Šta je novo?

Oficijelni GeForce GTX260 & GTX280/285 thread

otkud ti to da ce 4870 i 4850 X2 kostati isto?
A da ti malo prestanes da pises napamet??
Covek je rekao da ce 4850X2 biti konkurent GTX260, koji koshta kao 4870. Eto otkud.;) Nemoj se 'vatati za moje postove, pogledaj koga sam citirao i zashto sam to napisao. ;)
 
Poslednja izmena:
Nije tacno,predpostavio sam da ce 4850X2 kostati kao novi GTX260 55nm + DDR5 memorija koju si sam naveo,pogledaj ponovo svoj post.S obzirom da je GTX260 ovaj sad bio na launchu oko 350 eura,a Nvidia nemoze vise tako da dere sa cenama logicno je da ce GTX260 55nm kostati oko 300 eura.
Stvarno ne vidim kako je 300 eura (GTX260 55nm) = sa 220 eura (4870)??

GTX 260 trenutno kosta oko 250 eura a radeon 4870 220 eura,nisu iste cene.
 
Poslednja izmena:
Nije tacno,predpostavio sam da ce 4850X2 kostati kao novi GTX260 55nm + DDR5 memorija koju si sam naveo,pogledaj ponovo svoj post.S obzirom da je GTX260 ovaj sad bio na launchu oko 350 eura,a Nvidia nemoze vise tako da dere sa cenama logicno je da ce GTX260 55nm kostati oko 300 eura.
Stvarno ne vidim kako je 300 eura (GTX260 55nm) = sa 220 eura (4870)??

GTX 260 trenutno kosta oko 250 eura a radeon 4870 220 eura,nisu iste cene.
Ja nisam nijednom pomenuo GTX260 u 55nm i DDR5, neshto si pomeshao.
Cene za GTX260 i 4870 vani su iste, pretpostavljam da ove cene koje navodish su cene kod nas.;)
 
Pardon,Pike je njega sam quotovao.

Normalno,ja zivim ovde,a ne u inostranstvu. :)
 
Poslednja izmena:
Pardon,Pike je njega sam quotovao.

Normalno,ja zivim ovde,a ne u inostranstvu. :)
Da, ali ipak ovde pricamo o trendovima, dogadjajima na globalnom nivou. Ipak je realno ocekivati da GTX260 u 55nm za koji je najavljena ista cena kao za 65nm verziju, ovde stigne sa normalnom cenom, a ne kao stari GXT260 kome cena ne pada kao vani.:)
 
ako im bude ista cena na globalnom nivou bice im ista cena i kod nas. dakle koliko bude matori i sakati GTX260 kod nas u tom trenutku toliko ce biti i 55nm GTX260. i kakva DDR5 kakvi bakraci?
 
Jel stvarno mislis da ce ove kartice biti prevazidjene za koji mesec? Do sada nisam video parce softvera koji moze da isprati i iskoristi svu snagu novih karti. Sve sto citam su samo benchmark testovi, postovanje rezultata i nigde ne vidim nikakav program i pokusaj da se ovolika snaga i kod NVa i kod ATIja iskoristi. Evo Adobe najavljuje da ce iskoristiti CUDA u novom CS4 (test: ucitali su sliku koja je teska 2GB i manipulisali su sa njom kao da je teska 2MB). E to je prava stvar. Mozda genuine i yooyo vec imaju neko parce softvera, ali kriju kao zmija noge :) Mogu da izbacuju nove kartice svakih par meseci, ali to ide u nedogled, samo je pitanje, gde ce ko od njih i od nas kupaca da se zaustavi. Evo ja sam stao na GTX280 i tu je kraj.
GTX 280 je top karta i daleko od toga da će biti spore u doglednoj budućnosti. Mećutim ako si već imao 4870 i hteo si da pređeš na nVidiju, po meni je bilo pametnije sačekati brži i hladniji 55nm shrink i onda uzeti novu kartu ili možda stari GT200 na dobrom popustu.,
Aktuelne GT200 kartice sam nazvao prevaziđenim zato što na tržištu postoji konkurent kod kojeg dobijaš mnogo više za količinu para koje daš.
 
