Šta je novo?

Orion Telekom

terenski agent mi je ponudio dve opcije:
opcija 1: 1275 din mesečno pune dve godine
opcija 2: prvih 12 meseci bez plaćanja, drugih 12 meseci 2200 din mesečno.
 
Izračunaj sam da je jeftinija druga opcija jer je
24×1275=30600, a 12×2200=26400, jer se uvek više isplati kada se ne plaća ništa 12 meseci
 
I koliko ti iznosi ping u igricama npr LOL?
Isti kao i svim provajderima, jer zavisi od globalnog linka, unutar Srb ping je od 1 od 4ms na optici ali cim odes na global isto je kao i svima bili na coax ili adsl
 
Za 2,5 giga paket su ti lepo rekli, dobićeš po portovima… razvlače lan kablove do lakija a ne treba ti switch za 3lakija + pc jer ruter ima 4 porta.

Nije visa matematika spojiti više linkova u jedan ali košta. O tome i o mrežama imas u posebnim temama…
Može link pls vezano za bonding sa Orionovim ruterom.
 
Može link pls vezano za bonding sa Orionovim ruterom.
Nebitno je koji je ruter, sa njega samo vuces lan konekcije, posle ide oprema koja kosta i koja radi link aggregation ili narodski bonding... Postoje sad i ruteri sa dva wan porta koji lako to rade bez potrebe za nekim znanjem i podesavanjem ali opet kostaju... Imas nesto u ovoj temi ili guglaj LACP / IEEE 802.3ad Dynamic Link Aggregation
 
Lol, to su i meni uradili. Navodno nisu mogli da nađu moj ugovor, mislim da sam i pisao ovde na temi o tome. Kao, da im dostavim ja ugovor pa će oni to srediti. Ja im rekao da ako nema ugovora, nema ni osnova za naplatu, te da ću sad da jurim nekog drugog da dobijem gratis mesece. Kaže, zvaćemo vas. I zvali, kaže našli ugovor kod montera, skinuto je to.
Potpuno isto na kraju. Skenirao sam svoj primerak Ugovora i poslao im na mail, pa su skinuli 240 dodatnih dinara. Sad očekujemo povećanje cene od 1. aprila ili 1. maja.
 
Da li neko zna kako je moguće da Orion administracija prilikom resetovanja optičkog rutera, nekad jednom u dve nedelje a nekad više puta dnevno, nema načina da to uradi a da ne resetuje i SSID i wireless šifru?

Kada ih kontaktiram povodom ovoga, odgovor je da treba njima da javim željeni SSID i šifru pa će oni to da setuju, što deluje vrlo naopako. Radi se o uređaju EG8145X6. Pristup ruteru preko kabla je nakada default, nekada user, nekada kako se nekome tamo ćefne. Ne znam da li je sve ovo proizvod neznanja, haosa ili naplata što su pristali da se pridržavaju ugovora koji smo potpisali, mimo fantomskih obaveštenja i izgovora za kršenje ugovornih obaveza.

Na SBBu, sa kojim sam imao veće probleme netehničke prirode, nikada za 15 godina nisam imao ovaj problem, sa bar 5 različitih uređaja i na dve lokacije u Bg.

Jel ima neko ideju šta mi je raditi i kako prevazići ovu glupost? Nije nešto strašno ali jeste naopako a sumnjam da sam jedini.

Hvala unapred
 
obicno ne resetuju ssid, ali resetuju password rutera, navodno radi nase sigurnosti, ali ti ga daju ako insistiras. Meni to vise i ne smeta, nemaju sta da vide bar kod mene, jedino nakaradni ssid koji ne smeju naglas ni da procitaju. :ROFLMAO:
 
obicno ne resetuju ssid, ali resetuju password rutera, navodno radi nase sigurnosti, ali ti ga daju ako insistiras. Meni to vise i ne smeta, nemaju sta da vide bar kod mene, jedino nakaradni ssid koji ne smeju naglas ni da procitaju. :ROFLMAO:

Jel si siguran da im u nekom trenutku nisi javio "željeni" SSID pa samo izgleda da ga ne resetuju?

Ne znam da li postoji neka instanca u Orionu kojoj se mogu obratiti za ovo jer i poštom i telefonom uvek dolazim ili do vrlo neupućenih ili čudnih odgovora a ovo je vrlo jednostavna stvar. Ne ulazim u to šta je potrebno da rade svoj posao, neka resetuju itd, ali da to ne umeju da urade bez resetovanja SSIDa i njegove šifre na novoj infrastrukturi i uređaju, to mi ne ide u glavu.
 
da, a ako ne menjas password na ruteru, nece ti ga ni resetovati. Izgleda da to rade kada zele da udju u podesavanja.
 
