Šta je novo?

Oficijelni tred - ASUS M2N-E

Kod Miska jeste hardcore zvani apacer :eyebrows: .E to je ono zbog cega je AM2 dobra stvar,jeftini ddr2 moduli koji kad se upare sa dobrim OCom daju vrlo slicne rezultate kao hardcore ddr1 :) :p

Jos ne mogu zbog delioca/zakljucanog proc-a da izvucem max iz ram-a a da u isto vreme proc radi ko munja :p
 
jedno pitanje za vlasnike M2N-E ploca, da nemate mozda ove vdimm settinge u BIOS-u maticne :smoke: :

p.s. pogledajte sign
 

Prilozi

  • IMG_1442.jpg
    IMG_1442.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 290
Poslednja izmena:
Boot up screen:
 

Prilozi

  • M2N-SLI.jpg
    M2N-SLI.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 241
Znaci uspeo si,sad je SLI :wave:
 
Vcore 1.6 na 2.8ghz ? Jel' to Prime stabilno ? Ako jeste, onda revF se definitivno bolje klokuje od revE.
 
Poslednja izmena:
Daleko je to od brzog i ova Dekarina HC, a pogotovo ova moja, al aj da kazemo da su tu negde zbog dual-a, sve u svemu u Spi-u DDR1 je itekako konkurentan. Imam i bolji rezultat al volim okrugle brojeve :p .

http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=908297&postcount=10

Ovo iznad je brza DDR1 memorija.
Jedino sto su takve BH5-ice for review only. BH5 moduli dobro overvoltovani mogu da izvuku svakodnevno 255-260 Mhz na najostrijim tajminzima bez greske u radu. I tako namesteni su daleko najbrzi. ;)
 
Jedino sto su takve BH5-ice for review only. BH5 moduli dobro overvoltovani mogu da izvuku svakodnevno 255-260 Mhz na najostrijim tajminzima bez greske u radu. I tako namesteni su daleko najbrzi. ;)

To i ja pricam kakav crni Samsund TCCD.
 
Vcore 1.6 na 2.8ghz ? Jel' to Prime stabilno ? Ako jeste, onda revF se definitivno bolje klokuje od revE.

vcore ~1.65 prime stabilno na 2.9ghz-a, toliko mi je sada 24/7 namesteno, pozzz. Kad budem modovao plocu (za vcore) cenim da ce na 1.75V biti 3-3.1 prime stabilno za 24/7.

p.s. vcore je oko 53C max, prvo sam ugasio Prime pa slikao zato je 41C.
 

Prilozi

  • 2.9.jpg
    2.9.jpg
    198.7 KB · Pregleda: 174
vcore ~1.65 prime stabilno na 2.9ghz-a, toliko mi je sada 24/7 namesteno, pozzz. Kad budem modovao plocu (za vcore) cenim da ce na 1.75V biti 3-3.1 prime stabilno za 24/7.

p.s. vcore je oko 53C max, prvo sam ugasio Prime pa slikao zato je 41C.

Au, da nije malo mnogo 1.75V za 24/7... :S:

BTW, fini clockovi... :wave:
 
Vazan Update !!!

Ne radite update BIOS M2N-E sa SLI verzijom BIOS-a, cak i da uspe (kao meni sto je uspelo), nista vam nece znaciti jer ploca izgleda ne reaguje na promene napona koje zadate u BIOS-u, sto je malo cudno jer na sve ostale promene reaguje, htt, delioci za ram etc.

Sto se tice klokova 2900 jos nisam 100% siguran dal fercera 2800 milion %, ali za 2900 ne znam jos, i nije 1.65vcore nego samo ~1.6, (mereno unimerom, izgleda da je i onaj Asusov utility relativno precizan (0.01-0.03V overvoltuje) za cenu koja je oko 5centi :) na veliko nije lose).

SB se greje opako, ali opako. Heatpipe cooler je njesra, mora odlicna promaja da bude okolo inace moze zbog njega da kuca ploca preko 300HTT.

to be continued....
 
Au, da nije malo mnogo 1.75V za 24/7... :S:

BTW, fini clockovi... :wave:

Sta bre mnogo, pa probao sam 1.9 na 754 platformi i sve je radilo kao sat. 1.75 sam drzao starog Semprona skoro god. dana nije stucnuo.
 
Misko je napisao(la):
SB se greje opako, ali opako. Heatpipe cooler je njesra, mora odlicna promaja da bude okolo inace moze zbog njega da kuca ploca.

