Šta je novo?

Online dijagnostika - iPhone

Normalno je
Nije update skinuo 3% nego je update ponovo pokrenuo proveru health-a pa se ustanovilo da ima 3% manje
Ljudi često misle da je update krivac ali zapravo update samo dovede do toga da se prikaze realna vrednost
 
Primetio sam da mi se baterija danas na telefonu ispraznila brze nego inace, cini mi se da ni krivac bilo hladnije vreme danas, neki licni zakljucak, ne znam da li se to nekom desilo ili slicno primetio?Mozda je WhatsApp u pozadini dosta trosio? Iphone 13 mini, ios 17.1
PS. Izvinjavam se ako je pogresna tema, nisam znao gde okaciti
 
Primetio sam da mi se baterija danas na telefonu ispraznila brze nego inace, cini mi se da ni krivac bilo hladnije vreme danas, neki licni zakljucak, ne znam da li se to nekom desilo ili slicno primetio?Mozda je WhatsApp u pozadini dosta trosio? Iphone 13 mini, ios 17.1
PS. Izvinjavam se ako je pogresna tema, nisam znao gde okaciti
Desava se kad je hladnije vreme a dosta napolju se provodi vremena. Nista neuobicajno, videces ako budes koristio narednih dana na hladnoci ajfon, isto ce biti.
 
U pitanju je poznati problem koji je posledica greške u proizvodnji. Ako je telefon u garanciji ili se i dalje kvalifikuje za besplatnu zamenu ekrana (pročitaj tekst linka) popravka će biti besplatna. Ako ne, u ovlašćenim servisima menja se ekran. Neovlašćeni menjaju slušalicu (oko 80€).

Miki, ne sjećam se da sam pitao, ali da pitam možda i opet: ako se telefon kvalifikuje za ovaj quality program, a što može da se utvrdi po serijskom broju koliko znam, da li mora da ima problem (da se manifestuje problem sa slušalicom) ili ne?
Pitam, jer ako može, iskoristio bih priliku i zamijenio i bateriju (platio naravno bateriju) da se obavi sve u jednom otvaranju telefona.
Hvala.
 
Mora da ima problem. Ako sve radi neće se kvalifikovati
 
Hvala na odgovoru.
 
Pozdrav ljudi i srećni praznici.

Dete mi se dočepalo telefona (14pro) i sve se završilo polomljenim ekranom. Tač radi normalno, displej normalno pokazuje sliku, face id i prednja kamera rade normalno - samo imam pukotine na staklu. Koliko vidim po internetu postoji neka "reparacija" ekrana kada touch nije polomljen - ali koliko je to sigurno i da li utiče na rad i kvalitet slike na ekranu, ili je bolje da sve menjam?

Hvala!
 
Ako se dobro uradi sve je ok. Ako se ne uradi naravno da može da bude problema.

Može i da pukne ekran u toku reparacije ako se ne vodi računa.
 
@mikenziyu
Pozdrav!
😊
Imam 12 Pro Max,face id je jednostavno prestao sa radom.
Kako bi se mogao utvrditi razlog prestanka rada bez slanja u servise itd,posebno ne otvaranja telefona i da li bi mogao pre svega?
Nisam iz BG.
Ekran nije menjan,telefon nikad ispao.
Vraćen na fabrička prilikom preuzimanja,sada je na ios 17.3

Hvala!
 
Odgovorio sam ti sve u DM pošto i tamo pišeš.

Ali i za ostale da znaju da se servis nikada ne bavi uzrocima kvara. Niti servis ima takvu opremu, niti serviseri imaju takvo znanje.

Time se bave R&D kompanije.

Uloga servisa je da detektuje kvar i otkloni ga.
 
Jel sve radi?
 
I zoom radi?
 
Čudno. Čuje se najverovatnije auto fokus kamere ali se čuje tiše kada tako drmaš, što ne bi trebalo da radiš u svakom slučaju. Ako se ne čuje pri normalnom korišćenju sve je ok.
 
ovo kao da je snimano nekim ultra sensitive mikrofonom :)

cuje se OS na kameri, ali ne tako glasno :)
 
Isto sam pomislio. Zato sam i pitao da mi radi zoom jer mi je bilo neverovatno da sve radi a da se tako čuje.
 
To je onda očekivano i mora da se menja kamera. Tu nema popravke.
 
Iphone 11 je klincu letos ispao i polomilo se zadnje staklo. Ekran je od tada kad se upali imao vertikalne linije ali kad sa korisiti 2-3 minuta te linije su nestajale i ekran je radio kako treba.
Face ID je isto radio. Juče je prestao da radi ekran, crn je, sa povremenim pojavljivanjem vertikalnih šarenih linija. Prednje staklo nije oštećeno.

Klinac ima uštekane love (dekra kusur i ne troši svoje pare :LOL:) i hoće da mu oficijelni servis 'opravi telefon, zato što je u garanciji, mislim, do polovine jula. Pretpostavljam da zamena ekrana i zadnjag stakla verovatno košta više nego ceo 11, da li ima smisla koristiti neoriginalne delove i odraditi servis u neoficijelnom servisu, i koje su posledice, sem naravno gubljenja garancije?
 
Zadnje staklo ne može da se menja u ovlašćenim servisima ali ako je ekran neispravan, a neoštećen onda i postoji šansa da prođe reklamaciju u garanciji. Ali za to mora odneti telefon na dijagnostiku i proveri. Najgore što će biti platiće dijagnostiku 2000-3000 RSD.

I11 je stari model i sada već ima dosta dobrih i kopija Ekrana i repariranih ekrana, a i leđa se menjaju bez problema.
 
Ako ne uspe da ostvari garanciju moze da ugradi original ekran sa nekog zakljucanog iP11 u nekom neovlascenom servisu. Jer zakljucani ne mogu da se koriste al zato za delove ih koriste. Proda se bateria proda ekran jos unutra nekih delova.
 
Nazad
Vrh Dno