Šta je novo?

Oficijelni GeForce GTX260 & GTX280/285 thread

Necu nista puno da lupetam ali cu se samo pohvaliti da sam od pre neki dan korisnik 260gtx-a yupiii i da sam odigrao Crysis, far cry 2 i ovaj novi nfs 1600 x 1200 swe na maximum bez jednog problema
 
Poslednja izmena:
GTX260 Core216, najbolja kupovina, daleko bolja od bilo koje karte firme ati. 4870x2 previse se greje samim tim prevsie je bucan, performanse u odnosu na GTX260 Core216, boja je za nekih 4-6%. 4870 1gb sporija karta od GTX260 Core216. gtx280 brza za nekih 6-10% ali isto tako bucna i pretopla. GTX260 Core216 idealna:)

Sve sto sam naveo posmatram iz perspektive samo jedne igre Crysis, porediti bilo koju od ovih karata u nekoj drugoj igri je besmisleno zato sto nisu dovoljno zahteven da bi oborile igrivi fps izpod 60 pri rezoluciji 1920x1200n bez ukljucenog AA. Jedan dobro klokovana 9600gt je sasvim dovoljna za ugodno igranje svih igara u pomenutoj rezoluciji, naravno osim Crysisa (koji ne treba ni igrati, trula igra sa najboljom grafikom, ocajna kombinacija).

Ja sam svoje rekao i vise nema sta da se doda, ova tema moze da se zatvoi i svi polako da se razidjete:D:D:D
 
E bas nije tako :D
Najbolja kupovina je Ati 4850 za monitore do 22" a i shire :D
Mozze da se pazare dva komada za taj tvoj jedan GTX260 core 216
A za Crysis i COD ce zavrsiti posao i 9800GTX+ za navedeni monitor

;)
 
Definisi: Prosla generacija!

Mislim na prijasnje generacije i jednog i drugog proizvodjaca. X1900XTX je isao i preko 90°C, pa su ih ljudi kupovali. Koja danasnji high-end se ne grije?

GTX 280 bez opterecenja je jako tih, hladan, i ima malu potrosnju. U loadu ide do 85°C, fan speed na 85%.
 

Prilozi

  • furmark_000002.jpg
    furmark_000002.jpg
    64 KB · Pregleda: 69
Zahvaljujuci Drdi ja sam vlasnik fenomenalnog GTX-a koji za potrebe GRID-a drzim na 715MHz i radi ko sat :) U 1900x1200 sa 4AA imam konstantno oko >100FPS.

Buka nije uopste velika a max temp je 85C.
No, da kupujem karticu sada - sigurno bih uzeo GTX260 - 216.

poz
M
 
GTX260 Core216, najbolja kupovina, daleko bolja od bilo koje karte firme ati. 4870x2 previse se greje samim tim prevsie je bucan, performanse u odnosu na GTX260 Core216, boja je za nekih 4-6%. 4870 1gb sporija karta od GTX260 Core216. gtx280 brza za nekih 6-10% ali isto tako bucna i pretopla. GTX260 Core216 idealna:)

Sve sto sam naveo posmatram iz perspektive samo jedne igre Crysis, porediti bilo koju od ovih karata u nekoj drugoj igri je besmisleno zato sto nisu dovoljno zahteven da bi oborile igrivi fps izpod 60 pri rezoluciji 1920x1200n bez ukljucenog AA. Jedan dobro klokovana 9600gt je sasvim dovoljna za ugodno igranje svih igara u pomenutoj rezoluciji, naravno osim Crysisa (koji ne treba ni igrati, trula igra sa najboljom grafikom, ocajna kombinacija).

Ja sam svoje rekao i vise nema sta da se doda, ova tema moze da se zatvoi i svi polako da se razidjete:D:D:D

Znaci u svakom slucaku preporucujes samo vidiu, pa ko ti je brani ;)
Post ti je apsolutno neobjektivan :) i bez ijednog valjanog argumenta!

