Šta je novo?

Oficijelni GeForce GTX260 & GTX280/285 thread

Kada su dual gpu rjesenja bila kompletni proizvodi!? O kompletnosti moze samo pricati neko ko je pristran.

@Yoti
HD4870x2 nema smisla pored GTX 280 karte. Danas pogotovo.
 
Pazite GTX280 je odlican, ali je i 4870x2 odlican. E sad ja znam par ljudi koji su imali problema sa 280-icom, te za istu takodje mislim da je delimicno ne dovrsen proizvod.
Prednost nVidia-e je u kljucnom IT'S MEAN TO BE PLAYED kojim pocinje vecina igara :D
 
^Ja ti ne verujem :D:D
 
Pa valjda je i prednost gtx280 ta sto ne moras da cekas na CF/SLi optimizovane drajvere za neku igru ?! :trust: Maltene koja god nova igra da izadje moras da cekas na AMD da izbaci drajver sa kojim ce X2 raditi kako treba u suprotnom radi kao single card ili ponekad jos gore od toga. Evo, poslednji primer za koji znam je FC2.
 
Pa valjda je i prednost gtx280 ta sto ne moras da cekas na CF/SLi optimizovane drajvere za neku igru ?! :trust: Maltene koja god nova igra da izadje moras da cekas na AMD da izbaci drajver sa kojim ce X2 raditi kako treba u suprotnom radi kao single card ili ponekad jos gore od toga. Evo, poslednji primer za koji znam je FC2.

Pa cekas na optimizovane drajvere (da ne kazem na drajvere da bi igra uopste radila a ne izletala na desktop) i sa NVIDIA kartama i to cak i za TWIMTBP naslove.
 
Drda je lepo opisao situaciju,od samog starta NV vodi nad ATI-jem.Cene su presudne(nazalost),kao i nasha finansijska-kupovna moc.Sa NV nema dodatnih novcanih izdataka,podjednako lepo rade i najstariji i najnoviji naslovi,bez obzira na verziju drajvera,koja se dobije uz kartu.A sa novijim drajverima,NV dobija na perfomansama.Ati jeste dobra karta,ali su neophodna dodatna davanja:buku i veliko zagrevanje 4870-ice i 4870x2 efikasno reshava vodeno hladjenje,a svi znamo kolika je to investicija preko cene same karte;obavezno je dobro provetreno kucishte;sa fabrichkim drajverima,ATI mozda i radi a mozda i zajebava,sa novijim drajverima se to ispravlja shto bi se reklo sa novijim drajverima tek ATI proradi kako treba, a i potrebno je redovno azurirati-apdejtovati-istalirati nove drajvere kako budu izlazili,jer svaki reshava po neki problemchic kod ATI-ja... ATI nece da pokrene kako treba neke stare(starije) naslove..
Kod NV,narodski recheno sipash i nemislish tj.kupish NV kartu,bocnesh u slot,instalirash drajvere(koje dobijesh uz kartu,naravno),i onda si spreman za tipkanje u bilo kom novom ili starom naslovu,uz minimalno zagrevanje i buku same karte.To je pravi komoditet!A perfomanse(frejmovi,poeni...) su, u oba sluchaja odlichne.Jedino ko zeli bash da cepidlachi,reci ce da je ova ili ona bolja.Verujte razlika od plus-minus 5-10 frejma u korist jedne ili druge su nevidljive za ljudsko oko.Ja u tom sluchaju gledam koja daje manje od 15-30 frejma,jer je to vec zaista neigrivo i jedino tad mogu slobodno da kazem da je ova ili ona bolja(moje subjektivno mishljenje).
Pozz!
 
Drda je lepo opisao situaciju,od samog starta NV vodi nad ATI-jem.Cene su presudne(nazalost),kao i nasha finansijska-kupovna moc.Sa NV nema dodatnih novcanih izdataka,podjednako lepo rade i najstariji i najnoviji naslovi,bez obzira na verziju drajvera,koja se dobije uz kartu.A sa novijim drajverima,NV dobija na perfomansama.Ati jeste dobra karta,ali su neophodna dodatna davanja:buku i veliko zagrevanje 4870-ice i 4870x2 efikasno reshava vodeno hladjenje,a svi znamo kolika je to investicija preko cene same karte;obavezno je dobro provetreno kucishte;sa fabrichkim drajverima,ATI mozda i radi a mozda i zajebava,sa novijim drajverima se to ispravlja shto bi se reklo sa novijim drajverima tek ATI proradi kako treba, a i potrebno je redovno azurirati-apdejtovati-istalirati nove drajvere kako budu izlazili,jer svaki reshava po neki problemchic kod ATI-ja... ATI nece da pokrene kako treba neke stare(starije) naslove..
Kod NV,narodski recheno sipash i nemislish tj.kupish NV kartu,bocnesh u slot,instalirash drajvere(koje dobijesh uz kartu,naravno),i onda si spreman za tipkanje u bilo kom novom ili starom naslovu,uz minimalno zagrevanje i buku same karte.To je pravi komoditet!A perfomanse(frejmovi,poeni...) su, u oba sluchaja odlichne.Jedino ko zeli bash da cepidlachi,reci ce da je ova ili ona bolja.Verujte razlika od plus-minus 5-10 frejma u korist jedne ili druge su nevidljive za ljudsko oko.Ja u tom sluchaju gledam koja daje manje od 15-30 frejma,jer je to vec zaista neigrivo i jedino tad mogu slobodno da kazem da je ova ili ona bolja(moje subjektivno mishljenje).
Pozz!