Jel moguce da se greje vise od SBa na K9N ???
 
Jel moguce da se greje vise od SBa na K9N ???

Pazi MSI-ja nisam terao na 350HTT, tako da nisam siguran, ali Asus je vreo na 350HTT, ono nemoz da drzis prst na njemu ako nema promaje. Sa promajom npr. nesto da bije u rebra gore ili u samu plocicu dole, stvari se dosta menjaju.
 
Jel moguce da se greje vise od SBa na K9N ???
Ma nije tako strasno, Misko ima ultra silent masinu a ako ima malo vazduha da struji onda je situacija sasvim prihvatljiva, odnosno prst moze da se drzi na njemu u idlle-u, dok se u full load-u greje malo vise ali opet manje nego na recimo, DFI nf4x SB-u koji je aktivno hladjen.

I jos jedna stvar za ovu plocu a tice se memorije. Ja sam je probao sa 2x512mb 667 kingmax-a i radi na default-u bez problema ali od OC-a(ili preciznije od "nedefault" :trust: setovanja) nema nista, sa bilo kojim setovanjima mem. i proc. jednostavno nece! Bios je naravno poslednji oficijelni 0304.
Kad smo stavili Miskovog apacer-a sve je poletelooooo :D.
Nisam istina probao posle flash-a sli deluxe biosa ali SLI se nije zadrzao duze od 30 min na mojoj ploci, ali je flash na originalni bios(M2N-e) bio bolan :-devil-: i cip je zavrsio na programatoru kod Ledenog ;).
 
Ma nije tako strasno, Misko ima ultra silent masinu a ako ima malo vazduha da struji onda je situacija sasvim prihvatljiva, odnosno prst moze da se drzi na njemu u idlle-u, dok se u full load-u greje malo vise ali opet manje nego na recimo, DFI nf4x SB-u koji je aktivno hladjen.

I jos jedna stvar za ovu plocu a tice se memorije. Ja sam je probao sa 2x512mb 667 kingmax-a i radi na default-u bez problema ali od OC-a(ili preciznije od "nedefault" :trust: setovanja) nema nista, sa bilo kojim setovanjima mem. i proc. jednostavno nece! Bios je naravno poslednji oficijelni 0304.
Kad smo stavili Miskovog apacer-a sve je poletelooooo :D.
Nisam istina probao posle flash-a sli deluxe biosa ali SLI se nije zadrzao duze od 30 min na mojoj ploci, ali je flash na originalni bios(M2N-e) bio bolan :-devil-: i cip je zavrsio na programatoru kod Ledenog ;).


Hmm vrlo interesantno za tog Kingmax-a,i kod mene na K9N ultra(msi) imam problem recimo kad je Kingmax u pitanju-ne radi divider 400 kad se predje 250MHz za HTT.Kad je apacer unutra(single ch.),sve je ok.
 
Poslednja izmena:
I znaci ovo je najbolja AM2 ploca kod nas, sto se tice klokova?
Moglo bi tako da se kaze.

ivanbo2003 je napisao(la):
Hmm vrlo interesantno za tog Kingmax-a,i kod mene na K9N ultra(msi) imam problem recimo kad je Kingmax u pitanju-ne radi divider 400 kad se predje 250MHz za HTT.Kad je apacer unutra(single ch.),sve je ok.
Ne znam, evo delimir i Mancha je guraju bez problema, ja sam siguran da se "ne mirise" sa m2n-e, mada je nisam probao na drugoj ploci.
 
Poslednja izmena:
Misko, svaka cast na flashu SLI biosa, steta sto nije doneo neka poboljsanja.
Ja sam se isto u'vatio corava posla i sa kojekakvim bios editorima "uspeo" da modujem SLI bios da ga ploca prihvati (i Asus update i Award flash su bez problema pristajali da odrade flash i ispravno je prolazio verifikaciju), medjutim nesto ipak nije bilo u redu i ubio sam plocu. :crash:
Nisam, doduse, imao bios programator pri ruci ali sam posle 2 dana, 4 probane ploce, mnogo zivaca i ukupno 10 HOT SWAP-ova uspeo da vratim bios u zivot.
Odlucio sam da se kaznim za ovu glupost tako sto cu da ostanem na originalnom biosu :D ali sam onda procitao da ovaj SLI bios svakako ne donosi nikakva poboljsanja.