@Drda
Neka si nam objasnio :d
:wave:
 
Takav sam ja bez argumenata i ne shvacen;)
Evo malo argumenata u nadi da cu biti shvacen:) Ako se ne varam fantom x je dobio sledeci rezultat sa dobro klokovanom 4870 kartom http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1535016&postcount=696 sto moze da se vidi iz prilozenog, evo malo rezultata iz moje licne kolekcije, ako ne bude dovoljno imam ih jos:D

Da vidimo sta moze dobro klokovana a daleko jeftinija 9800gtx+1280x1024 CRYSIS high 4.JPG evo i klokova iste karte za 24/71280x1024 CRYSIS high 24-7.JPG a sada kategorija koja je ne dostizna za ati karte u ovom trenutku kako god se ona zvala x2 ili obicna 4870, ustvari mislim da je 4870x2 tu negde u poredjenju sa GTX260 Core216, nisam ni sliko rezultat kada sam video kakva je to furuna:D, ali cena im nije za poredjenje. Obicna gtx260 naravno sa klokom za 24/7 GTX260 CRYSIS 24-7.JPG GTX260 Core216 u istim uslovima daje 77fps, na zalost nema slike tog testa. gtx280 je ne dostizna u savkom slucaju ali je nebih preporucio zato sto se dosta greje i dosta je bucna u radu, pritom je svega nekih 5-6% brza od GTX260 Core216, isto tako kao i u slucaju 4870x2 razlika u ceni je dosta velika.

Eto nadam se da sam sada objektivan, ako je jedna 9800gtx+ brza ili rame uz rame sa 4870 sta tu ima vise da se prica, pritom je karta dosta hladnija i tisa u radu. Meni je kroz ruke proslo toliko razlicitih modela i testirao sam ih sa razlicitim verzijama draivera bas u nadi da ce ova 4850 da se pokaze kao dobra kupovina ali to se nije deslio, tako da jako dobro znam sta pricam. Hteo sam jos nesto da pojasnim, brzinu karte cenim samo na osnovu ove glupe crysis igre (koju nebih igrao u tri zivota) zato sto ima najlepsu i najzahtevniju grafiku za sada, osatale igre jednostavno bez ukljucenog AA lete na svim kartam iznad 9600gt u rezolucijama do 1920x1200.

Ja lepo rekoh da se tema zatvori:D
 
Poslednja izmena:
Rezolucija vam je odlicna... :d
E moj dragi Risto :( komp sluzi cak i za igranje video igara, rad i ostale gluposti, ne samo za banchovanje u low resolution! Mislim besmisleno je da ulazim u polemiku kada u do sada iznetim komentarima covek stice utisak da ti nije jasno za koje rezolucije je HD4870x2 projektovan :(
:wave:
 
^
Risto ne mozes 4870x2 smestati u kategoriju tih karti a evo i zasto :)
X2 je karta za visoke rezolucije, za najvisi nivo detalja i naravno za visok stepen AA filtriranja ;)

X2 je u krizu na 1280x1024 smesno testirati. Karta od te rezolucije do 1920x1200 ima pad od par frejmova, dok na nVidia-i 280GTX i te kako ima razlike izmedju tih rezolucija i ogleda se u desetini frejmova razlike. Opet tu je i cinjenica da kriza lepse radi na nVidia-i i tu je tacka :)

edit:
Yoti me pretece, manje je "tupio" :D
 
Poslednja izmena:
Nemoj da sad OC-ujem ja na 4500 proc i da nagarim 4870 sa novim drajverima pa da se pushi ta 9800GTX :).....
Shalu na stranu, procesor ti na 600Mhz vecoj frekvenciji sto sasvim sigurno utiche na krajnji rezultat u benchu, plus su drajveri kada sam radio test bili chini mi se 8.9.... E sad, svi znamo da Crysis bolje radi na nV-u ;) i samim tim nije bas neko merilo performansi (9800GTX+ vs 4870)....
 
utice 3-4 fps...Krizu nije puno briga za overklok frekvencija preko 3500mhz, pogotovo na CPU sa 4mb cache i vise. Probaj sam pa ces videti, neces nista skoro sa recimo 4400 naspram 3800, kao sto rekoh, par frejmova.

