Šta je novo?

One Plus 12R

DBraveZ

Slavan
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruke
3,875
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5800X3D + Deepcool AK620 Zero Dark
Matična ploča
GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2
RAM
CORSAIR Vengeance RGB RT 32GB (2x16) DDR4 3600MHz CL16
GPU
INNO3D RTX 3080 ICHILL X4
Storage
2 x Kingston 2TB KC3000 Nvme M.2 SSD PCIE 4.0 + Crucial MX500 2TB SSD Sata
Zvuk
Edifier R2850DB + Sony WH-1000XM3 + Steelseries Arctis 7P+
PSU
Antec Signature SP1300 Platinum + Seasonic Prime GX-1300 Gold
Kućište
PHANTEKS Eclipse P600S white
Monitor
Dell G3223D + Hisense H65A6500 + AOC Q3279VWFD8
Miš & tastatura
Logitech G502 X White + Patriot Viper V760
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
Asus ROG Strix G513QR (Ryzen 7 5800H + RTX 3070 + 16GB + 512SSD), 15,6" 1080p 144Hz
Mobilni telefon
Poco F3 8/256
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li neko ima One Plus 12R i koju verziju 8GB ili 16GB?
Bio sam na korak da narucim Poco F6 ali sad mi je interesantniji 12R sa 16GB.
Vidim da nema teme, pa ako ga uzmem mogu ovde da okacim utiske.

Ako ga neko ima neka napise kako je zadovoljan?
 
Koristim ga ja trenutno,smorio me Samsung pa presao na 12R,ne znam sta te konkretno zanima,ekran je fantastican meni licno bolji od s24plus sto se tice prikaza boja itd,svetlina je vrlo dobra nije rang 24plus ali za nijansju niza ali nista strasno,kad se koristi manual mod ili auto mod nema razlike to mi je jedino cudno bilo auto bi trebao biti veci,ja razliku ne vidim a to mi je najbitnija opcija,signal i kvalitet razgovora je dve klase iznad 24plus imao sam obe verzije i SD i EXY jednostavno je na visem nivou,baterija odlicna skida se sa punjaca oko 9h ujutru uvece oko 22h sam u proseku na 40ak posto,jednom sam je testirao izdrzao je skoro 48h malo manje tacnije,uslovi su napolju mi je non stop na 100posto u zatvorenom na 50posto ne ispod,ne igram igre,bez drustvenih mreza bilo koje vrste.sve oneplus app i bloatware uklonjen ADB,koristim ga bez zastite jeste malo klizav al naviknes se za par dana,ima fabricku foliju,ne dolazi sa punjacem,narucio sam sa alija supervooc punjac cekam da dodje,punim ga sa gan 65w xiaomi ok je ali svoc je svoc,sto se tice kamere preko dana je bas bas dobra kretajuce objekte znaatno bolje hvala i slika bez zamucenja kao na 24+ sto mi je radio,u nocnim uslovima takodje odlican ja sam generalno vrlo zadovoljan mislim da 12 model u odnosu na 12r nije vredan doplate,placen 540eur KP,ako treba nesto jos kazi,o brzini i fluidnosti necu ni da pricam nema ni najmanjeg seckanja ni u chrome ni u app niti bilo gde,ne koristim stock launcher,NOVA se koristi,crna verzija nema otisaka prstiju po kucistu itd,ali prasina oce bas da se hvata kad se nosi maska zato je i ne nosim jer me bas iritira prasina bas se mnogo vidi i to sve sve kupi izmedju bocnih stranica telefona i same maske, nillkin superfrost sam koristio,tako da sam odustao od maske jeste rizik al ne mogu tu prasinu da gledam nikako,VOLTE na Yettelu radi out of the box.
 
Poslednja izmena:
ne znam tanku kutiju sam dobio,16/256 model nemam sad kutiju da proverim
 
Regularan 12 je jači skoro u svemu od r modela i ide punjač uz njega. Al dobro, vrši posao...
 
i kosta duplo vise,meni ne opravdava duplo vise novca,ekran na 12 nije svetliji nego na 12r cudno ali je tako
 
vrste.sve oneplus app i bloatware uklonjen ADB

e ovo me zanima, da li se lako brise bloat (samo uninstall) ili treba nesto komplikovanije (root itd.)

Inace hvala za mini review, deluje sve kao sto i ocekujem.
Za punjac me bas cudi, kad gledam review na youtube uvek dolazi u kutiji
 
Koliko ja znam, cene na KP su 800-850 tako da nikako nije duplo skuplji
 
Ne moze sve da se obrise regularno,moras preko ADB bez roota,mada sam skoro na nekoj mobilnoj temi naisao na post da ima sad da se skine neka app sa google play koja moze da obrise bez adb funkcija sve sta hoces,ja sam navikao na klasican nacim pa tako radim
Koliko ja znam, cene na KP su 800-850 tako da nikako nije duplo skuplji
Bez obzira 300eur nikako ne opravdava slightly bolje opcije
 
Poslednja izmena:
Covek me u jednom postu natera da se vratim androidu. Merkam OnePlus posle iPhone, posto sam razocaran sa ovim djubretom koje sam platio 1000+ evra pre dve godine, telefon je shit najveci, o airpods pro 2 da ne pricam. Koji punjac oni sad imaju?
 
Uzmem prosle god 14pm signal katastrofa na yettelu sve duplo manje nego sa bilo kojim androidom,sve zivo probao esim vs reg. sim nista reko ok zapao mi falican, prodam ga vratim se na android,na pocetku ove god uzmem 15 pro max identicna situacija,reko sa vama sam zavrsio,koristi 85w supervoc al mozes bilo koji 25/45/65
 
Bacio sam malo hejt na apple, al ne razumeju ljudi tu frustraciju. Hvala ti za info, sad ću da jurim 12r, feonmenalan je za taj novac. I taman ću da naručim punjač sa Alija😊
 
@djape08 da li si se lako navikao na curved display?
Do sada su mi svi telefoni bili flat, ne znam da li se čovek brzo prilagodi
 
A da li si zadovoljan sada, jel ti ok kad si se navikao, ili si u fazonu "sledeci telefon ce mi opet biti flat" :)
 
Kako se ne dobija punjač? Po ovim klipovima na yt svuda ima punjač(ne samo Indija).
Naručio burazeru sa KP, valjda će dobiti punjač 😳
 
Ide punjač u pakovanju, i to momački 100w 🥰
 

Prilozi

  • IMG_4354.jpeg
    IMG_4354.jpeg
    205.9 KB · Pregleda: 49
  • IMG_4355.jpeg
    IMG_4355.jpeg
    155.8 KB · Pregleda: 49
  • IMG_4350.jpeg
    IMG_4350.jpeg
    176.3 KB · Pregleda: 48
 
Imam Pixlu 7 i lomim se da predjem na 12R zbog baterije, brzine punjenja, 120hz al se bojim samo kvaliteta forografije. Da li je neko prpbao GCam i sa kojih telefona ste presli?
 
Kako se ne dobija punjač? Po ovim klipovima na yt svuda ima punjač(ne samo Indija).
Naručio burazeru sa KP, valjda će dobiti punjač 😳
Ovisno o tržištu. Nije pravilo da ćeš ga svugdje dobit. EU dobiva, npr. Nepal ne dobiva. Ovisi i di kupuješ od kojeg izvora dolazi roba. Npr. ako kupuješ sa službene OP stranice za Srbiju onda ne dobivaš punjač. Kao ni na mobileshop.eu siteu.
 
Nazad
Vrh Dno