Šta je novo?

Orion Telekom

Pozdrav svima, muku mucim sa provajderima. Zanima me koji internet koristite na Dorcolu (Donji kraj Kapetan Misine ulice). Optika nikako da prodje
Druze, Jovanova kod Alonsa Orion optika :)
Ali samo da odgovorim, na jedvite jade je uvedena. Cak dole kod Kapetan Misine bi isli nesto na varijantu GPON light.
Mislim da tu telekom ima primat oko optike, a u Kapetan Misinoj je Telekom 100%.
 
Ne ide, koriste svoju optičku mrežu. Ovde na slici su samo slikane instalacije od više provajdera.
 
Izgleda da su obmanuli korisnike koju su slali mail i dobili odgovor da ce biti izuzeti od poskupljenja, a tice se usluge odrzavanja i podrske. Ne mogu da tvrdim 100%, ali deluje da ce tako biti.
Izgleda da su zbilja rešili da se ogluše o sva ona uveravanja o ostajanju stare cene paketa, pošto je meni u novom računu pridodata stavka održavanja FTTH mreže od 350 din. Reklamirao sam račun ali izgleda da će samo oni koji budu hteli da ih gnjave Ratelom možda nešto i uspeti.
 
Izgleda da su zbilja rešili da se ogluše o sva ona uveravanja o ostajanju stare cene paketa, pošto je meni u novom računu pridodata stavka održavanja FTTH mreže od 350 din. Reklamirao sam račun ali izgleda da će samo oni koji budu hteli da ih gnjave Ratelom možda nešto i uspeti.
I traba da ih ganjaju,a ne da budu ovce za sisanje. Prave vas budalama jer im se izgleda moze.
 
Izgleda da su zbilja rešili da se ogluše o sva ona uveravanja o ostajanju stare cene paketa, pošto je meni u novom računu pridodata stavka održavanja FTTH mreže od 350 din. Reklamirao sam račun ali izgleda da će samo oni koji budu hteli da ih gnjave Ratelom možda nešto i uspeti.
I meni isto, stim što sam primetio da su sada svi kanali otključani.
Iako i dalje ne želim da im plaćam 350 dinara više, pa makar mi svega dali više.
 
Izgleda da su zbilja rešili da se ogluše o sva ona uveravanja o ostajanju stare cene paketa, pošto je meni u novom računu pridodata stavka održavanja FTTH mreže od 350 din. Reklamirao sam račun ali izgleda da će samo oni koji budu hteli da ih gnjave Ratelom možda nešto i uspeti.
jadno...sad već svaka alternativa deluje znatno bolje...zapravo više deluje mučno to njihovo ponašanje nego bilo šta drugo...
 
Poslednja izmena:
Pokušao sam večeras da uplatim prepaid optiku ali dobijam poruku:

Poštovani korisniče, nije Vam omogućeno plaćanje ove usluge putem Internet
prodavnice. Ukoliko ste postpaid korisnik iz menija za doplatu odaberite
opciju Postpaid račun (Internet i Fiksna telefonija).
Screenshot 2022-12-01 at 23.01.11.png
 
I meni isto, stim što sam primetio da su sada svi kanali otključani.
Iako i dalje ne želim da im plaćam 350 dinara više, pa makar mi svega dali više.
To sto su otkljucani to svi rade oko praznika pa posle vrate na staro,tako da ne brini,nece biti trajno otkljucani.
 
@NAS To je izgleda nešto sa tvojim nalogom... Ja probah sad i radi (nisam platio platio već išao do dela kad preusmerava na Intesa portal za plaćanje).


IMG_20221201_231020.jpg


Kontaktiraj podršku pa da provere šta je problem kod tebe.
Ih, kad videh tvoj komentar odmah mi je palo na pamet da ne radi jer su sad uzeli da menjaju cene tim prepaid paketima (jer nama za sad nisu digli cenu za "održavanje" 350 din) :D :D
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Poslao sam mail na [email protected]

Do sada sam plaćao bez problema (pisalo je isto kao tebi za plaćanje).
 