Ono sto je ispalo smesno je to da 9800GTX+ ispadne skoro 100e jeftiniji a svega 15% sporiji od GTX260, cak je i min fps 41, a na gtx260 je ~36 ili vec kolko :)

Kriza nije merilo, tj nije dobro merilo toga kako rade karte. To je, kao sto novi Yoti rece, samo jedna igra :)

A za rad - pa recimo kad bih samo radio na kompu ne bi mi palo napamet atija da uzmem :smash:
 
Evo, namestio sam malishu na istu frekvenciju, kartu na 850/4100 :) :D
Neshto kaska taj 9800GTX+ :p, a ni GTX260 nije daleko, a bolje radi na krizi :D
:wave:

EDIT: obratite paznju na min FPS iz mog starog bench-a sto je okacio zajebani, razlika je 10 FPS-a ;)
 

Prilozi

  • kriza.JPG
    kriza.JPG
    304.2 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Risto, imam i ja gomilu rezova ,) ali samo cu ovo staviti, jer zelim biti dosledan svojoj odluci o nekom testu ;)

Ili ces mi tvrditi da ce nekom igracu vise da se isplati da pljune mnogo vise novaca za ovako smesnu razliku :d
Mada se pojavila ubitacna kombinacija za CF-HD4830, plus je mnogo hladnija od navedenih do sada ;)

Tabela-Crysis-Final-OC-ed.jpg


:wave:
 

Prilozi

  • Crysis very high 2560x1600.jpg
    Crysis very high 2560x1600.jpg
    109.1 KB · Pregleda: 43
  • Crysis very high do 2560x1600.NO AA.jpg
    Crysis very high do 2560x1600.NO AA.jpg
    131.4 KB · Pregleda: 43
  • 3D 06 @3700 4XAA 4xAF.jpg
    3D 06 @3700 4XAA 4xAF.jpg
    220 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
He he, bas ste se potrudili. Samo da pomenem, ja o vecim rezolucijam i drugim igrama nisam ni govorio vec o konkrtno onome sto se vidi na slikam koje sam postavio, tako da kritika tipa ne meri se nesto samo na osnovu toga ili onoga nije na mestu, lepo sam se ogradio i komentarisao samo ono sto sam postavio. Veca rezolucija je prica za sebe, kao sto je i testiranje karte sa ukljucenim AA. Mislim da sam pomenuo da je za sve osim za ovaj "budjavi" Crysis dovoljna jedan dobro klokovana 9600gt, sa obzirom da za ugodno igranje crysisa pri rezoluciji 1920x1200 nije dovoljna jedna karta od takve vrste poredjnja sam odustao, dali ce 4870x2 dati 20fps pri toj rezoluciji ili ce gtx280 dati 18fps apsolutno je sve jedno, zato sto je i jedno i drugo jednako ne igrivo:)
@Fantom x, opusti se spucaces procesor da bi ti karta bila 2% brza nego 9800gtx+:D

He he sada sam vam sve objasnio, kakav sam ja diplomata:p glasajte za mene na sledecim izborima:p
 
Poslednja izmena:
Sa HD4870x2 mozes igrati krizu u 2560x1600 i ni sa jednom drugom kartom ne mozes, shvati to ludo jedna luda :)
:wave:
 
Sa HD4870x2 mozes igrati krizu u 2560x1600 i ni sa jednom drugom kartom ne mozes, shvati to ludo jedna luda :)
:wave:
Probo ja to i nece da moze bas tako, nisma zadoboljan, meni je dosta i 1920x1200 i nesto nije bas briljirala, hocu da kazem da ako nema najmanje 40fps konstantno da ne pada ispod onda to nije to. Jedina razlika koju sam primetio kada sam promenio kartu je temperatura u sobu, bila je veca za nekih 10c:D

Tek sad sam primetio, ako ja dobro citam ovaj grafikon 4870 ne moze nikako da daje u CF 49fps pri rezoluciji 1280x1024, mislim jesto to losa (u ovom slucaju 2xlosa) ali ne bas toliko, isto tako gtx280 koliko god da je smesan klok koriscen ne moze onako los rezultat da daje 43fps? u cemu je fora?
 