Sto se tice napona i temperatura, meni procesor (Sempron 2800+) na 2800MHz radi vec na 1.475 V (uz mali overvolt ploce to je negde oko 1.5 V). Prime i S&M stabilan je i ne prelazi 55 stepeni. Sve preko 2800 MHz mora da ide na vecem naponu.
Hladnjak na cipsetu (350 HTT) nije mnogo vruc, a rebra na kraju heat pipe sistema su mlaka, ali ja imam "ultra-bucnu" masinu - 2 osmice ubacuju vazduh (od napred i sa strane) 2 osmice nazad izbacuju + dvanaestka na napajanju izbacuje.
 
Hladnjak na cipsetu (350 HTT) nije mnogo vruc, a rebra na kraju heat pipe sistema su mlaka, ali ja imam "ultra-bucnu" masinu - 2 osmice ubacuju vazduh (od napred i sa strane) 2 osmice nazad izbacuju + dvanaestka na napajanju izbacuje.

u tvom slucaju cooler mora da bude mlak :). odlican primerak proc-a imas, pozzz.
 
Momci, za 350 HTT, jel treba napon nF-u da se diže?
 
I ja mislim da nema potrebe da se dize napon na M2N-E, sli bios ima te opcije, ali kad ih promenim imam cak i losije rezultate! Mozda bi trebalo preko 400HTT za 100% stabilan rad, ali tad se i ovako samo slika a to moze pozzz.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Znači loše hlađenje...
Ma nije, nisi pratio na casu :d, Misko je flesh-ovao bios od SLI modela, i pojavila se mogucnost promene napona na SB i mem(do 2.5v). Probali smo mem. na 2.2v iz biosa na mojoj ploci i nece :mad:, daje 1.95(mereno multimetrom) sto je max. vrednost za M2N-E, sto ce reci da ploce ipak nisu hardware-ski 100% iste i pitanje je sta se desava kada promeni u biosu vrednost napona na SB-u.
 
i pitanje je sta se desava kada promeni u biosu vrednost napona na SB-u.

tacno tako, mada bih se slozio da hladjenje nije neko (s obzirom kako izgleda), jednostavno pipe je previse duga a na hs plocici nema rebara (kao na skupljim Asus plocama), i kad ploca stoji u kucistu pipe mora da gura topao fluid na gore sto opet nije dobro.
 
i kad ploca stoji u kucistu pipe mora da gura topao fluid na gore sto opet nije dobro.

heat-pipe upravo i radi na tom principu - topli fluid po zakonima fizike ide na gore isto kao i topli vazduh u prostoriji
zato je i pozeljno da rashladni deo bilo kog heat-pipe sistema bude iznad izvora toplote
 
heat-pipe upravo i radi na tom principu - topli fluid po zakonima fizike ide na gore isto kao i topli vazduh u prostoriji
zato je i pozeljno da rashladni deo bilo kog heat-pipe sistema bude iznad izvora toplote

Slazem se ali bolje perfomanse su kad je horizontalno postavljen, npr. kad polozim kuciste cini mi se da je malo manje vrelo nego kad je uspravno, a i na netu sam nalazio da su bolji rezultati (vezano za cpu cooler-e sa HP sistemom) kad su cevi u horizontali, zato su i na vecini cooler-a tako podesene kad je u masini vertikalno cevi ustvari stoje horizontalno.
 
Jos jedna interesantna stvar, naime na zvanicnom sajtu stoji da ploca ima mogucnost promene napona na memoriji u 15 koraka(trenutno sa poslednjim biosom ima 4 koraka 1.8v, 1.85v, 1.9v, 1.95v) sto bi trebalo da znaci da je max. 2.5v. Da li je greska tipa copy/paste na njihovom sajtu ili greska u biosu ostaje da se vidi.
* vDIMM - Take control of how much power is going into the memory modules. ASUS gives you 15-step voltage control to the DIMM
 
Poslednja izmena:
Ovo bi moglo biti dobro resenje za problematince nF5 chipove koji se mlogo greju. Naaaaravno da ovog nema da se kupi kod nas!
 

Prilozi

  • fb123_c_p.jpg
    fb123_c_p.jpg
    30 KB · Pregleda: 147
@PeraNS

To na slici je sastavni deo Zalmanovih kulera za socket A i ima ih kod nas. Mozes da nadjes sa sve hladnjakom za procesor (neki model 3100) za nekih 900 (ili manje, nisam siguran) dinara.
 
Nazad
Vrh Dno