Ako izuzmemo dosta generalno iznosenje netacnih informacija postavlja se pitanje ko to koristi drajvere sa CD-a? Pogotovo ako je revizija na disku bajata par meseci (koliko je recimo karta stajala u magacinu)...
 
Ako izuzmemo dosta generalno iznosenje netacnih informacija postavlja se pitanje ko to koristi drajvere sa CD-a? Pogotovo ako je revizija na disku bajata par meseci (koliko je recimo karta stajala u magacinu)...

Ja cu ti reci, minimum 70%, ako ne i celih 80% usera instalira drajvere sa CD-a
Softver na disku ne mozze da se ubajati, mozze samo da je manje ili vise optimizovan, ali zato mozze hardver :D

A koliko vidim, ti vec koristis ByAti® hardver, ko ti je kriv, sam si napis'o :D

;)
 
Kada su dual gpu rjesenja bila kompletni proizvodi!? O kompletnosti moze samo pricati neko ko je pristran.

@Yoti
HD4870x2 nema smisla pored GTX 280 karte. Danas pogotovo.

Ja nisam pristrasan!
Zna se za koje je rezolucije HD4870x2 projektovan i tu neprikosnoveno radi posao! Da sada cete o "mikrostucanju", veruj mi, NE POSTOJI, na ovoj karti ne!
Ako se gleda isplativost. GTX280-ki je cena od 360 evra, pa na vise. dok za HD4870x2 cena krece od 380 Evra, pa na vise ;) a GTX280 jedva prevazilazi single HD4870 do 1960x1600 u zahtevnim igrama (Crysis i sl.) Sta ce kome 100+ frejmova u nekoj igri?!
Svaka cast Drdi, ali zna se ko kupuje HD4870x2 ;) i uz koje monitore navedena ide!
Ko uzima HD4870x2 da bi vrteo 3D chmar u 1280x1024 :-devil-: taj je debelo promasio temu, a pogotovo mu nikako nije jasan smisao postojanja navedene dvoglave azdajice, koja nikako nije skarabudzevina!
Da zakljucim svoj "pristran stav"
-ATI tradicionalno ima "tople" GPU-ove!
-HD4870x2 je napravljena za velike rezolucije i za ljude sa dubokim dzepom, koji nece ugraditi kartu u tamo neku kantu ;)
-HD4870 single veoma dobro podnosi svaku igru do 1920x1600
-HD4850 single odlicno podnosi svaku igru do 1080p
-ATI je totalno urnisao nVIDIA-u koja je na "silu" proizvela preglomazan i preskup chip, za isti je izbacila krsten drajver tek nakon 6 meseci :smash:
8800GTX je zaista bio korak napred ( ali nijedna nece preziveti dve godine kod gemera, jer ce crci :trust: ).
Nakon ovakvog pristupa ATI-a GPU-u, ispravljenog BUG-a u chipu i fantasticnog "O" ring BUS-a, nVIDIA je na pragu rebrendiranja FX5xxx serije i apsolutno je nekonkurentna! Dok je ATI sebi stvorio prostora za "predah"!
-GTX280 je dovrsen i izuzetno izbrusen proizvod, ali ne vredi te novce ( moje licno misljenje), kasni citavu sezonu, s' toga ih je ATI tu veoma dobro docekao na rudu!
Za 8800GTX sam odmah dao 1150 CAD $, takodje i za 6800GT ,)
Nema tu pristrasnosti, volim HW, igram se sa istim, tako da mi benchmark programi uopste nisu relevantni!

...

:wave:
 
Poslednja izmena:
Pazite GTX280 je odlican, ali je i 4870x2 odlican. E sad ja znam par ljudi koji su imali problema sa 280-icom, te za istu takodje mislim da je delimicno ne dovrsen proizvod.
Prednost nVidia-e je u kljucnom IT'S MEAN TO BE PLAYED kojim pocinje vecina igara :D

Posjedujem jednu od naj. overklokani GTX 280 karti, tako da mogu negirati te price o nedovrsenosti. Niti imam probleme sa hladjenjem, niti sa drajverima i sl.