Poslednja izmena:
Probo ja to i nece da moze bas tako, nisma zadoboljan, meni je dosta i 1920x1200 i nesto nije bas briljirala, hocu da kazem da ako nema najmanje 40fps konstantno da ne pada ispod onda to nije to. Jedina razlika koju sam primetio kada sam promenio kartu je temperatura u sobu, bila je veca za nekih 10c:D

Samo mi reci da je igra seckala i znacu da je nisi probao ;)
:wave:
 
Sa HD4870x2 mozes igrati krizu u 2560x1600 i ni sa jednom drugom kartom ne mozes, shvati to ludo jedna luda :)
:wave:

Izvini drugar ali 26fps u 1920 nije igrivo, pretpostavljam da je 15fps u 2560 jos manje igrivo zar ne ? :) A dati 400e za kartu da bi igrao neku igru ispod maksimuma detalja nema bas ni puno smisla zar ne ? Ja tako kapiram, a kontam i da je zajebani upravo na to mislio kad je reko sto je reko.

Koliko sam ja video po netu, kriza i warhead u 1920 nisu igrivi ni na jednoj single slot soluciji. Jesu, kad se spuste detalji, strpne vamo, strpne 'namo ... :p Al to nije to. :type:

edit: pa vidi se iz tvojih grafikona da igra secka na 1920 sa 4870CF :) stvar bi bila nesto bolja sad sa novim drajverima, taman na granici...

@FantomX :

bolj da nisi nista kacio :) jedva si prestigo 9800gtx+ :D cak i dalje nemas tako dobar min fps :p
 
Poslednja izmena:
Izvini drugar ali 26fps u 1920 nije igrivo, pretpostavljam da je 15fps u 2560 jos manje igrivo zar ne ? :) A dati 400e za kartu da bi igrao neku igru ispod maksimuma detalja nema bas ni puno smisla zar ne ? Ja tako kapiram, a kontam i da je zajebani upravo na to mislio kad je reko sto je reko.

Koliko sam ja video po netu, kriza i warhead u 1920 nisu igrivi ni na jednoj single slot soluciji. Jesu, kad se spuste detalji, strpne vamo, strpne 'namo ... :p Al to nije to. :type:

Zvao sam te, nisi dosao, tako da ti komentar uopste nema mesta, niti osnova :) Da si seo za masinu, video koliko zaista frejmova izvlaci ne bi ovo pisao :) i tako, grickam chipi-chips, a usput lupam gluposti, takodje ni igre ne igram, nja, nja... :d

edit:
Sto se tice grafikona i fps-a, ne secka i da li si nekada seo za konzolu, one kao imaju previse frejmova :d



:wave:
 
Poslednja izmena:
Samo mi reci da je igra seckala i znacu da je nisi probao ;)
:wave:

Epa jesam i to nekoliko puta, cak sam probao i CF sa 4870 isto tako nekoliko puta, nadao se nadao i prestao sa nadanjem kada sam video da nisu u pitanju driveri, ne mozes naterati dve "ringle" da rendaju scene u cryisisu sve na high 1920x1200 40+fps ali nikoko:p:D

Ni gtx280 me nije odusevila tako da sam i nju zaobiso u sirokom luku. Sada imam novu igracku koja ceka svoju drugu najbolju kartu na trzistu za ulozeni novacNehalem 4000mhz 3D06 8 threads.JPG kako sam zao:-devil-:
 
Epa jesam i to nekoliko puta, cak sam probao i CF sa 4870 isto tako nekoliko puta, nadao se nadao i prestao sa nadanjem kada sam video da nisu u pitanju driveri, ne mozes naterati dve "ringle" da rendaju scene u cryisisu sve na high 1920x1200 40+fps ali nikoko:p:D