Ko zna kad ce taj GT200 u 55nm.Ja bih voleo da ne izadje odmah,ali kad izadje da ne bude samo opticki shrink,nego da su uradjeni neki tweakovi,a mozda i malo vece promene(256-bit + GDDR5 + vise shadera).
 
3rd party coolers for nVidia GTX280 & GTX260

Thermalright HR-03 GTX

Features

* 6 quality heatpipes for maximum amount of heat transfer to work with any of 92mm or smaller fans for best configuration to suit your needs
* Proprietary two-heatsinks-soldered-to-form-as-one design to maximize cooling capacity
* Heatpipes soldered every heatsink fin to increase heat transfer efficiency
* Nickel-plated heatsink to reduce oxidation effect, maintaining top performance for long term usage
* Two ways of mounting the cooler on video card for best space and configuration management in ATX and BTX form factor cases
* Includes the PWN-IC heatsink with proprietary thru holes adapted from the High Riser Series for best heat dissipation
* Sleek and stylish appearance Graphics cards Compatibility

test.JPG

1-1.JPG
 
Note: When installing on a GTX280 or GTX260, a fan must be used.
 
HR-03 Plus je bio odlican za 8800GTX, kao sad i ovaj za GT200. Nema sta, zna TR pos'o. :smoke:
 
gde se ovo cudo za seriju gtx2xx moze nabaviti u srbiji?
 
Jedino da cimas Alti da nabave posto oni uvoze TR program.
 
Poslednja izmena:
A to ce biti teshko poshto na xtremesystems-u kukaju za ovime vec dugo tako da je skoro tek izashao u svetu a ovde ko zna da li ce ga uopshte uvesti.
 
^Na koju bre foru?El ti to picis multiplejer na redovnoj bazi, ili obrces 10 put single? :)
 
Ko zna kad ce taj GT200 u 55nm.Ja bih voleo da ne izadje odmah,ali kad izadje da ne bude samo opticki shrink,nego da su uradjeni neki tweakovi,a mozda i malo vece promene(256-bit + GDDR5 + vise shadera).
I ja mislim da neće uskoro, ali do kraja godine vrlo verovatno. Logično je da nVidija iskoristiti die shrink za izmene koje si pomenuo. Ali do tada ne vidim razlog za zamenu 4870 sa GTX280 osim ako nisi profesionalni igrač ili ako ne zarađuješ za život programirajući u CUDA-i.
 
Poslednja izmena:
40nm pre nego sto se ocekivalo?

Nvidia Prepares For 40nm GPUs
Written by Visionary and filed under News > GPUs & Graphic Cards
Published on August 26, 2008, 6:55 pm

VR-Zone has learned that Nvidia is moving on to 40nm process much quicker than expected. Nvidia is usually conservative when moving on to a finer process technology but seems like this time round, they are determined to get there ahead of AMD. This move is risky but probably Nvidia has done some serious simulation and prototyping to estimate the yield and stability of the TSMC 40G process technology. The first GPUs on 40nm process technology will be the mobile parts codenamed N10x, the successor to the current 65/55nm NB9x. Nvidia is expected to apply a die shrink to their desktop parts too to lower cost and thermal envelope so there might be a chance to see a GX2 solution for GT200.

http://www.vr-zone.com/articles/Nvidia_Prepares_For_40nm_GPUs/6020.html
 
^Na koju bre foru?El ti to picis multiplejer na redovnoj bazi, ili obrces 10 put single? :)

:D

Obrnuo single-player par puta na svim nivoima tezine, presao terrorist hunt u svim nivoima tezine i igram terrorist hunt cesto. Ne igram multi-player. Jos malo pa elite 7 ;)
 
Wow, jbt. kako ti ne dosadi :D Ja sam presao na najtezem, i sve terorist hunt misije i kad sam video koliko mi jos treba do elite, batalih.Zato me zanimalo...
Majkumu, igra nije losa, al da je bas toliko dobra da toliko prelazis te misije (teror hunt ima dosadan i predvidiv spawn botova)...a ono jes' da ima ekstra muziku u meniju :D

/end off
 
Wow, jbt. kako ti ne dosadi :D Ja sam presao na najtezem, i sve terorist hunt misije i kad sam video koliko mi jos treba do elite, batalih.Zato me zanimalo...
Majkumu, igra nije losa, al da je bas toliko dobra da toliko prelazis te misije (teror hunt ima dosadan i predvidiv spawn botova)...a ono jes' da ima ekstra muziku u meniju :D

/end off

Sorry za off...