A isto tako ti mogu naci ljude koji imaju problema sa 4870X2. Svakom se moze zalomiti losiji primjerak, i skoro svaka serija kartica ih ima.

TWIMTBP garantuje da ce igra raditi kako treba na NV kartama, a ne da ce raditi najbrze i da su developeri prilagodili igru. Drajveri igraju veliku ulogu u pov. performansi, a zeleni su to opet pokazali.

@Yoti
Nisam niti rekao da si pristran, vec sam ti govorio o isplativosti.
I HD 4870x2 nije kompletan proizvod jer ne radi onako kako bi trebao raditi u nekim najzahtjevnijim igrama.

-ATI je totalno urnisao nVIDIA-u koja je na "silu" proizvela preglomazan i preskup chip, za isti je izbacila krsten drajver tek nakon 6 meseci

Isti slucaj je bio sa 8800 serijom i drajverima.
I nije Nvidia nista na silu proizvela, vec su krenuli u drugacijem smjeru. GTX 200 nije samo GPU.
 
Poslednja izmena:
Vec i mini reso. Skuvajte kafu, ili isprzite jaje za samo 3 minuta...
 
Ako je ovo mini resho, sta li je tek X2?...sa dve ekspres ringle. :D
 
Poslednja izmena:
Nista manje ili vise se GTX 280 ne grije u odnosu na prijasnje generacije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ni GTX ni X2 nisu vruce, ali je GTX mnogo hladniji :)

@starac
Sorry pogresno sam razumeo tvoj post!

:wave:
 
8800GTX - koliko znam isla je od 55 do 75
GTX280 - ide ljudima i do 90
 
Sve u svemu, nV nije pokazala neki napredak sa core 216 modelom koji ruku na srce daje par frejmova vishe u odnosu "stari" gtx260.... 4870 sa 1Gb GDDR-a je pokazala ono sto je trebala i u toj cenovnoj klasi zaista treba biti pristrasan i uzeti gtx260. Jednostavno, gtx280 je prica za sebe i ona je top ponuda iz nV-a i tu nema mnogo price, jesu neki imali problema, ali to je na neki normalno, bar meni, da se problem bar nekome desi(hebesh kartu ako sve rade ispravno :d)...
Price o nedovrsenim proizvodima su besmislene, nekome je i gtx260 topao pa mora da budzi profile za fan, nekome ne smeta ni to sto je 4870 vreo na default vrednostima za fan, al' se o5 ne chuje kad stoji tako :D.... Meni iskreno npr. je 4870 sa fanom setovanim na 30% tishi od gtx260 na defaultu, ali sve je to subjektivno.... U ovoj epizodi 48xx serija big bang za shaku $, gtx precenjena i nedovoljno jaka u odnosu na ono shto su kupci navikli da vide i osete sa pojavljivanjem novih serija karti iz nV kuhinje....
Ali to su sve normalne stvari, prozivodjaci se smenjuju na tronu svake godine, nekada je to ATI, nekada nV, ja sam uvek pazario shta je bolje za krvave novce :d....
 
Poslednja izmena:
@FantomX
Ne razumem kako je to GTX260 Core216 pristrasna kupovina?
Sve sve, ali ta karta je malo slabija od GTX-a 280, pritom joj je cena u rangu radeona 4870 1GB sa kojim se kolje po performansama. Realno negde je nV bolja, negde Rade, Rade malo manje gubi performanse u visim rezolucijama, ali je u ponekim igrama osetno slabiji. A na stranu sto postoje i nasvirane verzije, klasika za nV partnere ;)
Pritom se apsolutno slazem da je 4870 mnogo luda karta za sitne novce i da je promenila dosta toga u vrednovanju nVidia-ine poslednje serije.
 
Pristrasno, mislim na cenu gtx-a i radeta, zasto bi neko platio 30-40 eura vishe za gtx ako moze da ima sve to sa 4870? :trust:
 
zasto bi neko platio 30-40 eura vishe za gtx ako moze da ima sve to sa 4870? :trust:

Zato sto nije pristrasan :d
Mada ljudima kao sto su yooyo, ili mipko vise treba GTX nego ATI, kanda im vise za posao odgovara vidia i tacka na "i"!
Ali yooyo-u ni slucajno ne dajte ATI, radja mu se neka destruktivna energija u tim trenucima :d
:wave:

edit:
nVIDIA u roadmapu nema u skorijoj najavi single GPU resenje, tek za Q4 2009.-e ;)
:wave:
 
Poslednja izmena:
Iskreno se nadam da nece izbaciti novi GPU do Q4 2009.
 
Nazad
Vrh Dno