Orion-ov ruter povezao kablom sa Archer AX73, koji sam sam kupio, i sa njega koristim wifi...uradis isto, pa ako ti resetuju i setuju nj ruter na tebe to ne utice
 
imam taj ax73, ali mi jaci signal na re700x koji je i jeftiniji i moze kao AP da se nadoveze.
 
da, a ako ne menjas password na ruteru, nece ti ga ni resetovati. Izgleda da to rade kada zele da udju u podesavanja.
To ne važi ovde kod mene. Samo jednom sam sam setovao šifru za pristup ruteru i to kada su ga oni tako setovali pa mi je sam ponudio. Sve vreme to ne diram i koristim ili fabričku ili onu koju mi Orion daje.

Orion-ov ruter povezao kablom sa Archer AX73, koji sam sam kupio, i sa njega koristim wifi...uradis isto, pa ako ti resetuju i setuju nj ruter na tebe to ne utice
E sad da kupujem novi uređaj i zatrpavam se dodatnim kablovima zato što oni ne znaju ili neće samo da zaobiđu SSID i šifru u svojoj skripti. Nadam se pre da je kod njih javašluk i haos i da možda postoji način da ovo stigne do prave osobe koja može na to da utiče i podesi stvari na očekivano i kako treba da funkcioniše.

Hvala na sugestiji, da je za zdravlje moralo bi. Ali ovako, od njih očekujem da se saberu što verujem da je vrlo korektno i razumno sa moje strane.
 
Kakva je situacija kod Orion korisnika ... ?

Kod:
https://telesrbija.com/korisnici-pobesneli-stigla-nova-tura-blokada-eon-sada-blokira-um-kanale-kod-yettel-a-i-orion-a?utm_source=self&utm_medium=via-category-page&utm_content=category-vesti-page-1&utm_campaign=category-page
 
Ista, clickbait naslov...

Potpuno bi suludo bilo da blokiraju Orion koji skida korisnke mts i yettel sa brzim netom i ponudom istih kanala + EON... Pogotovo kada nemaju kontent da nateraju ljude da kupe EON van mreze...

Doduse, imao je SBB i glupljih poslovnih odluka :ROFLMAO:
 
Dopunski info ...

Kod:
https://telesrbija.com/definitivna-greska-united-cloud-nije-svim-korisnicima-orion-telekoma-blokirao-eon
 
Da li neko ima savet oko Orion laki box ili već kako se zove.. poenta je da jedan u drugom delu stana koristim i kao AP.. e sad to sve lepo radi sem što se on posle nekog vremena neaktivnost gasi.. jel ima neka opcija da stalno radi? Bez da se sam ugasi?
 
Prijatno iznenađenje, ažurirali softver za Orion TV Box... Aplikacije su tu
 

Prilozi

  • 20230308_201246.jpg
    20230308_201246.jpg
    290.5 KB · Pregleda: 66
Jel na tom njihovom 4k box-u mogu da se instaliraju sve aplikacije ili mogu da se koriste samo one koje su oni postavili?
 
HBO, Netflix, Disney+, SkyShowtime, VLC, Miracast, YouTube, Deezer, Spotify, Plex, Chrome i par igrica.
Možda se može i Kodi kroz apk
 
A zasto resetuju ruter?
Iskreno ne znam niti sam pitao. Sudeći po dosadašnjim odgovorima i komunikaciji ne bih to ni pitao jer sam 100% siguran da ništa novo ne bih saznao, a nisam od onih koji se snebivaju mnogo.

Kada sam prvi put zvao telefonom povodom resetovanja SSID i šifre, momak iz tehničke je rekao da će proslediti. Kada sam ga pitao da li može na registrovani email (na koji šalju račune i potvrde plaćanja) da mi pošalju obaveštenje o ishodu, odgovor je bio vrlo autističan da "to nije politika firme" ili tako nešto. Kao da sam tražio da nekoga prisluškuju a ne da mene obaveste o stvari koju sam sam tražio i koja se samo mene tiče. I bio je vrlo ljubazan ali kao da radi u atomskoj elektrani ili podmornici. Ali mu nije uopšte neobično da ja njemu preko telefona javljam željeni SSID i šifru pa oni to da stave u skriptu da se "pravilno" resetuje svaki put. Bukvalno mi je rekao, citiram: "To nije problem jer je to ionako naš sistem pa ne može doći do zloupotrebe". Čudan vajb, kao sekta. Da pismeni odgovori korisničke službe nisu vrlo slične prirode i instrukcija, dozvolio bih da se radi samo o specifičnom, zbunjenom ili uživljenom pojedincu.
 
Ne secam se kad sam cuo/video da neko resetuje ruter osim u ranim danima ADSLa a i tad je bilo retka pojava. Da im mozda nije cilj da ga restartuju pa od silne strucnosti pobrkali? Jel ne moze nekako da im se onemoguci pristup (TR069 i sl.)?
 
Nazad
Vrh Dno