Ni gtx280 me nije odusevila tako da sam i nju zaobiso u sirokom luku. Sada imam novu igracku koja ceka svoju drugu najbolju kartu na trzistu za ulozeni novacPogledajte prilog 43638 kako sam zao:-devil-:

Opet te razbi jeftiniji setup :d
Ludace idem da spavam :D
:wave:
 

Prilozi

  • 3D 06 @4GHz.jpg
    3D 06 @4GHz.jpg
    248.6 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
@Yoti:

:) Ako koza laze - rog ne laze :type: 28 je 28 !!! :D to sto ima motion blur meni ne znaci nista jel ja to iskljucujem/ne volim.

And don't get mi started on consoles ! :D Sto se mene tice - 30fps = VERY limited gameplay, a kolko znam, ne posedujem konzolu niti cu.

Ok, secka - ne secka, davno smo zakljucili da je nekima i 25fps "letiiii" i "ne vidim vise od 25fps" i te varijante, necu se raspravljati, odoh da spavam, radi se ujutro :p
 
@Yoti:

:) Ako koza laze - rog ne laze :type: 28 je 28 !!! :D to sto ima motion blur meni ne znaci nista jel ja to iskljucujem/ne volim.

And don't get mi started on consoles ! :D Sto se mene tice - 30fps = VERY limited gameplay, a kolko znam, ne posedujem konzolu niti cu.

Ok, secka - ne secka, davno smo zakljucili da je nekima i 25fps "letiiii" i "ne vidim vise od 25fps" i te varijante, necu se raspravljati, odoh da spavam, radi se ujutro :p

Nisi ni pogledao pod kojim uslovima je tih nazovi: "28", kazem da samo zelis biti u pravu! Ponavljam: nisi pogledao uslov testiranja, high to very high mod u krizi i sam znas da isti nije ubacen, te da nema bot-ova koliki bi rez bio!
U pravu si nema potrebe-razloga sa tobom raspravljati :) imas kriptonski vid i jednostavno zelis da si iznad, ja jesam ispod i ne smeta mi ;)
Tako si spekulisao i za grejanje C2D-a, gde ti je svevisnji sempron sada :d
LN :)
:wave:
 
Poslednja izmena:
Meni se ne dopada kombinacija boja i raspored dugmica u Catalyst driverima u display properties. Odnosno benchmarkovao sam koliko brzo reaguje APPLY sa nV a koliko sa ATI i moram vam reci da tu nV razbija.

P.S.
Ove besmislice koje sam napisao su samo odraz koliko smatram da su ovakve rasprave besmislene. Vise bi me zanimala rasprava da li je bolji Trident ili Hercules :)
 
Smirite malo strasti.:)

Sta se ti mesas o kavim strastima pricas? da nije neki problem mozda nastao? Ovde je ekipa koja se zna vec dosat dugo van foruma tako da mozes da se opustis, ne vidim ni razlog zasto skreces paznju i na sta hoces da skrenes paznju? obrzlozi.
 
Sta se ti mesas o kavim strastima pricas? da nije neki problem mozda nastao? Ovde je ekipa koja se zna vec dosat dugo van foruma tako da mozes da se opustis, ne vidim ni razlog zasto skreces paznju i na sta hoces da skrenes paznju? obrzlozi.
Krenulo se u pravcu 4870(x2) vs GTX 260 (280).;)
Sem toga, nema problema.;)
 
Krenulo se u pravcu 4870(x2) vs GTX 260 (280).;)
Sem toga, nema problema.;)

Nastavak price, sta mu fali? Ako je oficijalan tred! Ipak treba da je "up to date", sto se tice usporedbi ako je GPU jos uvek aktuelan? Ili sam ja malo pobrljavio :)

:wave:
 
