Šta je novo?

Ograničen net kroz proxy na jednom mestu, kako iskoristiti mašinu kući na netu?

Bane R

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poruke
6,761
Poena
800
Koristim jednu mašinu u velikoj mreži koja ide na net kroz proxy + što poseduje razna ograničenja, pa tako ne uspevam da pokrenem ni msn, ni YT, ni VNC kako kroz neki VNC klient, tako ni uz pomoć jave kroz web browser. Takođe ne mogu da skinem ništa sa bilo kog servisa za kačenje fajlova (rapid, megaupload). Znam da možda ne deluje tako, ali zafale vam ove stvari ne samo za zezanje, nego i za ozbiljne stvari.

Palo mi je na pamet da, nekako, iskoristim svoju mašinu kod kuće koja je stalno uključena i na internetu.

Na prvospomenutoj mašini imam admin pristup. Mogu da čačkam i instaliram šta treba.

Kod kuće mi je ruter podešen da šalje ip na jedan dns servis, tako da iako nemam fixnu ip (mada se možda nikad ni ne menja, nisam proveravao, ali zvanično nije fixna ip), mogu svakog trenutka da znam koju ip sam dobio kod kuće. Znam i da otvorim/fowardujem portove, pošto kapiram da će i to možda trebati.

Dakle da prvu mašinu podesim tako da joj izlaz na internet (kada prođe taj proxy) u stvari bude moja mašina kod kuće. I, kapiram, ako sve, nekako, pustim kroz jedan (neblokiran) protokol ili kako se to već kaže, da neću imati ograničenja. Znam da ograničenje može da bude samo 256k up, ali bolje išta nego ništa.

Ne znam da li sam bio jasan :). Ne znam da li uopšte razmišljam u pravom smeru, ali mora da ima neko rešenje. U principu nisam duduk za ove stvari, samo nemojte mnogo da se frljate ozbiljnom terminologijom :D. Hvala.
 
Poslednja izmena:
meni na poslu propustaju sta bilo ali kroz standardne portove (80,8080,22,23)... znaci rdc/vnc ali da ih usmeris na port 80 (recimo 3389 sto je port za rdc na ruteru forwardujes na 80)... proveri da li ti mozda ssh prolazi kroz 22, meni prolazi i to...
no ako se admin bas potrudio, verovatno neces bas nista uspeti... onda jedino utorrent, jdownloader i webgui...
 
skines putty, njega pokrenes na poslu i probas da se konektujes na kucu preko porta 22, ako tvoji tu i tamo koriste neke tunele, vpnove i slicno, sanse su da je 22 ostao otvoren... instaliras openssh kuci (nisam nikad probao, ali vidim da ga ima) i forwardujes port 22... mada moguce da se preko 22 pristupa direkt routeru (npr kod mene to moze da se ukljuci)

no najbrze resenje i najsigurnije su ti utorrentov i jdownloaderov webgui... mocices sve da skidas, a sasvim sigurno rade i jedno i drugo kroz svaki fw (jer su obican http saobracaj)... e sad jedino ako ti bas treba rdc ili vnc, onda ces tako da se naradis malo...

mislio sam upravo kako sam ti rekao, ali moze i tako kako ti kazes, da dignes vnc server i da mu pri dizanju zadas 8080 i da to fowrardujes... no mozes i da ga dignes na standardni port 5900, onda na routeru da kazes da se port 8080 (vnc klijenti se ne snalaze sa dvocifrenim brojem porta, pa ako mu stavim 80, on hoce na 5980 da se kaci) spolja forwarduje na 5900 na tu i tu masinu, tako je kod mene... no posto sam na linuxu trenutno, onda koristim ssh, tj 22 port i freenx, a na 8080 sam stavio jdownloadera...
 
Nazad
Vrh Dno