Fora je u tome da sam ja igrao dosta pre patcha 1.03, a onda mi je igra "konvertovala" zaradjene poene pa sam lako uleteo u elitne rankove. Druga stvar je sto patch 1.03 daje po 5,000 poena svaki put kad predjes na sledeci A.C.E.S. rank (Marksman, CQB, Assault vise nisu max 20-25 nego 100, a ja sam imao akumulirano dosta). Inace, zavrsavanje sva tri nivoa tezine otkljucava razlicite bonuse pa vredi preci na svim nivoima, ne samo na jednom. Spawn jeste malo dosadan, ali sa 1.03 malo je popravljeno i to. Igra je bas extra sto se mene tice.
 
Nije tacno,predpostavio sam da ce 4850X2 kostati kao novi GTX260 55nm + DDR5 memorija koju si sam naveo,pogledaj ponovo svoj post.S obzirom da je GTX260 ovaj sad bio na launchu oko 350 eura,a Nvidia nemoze vise tako da dere sa cenama logicno je da ce GTX260 55nm kostati oko 300 eura.
Stvarno ne vidim kako je 300 eura (GTX260 55nm) = sa 220 eura (4870)??

GTX 260 trenutno kosta oko 250 eura a radeon 4870 220 eura,nisu iste cene.

gtx260 trenutno u BG-u mozes da kupis za 230 (novo, garancija). Nista logicno nema u tvojim zakljucima osim da si totalno neinformisan ili se informises na pogresnim mestima. Novi GTX260 kad izadje moze kostati samo isto ili manje nego trenutni gtx260, a sobzirom da ga pre polovine septembra neces videti u radnjama ni kod nas ni u svetu, a da cene gtx260 idu dole i dalje, verovatno ce novi gtx260 kostati ~210e pa nanize (jer i ATI cene idu dole)

:wave:
 
ATI kod nas stoji zakucan na 210e za 4870 i na 140e za 4850. ja sam mislio da ce im pasti cena do septembra, ali prc. nije ni cudo, kada vrede svaki cent.
/end offtopic
 
Ma taj novi GTX 260 nije 55nm. To je isti 65nm GT200 samo sa osposbljenim jednim blokom vise.
 
gtx260 trenutno u BG-u mozes da kupis za 230 (novo, garancija). Nista logicno nema u tvojim zakljucima osim da si totalno neinformisan ili se informises na pogresnim mestima. Novi GTX260 kad izadje moze kostati samo isto ili manje nego trenutni gtx260, a sobzirom da ga pre polovine septembra neces videti u radnjama ni kod nas ni u svetu, a da cene gtx260 idu dole i dalje, verovatno ce novi gtx260 kostati ~210e pa nanize (jer i ATI cene idu dole)

:wave:

Odes na PC Berzu i udaris search,najjeftiniji GTX260 je 250 eura,to je to.
Nema potrebe da kopam po corsokacima i slicnim varijantama,gledam kao krajnji kupac koji nikoga ne poznaje za neke VP +-PDV cene itd.U Imtelu je Palit GTX260 ravno 291 euro,tako da ne vidim gde je 230 eura.
Novi GTX260 necemo skoro videti... ovo sto je tu to je to.
 
Kao sto rekoh u prethodnom postu...Informacije su u pitanju. Sa tvoje tacke tacke gledishta stvari stoje tako kako si ih predstavio, sa moje su skroz drugacije. Mislim da sam ja tu u prednosti :p
 
pa bogami ovo je interesanto i za vlasnike 4870...
 
Nazad
Vrh Dno