neki od Uptime monitora, da ti pokažu da li je tvoj problem stvaran ili umišljen, pa onda ako je problem stvaran imaš zakonsko pravo da se buniš i oni su dužni (i hoće) da poprave internet da radi korektno.
 
Poslednja izmena:
pa nemam ja problem nego oni. Sve sam lepo napisao, pa i da taj net samo povremeno koristim. Brzinu 1000/100 kod istih sam imao jos pre 5-6 godina i nikad nije bila ta brzina, nego je varirala ko adsl i ne pisem ovde nesto sto ne znam. Moja primedba u vezi lokacije naravno da je na mestu jer su postovi bez navedene lokacije i vremena prakticno spamovanje teme, zatrpavanje beskorisnim informacijama, jer to moze biti da se radi o dogadjajima iz inostranstva ili u Surdulici... i sta mi sve napisa... ako ja mislim ? Pa naravno da ne mislim nego znam jer net koristim od pentijuma-1. Tako i nasi novinari napisu naslov da se covek prenerazi, a kad pocnes da citas, to uopste nije kod nas nego negde u paragvaju i da sam to mogao da vidim iz naslova, ne bih ni citao jer me ne bi ni interesovalo.
 
Interesantno da se ljudi iz bloka 61 i 64 žale da imaju prekide i probleme, dok je kod mene u 63. bloku sve praktično savršeno, imao sam možda par manjih prekida za ovih godinu dana koliko koristim Orion optiku.
Da li je to do čvorišta, broja korisnika, ko će ga znati.
 
Interesantno da se ljudi iz bloka 61 i 64 žale da imaju prekide i probleme, dok je kod mene u 63. bloku sve praktično savršeno, imao sam možda par manjih prekida za ovih godinu dana koliko koristim Orion optiku.
Da li je to do čvorišta, broja korisnika, ko će ga znati.
"Zveknuo" Eltex, barem kod mene
Dosao HW 2 porta, bridge... sada je sve ok.
 
Kod mene u ulazu su izgleda prikljucivali nove korisnike i mislim da je sada povremeno mreza opterecenija pa pocinje da trokira. Ja to do skoro nisam primecivao jer ne korisim cesto, ali znam da su rekli kad su me prikljucivali da ima jedan slobodan prikljucak taman da mogu odmah da me prikljuce. Sta su kasnije radili ne znam, znam da me je pre oko mesec dana zvao onaj decko sto radi prikljucke i pitao da li je sve u redu, jer mi je ruter bio iskljucen... znaci da je bio u zgradi zbog novih prikljucaka. Prakticno od onda i stuca oko sredine dana. Da ne nagadjam, prijavicu im bar da znaju.
 
pa nemam ja problem nego oni. Sve sam lepo napisao, pa i da taj net samo povremeno koristim. Brzinu 1000/100 kod istih sam imao jos pre 5-6 godina i nikad nije bila ta brzina, nego je varirala ko adsl i ne pisem ovde nesto sto ne znam. Moja primedba u vezi lokacije naravno da je na mestu jer su postovi bez navedene lokacije i vremena prakticno spamovanje teme, zatrpavanje beskorisnim informacijama, jer to moze biti da se radi o dogadjajima iz inostranstva ili u Surdulici... i sta mi sve napisa... ako ja mislim ? Pa naravno da ne mislim nego znam jer net koristim od pentijuma-1. Tako i nasi novinari napisu naslov da se covek prenerazi, a kad pocnes da citas, to uopste nije kod nas nego negde u paragvaju i da sam to mogao da vidim iz naslova, ne bih ni citao jer me ne bi ni interesovalo.
Oni nemaju nikakav problem dok ti njima ne prijaviš njega, i to po mogućnosti sa konkretnim dokazima - log, grafik, bilo šta što je jače od tvojih praznih reči.
Ja sam optiku koristio još u Prvom Svetskom ratu tako da znam o čemu pričam.
Ljudi nisu dužni nikome da prijavljuju svoju adresu stanovanja, ko želi može da napiše, ko ne želi ne mora. Vreme i datum je navedeno pored svakog posta.
Tebi ako je ta informacija bitna, zamoli narod lepo da ti napišu - vredjanjem taj podatak dobiti nećeš.
Ako većina ljudi nemaju problem, nije bitno gde žive - to samo po sebi govori o kvalitetu provajdera.
Pojedinci koji imaju problem svakako trebaju prvo da se obrate provajderu da on proba da im reši problem, pa ako ne može onda da se vidi da li je problem globalne prirode jer u većini slučajeva nije pa onda zapravo tvoja kuknjava postaje spamovanje.
Mapa pokrivenosti Oriona nije toliko velika pa da pričanje o inostranstvima/Surdulicama/Paragvajima ima ikakvog smisla.
Kod mene u ulazu su izgleda prikljucivali nove korisnike i mislim da je sada povremeno mreza opterecenija pa pocinje da trokira. Ja to do skoro nisam primecivao jer ne korisim cesto, ali znam da su rekli kad su me prikljucivali da ima jedan slobodan prikljucak taman da mogu odmah da me prikljuce. Sta su kasnije radili ne znam, znam da me je pre oko mesec dana zvao onaj decko sto radi prikljucke i pitao da li je sve u redu, jer mi je ruter bio iskljucen... znaci da je bio u zgradi zbog novih prikljucaka. Prakticno od onda i stuca oko sredine dana. Da ne nagadjam, prijavicu im bar da znaju.
Ta priča o poslednjem priključku taman za tebe je trgovačka fora stara koliko i zemlja.
Dečko te je zvao jer kad ti je ruter offline, ne može da dobije firmware update za stabilan rad. Uopšte ne mora da znači da je dolazio u zgradu. Takve stvari se vide u centrali.
Dobro je da si prijavio problem, drži ruter uključen i verovatno će ti uskoro pustiti novu verziju FW za korektan rad.
Inače, ne znam koliko stanova imaš u ulazu ali optičku mrežu nije baš toliko lako opteretiti sa par korisnika.
Nek me neko stručniji ispravi ako grešim ali propusni opseg linka koji stiže do zgrade je dosta veliki...
 
