Šta je novo?

Orion reset konfiguracije

sammy

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2007
Poruke
2,520
Poena
485
Primetio bio da mi nestao internet, došao je odmah nakon nepune minute, ali sva setovanja koja sam imao su nestala.
Jel' se još nekome to desilo ?
Koji smor setovati sve ponovo...
 
doplati za staticku konfiguraciju.. :)
no mislim da se vec neko zalio na isto, jel nemas opciju da snimis?
teoretski mogao bi da napravis skriptu koja automatski konfigurise, ali je to 'smaracina'.

vecina, ako ne svi, tih uredjaja se moze podesavati/nadzirati preko SNMP/TR69 ali pitanje je dal to provajder dozvoljava...
 
Snimio sam bio ali izgleda da je update bio veći ili radovi značajniji, pre dan dva su poslali sms btw gde obaveštavaju o nekim radovima danas i da neće biti interneta izmedju 00h i 01h, tad sam spavao i ne znam šta se dešavalo tada ali jutros kad sam ustao bilo je interneta, čak sam i zaboravio bio na te radove, onda negde jutros oko 07h se to desilo.
Kada sam vratio snimljeni konfig naočigled je bilo sve ok, ali interneta nije bilo, takodje lampice koje sam stavio da budu ugašene su bile upaljene, i još par nekih sitnica su bile drugačije, ne znam razlog, kako god, nakon pokušaja da vratim internet sa tom starom konfiguracijom i nakon neuspeha, vratio sam default config i net barem imam, pa ću ponovo sve da setujem kako je bilo, to je smor :)
 
Nazad
Vrh Dno