Šta je novo?

Opremanje celog stana - pomoc,saveti

Treba da radim novu kuhinju pa mi je potreban savet.Da li neko ima iskustva sa electrolux ugradnim mašinama za pranje sudova.Planiram i ploču i rernu od istog proizvođača, jer godinama koristim šporet elektrolux ekv 5600 sa staklokeramičkom pločom i zasta radi fenomenalno_Ono što sam mogao da vidim na forumima je da nema zamerki na ploče i rerne ove marke, ali malo je komentara za ugradne mašine za sudove. Dobrodošao je svaki savet.

Ono što trenutno gledam je sledeće:
Ugradna rerna electrolux eof3h40bx
Ugradna rerna electrolux eof3h70x
Ugradna ploča electrolux ehf6232fok
Ugradna ploča electrolux ehf6343fok
Ugradna mašina za sudove electrolux eea27200l
 
Elektrolux je odlična marka i ne bi trebalo da bude nikakvih problema sa bilo kojim njihovim uređajem.

Jedino bih ti skrenuo pažnju da ako već uzimaš novu ugradnu ploču, idi na indukcionu. Klasična staklokeramika je prevaziđena.
 
Electrolux je dobar, ali im je blago rečeno "čudna" prodajna strategija ovde. Nikakav marketing nemaju, distribucuja preko HR, ponuda slabija a cene značajno više nego u HR ili u drugim okolnim zemljama. Pogodi se nešto što je na posebnim akcijama da nije mnogo skuplje, ali inače baš bude razlika. Slabo ima i izloženih modela u radnjama. Stekao sam utisak da ih baš ne interesuje naše tržište. To je bio jedan od glavnih razloga što na kraju nisam hteo da kupim njihovu rernu.
Treba obratiti pažnju i oko produžene garancije 5 godina. Treba prvo da se proveri na njihovom sajtu na koje modele se odnosi. Ne važi za sve modele, a na sajtovima online prodavnica ima pogrešnih oznaka. Prilično konfuzno.
 
Poslednja izmena:
Do prosle godine ili do pre 2 godine su se su se prodavali dosta u prodavnicama,ali sada ih slabo ima.Whirlpool se od prosle godine slabije prodaje kod nas.
Treba da radim novu kuhinju pa mi je potreban savet.Da li neko ima iskustva sa electrolux ugradnim mašinama za pranje sudova.Planiram i ploču i rernu od istog proizvođača, jer godinama koristim šporet elektrolux ekv 5600 sa staklokeramičkom pločom i zasta radi fenomenalno_Ono što sam mogao da vidim na forumima je da nema zamerki na ploče i rerne ove marke, ali malo je komentara za ugradne mašine za sudove. Dobrodošao je svaki savet.

Ono što trenutno gledam je sledeće:
Ugradna rerna electrolux eof3h40bx
Ugradna rerna electrolux eof3h70x
Ugradna ploča electrolux ehf6232fok
Ugradna ploča electrolux ehf6343fok
Ugradna mašina za sudove electrolux eea27200l
Electrolux je odlicna marka,samo ih nesto slabo prodaju kod nas.
 
Ja jurio indukcionu bosch i posto tad ih niko nije imao na lageru a cekanje je bilo 2 meseca uze sam whirpool za istu cenu... moram da priznam da sam prezadovoljan... elem, nemaju vise indukcione ploce ventilatore, cisto da se ne zbunis...
 
Nadam se da tema nije otišla u zaborav. Ja trenutno gledam da opremam stan, prvenstveno kuhinju. Prošao sam razne teme na ovom forumu. Vidim da dosta ljudi ima dobro iskustvo sa Bosch, Electrolux i Whirlpool. Verovatno ću se odlučim za njihove rerne i ploče.

Elem, mene me sad zanimaju rerne, pošto se najmanje priča o njima. Verovatno nema tu mnogo razlike, ali ja baš nikakvo iskustvo nemam sa tim rernama. Do sad sam živeo privatno i nisam obratio mnogo pažnju koje i kakve sve ima. Zanima me samo na šta ste vi gledali u vezi rerne? Vidim da imaju različite načine samočišćenja. Koja su iskustva i da li postoji način koji treba da se kupi/izbegava ili daju svi sličan/isti rezultat?
 
Od samočišćenja, samo piroliza ima smisla. Ostalo su neupotrebljivi gimmick-i
 
Ova naša se čisti parom, sipaš vodu koja isparava i lako se očisti. Nema pirolize, nije bila ni neka skuplja rerna. Minimalan napor čišćenje stvarno, ali iako se koristi jako često, valjda znamo da spremamo, pa ne curi baš previše na sve strane.

Ja ne bih insistirao na pirolizi, ali samo iz našeg ugla korišćenja. Možda neko sprema gde se rerna jako prlja, pa je zgodno.
 
Samo piroliza za dobro ciscenje... Ali nju ces koristiti samo kad se bas isprlja...

Ja sam mami sad uzeo Whirpool AKZ9 6270 IX bila na na bas dobroj akciji ali jos cekamo kuhinju da se zavrsi pa da probamo ( btw rokovi secenja drveta u Srbiji su potpuno suludi, slicno je za namestaj, bio sam sokiran totalno)
 
Zdravo, da li može mala pomoć i da li neko ima iskustva sa ugradnim setom

BEKO BSE 21100 B ili​

CANDY PCT20CXCH64CCB​

kao i mašinom za sudove

VOX LC10Y15CE ili​

BEKO DVS 05024 W​

 
Nazad
Vrh Dno