Evo gledam račun za novembar i uvećan mi je za 350 dinara, iako su mi u oktobru rekli da neće biti uvećan ("izuzeće").
 
Čekamo da se javi @el_patron i da korektno okači svoj račun za novembar da vidimo izuzeće ima/nema.
@balsa Ti si još uvek pod ugovornom obavezom ili nisi ? :)
 
Jesam pod ugovornom obavezom, nije prošlo ni godinu dana od poslednjeg aneksa. Prvo poskupljenje, ono letos, nije me zaobišlo. Poslao sam im reklamaciju, baš da vidim šta će odgovoriti.
 
Bilo kod mene ali krace nesto od 6.5min :D Mada neki sajtovi radili neki nisu, da me nije diskonektovalo iz igre ne bi ni izvalio
 
procitao sam nekih 20ak stranica, ali nisam nasao iskustva za Bgd. juce su mi ponudili 1000/200 paket, da li ima neko iskustva da li je realna brzina protoka bilo na kabl bilo wifi ili tipa 150 mbps a ovo je samo reklama, trazio sam, 5ghz ruter rekli su da imaju. Daju isti 5ghz ruter kao i mts, kod njih na wifi isporucuje celih 980mbps od 10000 obecanih i stabilan je.
 
Stigao i meni uvecan racun, sad cemo da vidimo sta ce biti sutra :D
 
Sad pogledam u Moj Orion i meni podigli pretplatu... Ja sam bio pred istek ugovora i produžio sam ponovo pod uslovom da ostane ista cena... 😡
 
Daju isti 5ghz ruter kao i mts, kod njih na wifi isporucuje celih 980mbps od 10000 obecanih i stabilan je.
1000Mbps na wifi-ju možeš da imaš ako imaš ruter koji podržava wifi 6 na 5GHz i širinu kanala od 160MHz, naravno i klijentski uređaj treba da ima wifi 6 i podržava 160MHz.

Ako imaš wifi 6 ali na 80MHz širine kanala, brzine su oko 800Mbps.

Ako imaš wifi 5 na 80MHz širine kanala (što možeš sa ruterom koji daju) tu ti je na wifi-ju oko 500-600Mbps max. Naravno na kablu će raditi 940-960Mbps kolko je gornji limit gigabitnog LAN-a.
 
Daje orion i wifi6 rutere uz jače pakete.
 
Da se prijavim i ja, takodje stigao racun uvecan za odrzavanje, iako su i meni rekli da ce biti stara cena.
 
Zna li neko kakva je razlika između starog laki box-a i novog, koji je navodno 4k?
 
To je bilo izgleda klasicno zmazivanje ociju kogod je pitao jesam izuzet od ovog povecanja su svima govorili jeste a sada se radi podpuno drugacije. Samo sto su se zeznuli pa su nekima ostavili pismeni dokaz da su izuzeti da placaju povecanje a ipak su im povecali cenu. E sada ko hoce i ima vremena i para pa da ih tuzi da se cesu i tamo gde ih ne svrbi ili da se skupite vise vas u kolektivnu tuzbu pa na sudu im nece biti dobro kada se donese presuda u vasu korist. Samo nazalost kod nas ce i ovo da prodje bez nekog velikog znacaja a oni ce jos vise da se osile pa ce jos da dizu cene.
 
I meni su podigli pretplatu iako su mi mejlom odgovorili da poskupljenje za mene ne važi jer sam pre dva meseca sklopio novi ugovor.
Inače, pošto imam paket od 2Gb/500mb/s, danas su mi konačno povećali upload na 500, do sada je jedva prelazio 200 mb/s.
https://www.speedtest.net/result/14019657764.png - LAN
https://www.speedtest.net/result/14019668541.png - WIFI 6.
Iako imam novi wifi 6 ruter i laptop takođe podržava wifi 6, nikako ne mogu da prebacim 700 mb/s u downloadu.
 
Nazad
Vrh Dno