Šta je novo?

Optički internet - kako izmeriti kontunuitet konkcije

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,274
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo drugari, pre par dana sa MTS a sam prešao u Yattel. Brzine su o.k.


Ali mi internet u Multiplayer igrama prekida svakih 4-5 minuta. Da li postoji neki program sa kojim bih ovo mogao da izmerim i ponudim kao dokaz ? Rekli su mi da upisujem na papir kada se to dešava. Na modemu lampica za internet stalno treperi zeleno , dok sve ostale sijaju zeleno bez prekida. Možda je problm i u dns servers ima. Meni su kod MTS a upisali svoje, i tako su i ostali, a od tada ništa nije menjano.
 
Meni wot radi bez problema, satima. Isti provajder
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna sifru


Capturesifra.JPG
 
Probaj username: telenor, password prazan ili isto telenor
Za snimanje prekida potraži Ping Plotter i tako neku aplikaciju.
DNS stavi Google DNS za probu (8.8.8.8)
Pozdrav
 
Probaj username: telenor, password prazan ili isto telenor
Za snimanje prekida potraži Ping Plotter i tako neku aplikaciju.
DNS stavi Google DNS za probu (8.8.8.8)
Pozdrav

nije na žalost taj pass.

potražiću Ping Plotter
 
Da ti mozda provajderov nat ne prekida tcp konekcije svakih 5min? Nadam se da nisu tolko glupo napravili cgnat, ali ko će ga znati...
 
Провера да ли си под нат је да ли се твоја јавна ип адреса и ван адреса у модему поклапају. Ако не, онда је нат и може правити разне проблеме.
 
Zar nisu svi u Hypernetu NAT-ovani?
 
Jesu. Osim onih koji su platili za static IP naravno.
 
Pa upravo to, a @vladat1 bi znao da je tražio/platio statičku adresu.
 
@EMF

Kakve veze ima pucanje neta i staticke adrese.

Eto @vladat1 nema problema sa brzinom neta ali mu zato resetuje konekciju a ja opet nemam da mi se net svako malo resetuje ali imam problem sa brzinom skidanja i da imam staticku adresu ali to nije resilo problem.
 
U slučaju da mu se zaista resetuje konekcija nikakve, ali se povelo pitanje oko toga da li je NAT-ovan.
 
Svi na Yettelu su natovani ali izgleda su problem njihovi tehnicari i kvazi inzinjeri koji ne umeju jos uvek da konfigurisu centralu i opremu a problemi se resavaju danima.
 
@kayy_

A kakve ti se ponasa download na torrentima ako ih koristis? Pitam jer meni brzina jako varira i nije konstantna nego u 5 sekundi 7x proneni brzinu skidanja. Imam staticku adresu i prijavio problem ali jos nista se ne desava, cak sam pokusao da pustim vise razlicitih torrenata ds bih zakucao net ali ono bude jos gore.
 
Koristim ofc.
Pre: DL max, UL: jad i beda :)
Posle: DL max, UL, zavisi, vidjao sam i 15+ MB (300/150 je paket, za sada)
 
@KovacTibor

Mislim da ti trebaju dodeliti još konekcija jer izgleda kao da si limitiran na određen broj koji se saseca. ILI zbog prevelikog broja konekcija gušiš ono što imaš dodeljeno od istih.

Kako su ti setovana ova podešavanja?

2022-08-06_232055.jpg


Nemoj ludovati sa njima.
 
Kod mene je to podeseno u utorrent kako sam ga instalirao i nisam menjao.

Global maximum number of connection 200, maximum number of connected peers peers per torrent 50, number of upload slots per torrent 4.

Tako je kako sam instalirao i nisam nista menjao, ali tako je isto podeseno bilo i na mts optici i ave je sljakalo ok.
 
Da li neko ume da mi pročita ovo

Capture (1).JPG
 
Nazad
Vrh Dno