Poslednja izmena:
Nisi ni pogledao pod kojim uslovima je tih nazovi: "28", kazem da samo zelis biti u pravu! Ponavljam: nisi pogledao uslov testiranja, high to very high mod u krizi i sam znas da isti nije ubacen, te da nema bot-ova koliki bi rez bio!
U pravu si nema potrebe-razloga sa tobom raspravljati :) imas kriptonski vid i jednostavno zelis da si iznad, ja jesam ispod i ne smeta mi ;)
Tako si spekulisao i za grejanje C2D-a, gde ti je svevisnji sempron sada
LN :)
:wave:

Naravno da sam pogledao i video da je high-very high, kako drugacije igrati ? na high ? (aka gamer u warhead) Pa to smo valjda prevazisli sa 8xxx serijom nvidije i 38xx serijom atija, zasto bi me interesovalo igranje na high ?

Nemam ja kriptonski pogled vec za 400e ocu da igram sa svime na MAX a kolko vidim ni jedna karta danas to ne moze u 1920 u krizi,a da igranje bude udobno. End of story. Ako ne moze na 1920 spusticu rezu ili cu igrati kad izadje 5870. Takav sam, to je moj stav, ne namecem se iznad bilo koga niti me to interesuje. Ne znam zasto si ti to tako shvatio :/
Moze da se igra u 2560 i sa 8800gts 320, nije problem, stavis sve na low...:wall:
Pa majku mu kad pricamo o zverima od kartica valjda se podrazumeva da mislis na sve MAX u rezoluciji o kojoj pricas ?!
Ispadne da ti mislis da moze da se igra na high, ja mislim da ti pricas o igranju na very high i eto nesporazuma. :wave:

Jel ja spekulisem da ne mozes bez seckanja igrati crysis sa very high detaljima na rezama 1920 i navise sa 4870X2 ? Jel spekulisem ili je to ocigledno ? Jel sam rekao mozda da je 4870X2 slaba karta ? Nisam.
To sto je tebi 28 avg fps ok, to je tvoja stvar i drago mi je zbog tebe, (jeftinije je) Meni to nije ni priblizno ok i tu se razlikujemo. :smoke:
Jel sme da mi 28fps bude malo ? (ne vezano za kartu) Ili moram da kazem da je to super ? :smash:

Ono oko c2d i semprona nema veze sa zivotom. poredis tvoju c2d ES platformu od 500e (ploca + cpu) sa mojim svemocnim tada sempronom od 135e sa sve plocom. U toj klasi, za te pare (cak i za 50e vise) taj sempi je bio ludilo.
Sto se temperature tog ES-a tice...treba li komentarisati ~80C ? :trust:

:wave:
 
Krenulo se u pravcu 4870(x2) vs GTX 260 (280).;)
Sem toga, nema problema.;)

Nemoj da suzbijas slobodu pisanja na forumu ako time nije neko uvredjen ili omalovazavan, tema je isla bas u dobrom pravcu i taman je pocela da lici ne na nesto, promenila je svoj oblik izdvojila se iz vecine suvoparnih gde svi nesto hvale i velicaju odredjeni proizvoad samo zato sto je u skldu sa temom. Svako ima parvo da kaze ono sto misli, ovo je oficijalni thread u kome se govori o dva proizvoda, kazi mi na osnovu cega da govorim o njima ako ne u poredjenju sa konkurencijom?

Cak i da nije tako, zar mora svaka tema da lici jedna na drugu i da se stice utisak da u raspravam ucestvuju roboti a ne ljudi, samo zato sto su modertaori resili da strogo postuju neka pravila, vasa obavza je da vodite racuna o tome sta se pise na foruma i da reagujete kada dodje do problema a ne da reagujete na svaku manju varnicu u temi i mracite ljude vasim ne potrebnim komenterima zato sto mislite da ce tu nesto da se desi na sta cete morati da reagujete kasnije.

Poceliste da se bavite predvidjnem bliske buducnosti umesto da moderisete:D sta ce onda raditi ljudi koji to zaista znaju da rade http://www.youtube.com/watch?v=pdm_IrapZhU :D:D:D
 
Nazad
Vrh Dno