Poslednja izmena:
Opticki link jedan kanal zavisno od standarda koji koriste moze biti od 8Gbit do 128Gbit (verovatno je 8+) ali je druga stvar na drugom kraju na kakav switch/ruter je prikljucen....ja upravo cekam da mi jave za moj 2.5G net jer kazu da sam zakacen na port od 2.5G valjda.... nadam se da ce mi obezbediti ugovoreno ali otom potom

Svakako javljam sta je odluceno
 
Oni nemaju nikakav problem dok ti njima ne prijaviš njega, i to po mogućnosti sa konkretnim dokazima - log, grafik, bilo šta što je jače od tvojih praznih reči.
Ja sam optiku koristio još u Prvom Svetskom ratu tako da znam o čemu pričam.
nalupeto si se za medalju... Problem njihove mreze je njihov problem, dok ja mogu u svakom trenutku, kada mi padne na pamet, da pozovem drugog provajdera. Ali mi nije ni hitno jer imam jos jedan net fttb koji mnogo vise koristim. Mada ce i oni to popraviti, to se ne desava non-stop nego samo po nekada.
 
nalupeto si se za medalju... Problem njihove mreze je njihov problem, dok ja mogu u svakom trenutku, kada mi padne na pamet, da pozovem drugog provajdera. Ali mi nije ni hitno jer imam jos jedan net fttb koji mnogo vise koristim. Mada ce i oni to popraviti, to se ne desava non-stop nego samo po nekada.
Istraži malo šta znači pojam sakrazam. Čini mi se da nisi upoznat sa njim.
Problem koji oni mogu imati je problem sa njihovim korisnicima a dok korisnici kukaju po forumima i prosipaju gluposti oni nemaju problem ;)
Ukoliko imaš potpisan ugovor sa Orionom, zvanje drugog provajdera ti neće puno pomoći...
 
Kakvo vam je stanje sa Net-om? Download mi je danas u rasponu od 300-400Mbps useto standardnih 800-900mbps
Bojim se da mi ne pukne net, ima li neko probleme jos na NBG? Blok 63, Bezanija?
 
Kakvo vam je stanje sa Net-om? Download mi je danas u rasponu od 300-400Mbps useto standardnih 800-900mbps
Bojim se da mi ne pukne net, ima li neko probleme jos na NBG? Blok 63, Bezanija?
nece ti pukne, to je kod njih normalno, bilo i kod mene toliko dok sam imao 1Gbps.
evo merenje od malopre, paket 200/10 (to mogu da ispostuju, a vece pakete tesko) :

s-test.png
 
nece ti pukne, to je kod njih normalno, bilo i kod mene toliko dok sam imao 1Gbps.
evo merenje od malopre, paket 200/10 (to mogu da ispostuju, a vece pakete tesko) :

Pogledajte prilog 310455
Uf čoveče, stvarno ti internet loše radi - koji skokovi na grafiku i definitivno brzina nije na maksimalnih 200/10 za tvoj paket.
Pod hitno da zoveš drugog provajdera!
Evo, ovako je kod mene radio internet na Banjici dok sam imao 1000/100 paket, da ti ljudi ne veruju slepo na (praznu) reč:
11459556033.png
 
Nazad
Vrh Dno