Šta je novo?

Koja je najbolja PC igra po vašem mišljenju, izašla 2009. godine?


  • Ukupno glasača
    252
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
Da krenemo sa zvaničnim izborom za igru godine 2009. (ko ima problema sa orijentacijom u prostoru u pitanju je izbor najbolje PC igre). U spoileru a i na ovom linku se nalaze rezultati nominacija:

11 DAYS LATER...

Glasovi su prebrojani, doduše sa zakašnjenjem pošto je tema mrtva vec 5 dana. Tema posvećena izboru One jedne, najbolje igre je u pripremi (ako mi moderatori dozvole, u suprotnom će verovatno neko od njih pokrenuti poll kad/ako nađu za shodno). Glasove sam brojao redom, imali ste pravo na maksimalno 3 glasa, glasovi korisnika koji se nisu pridržavali tog pravila su uvaženi i to prva 3 redom sa liste svakog pojedinačnog korisnika. Svi rezultati i grafikoni se nalaze u okviru jednog .xlsx fajla (nalazi se u atačmentu na kraju posta). Za one koji ne koriste Office 2007 i novije pripremio sam isečke iz tog dokumenta (prezentovani u vidu slika). Pa da počnemo:



Kao sto se da videti iz priloženog, neveliki broj vas je glasao (manje posla za mene). Na osnovu ovih isečaka postaje jasno da smo imali samo tri "prava" kandidata. Evo i poredka igara prema broju nominacija gde se jasno vidi koje su igre bile najpopularnije u godina koja polako prolazi. Pored prikaza u vidu liste, tu su dva grafikona, jedan u obliku pite a drugi u vidu kolumni:

poredak.png
pie.png
column.png


Dragon Age: Origins je neočekivano dobio najveći broj vaših nominacija (citavih 34 ^_^), favorizovani Call of Duty: Modern Warfare 2 je na drugom mestu sa pet nominacija manje. Od ostalih igara vrednih pomena u konkurenciji za izbor za igru godine vredi pomenuti još samo Batman: Arkham Asylum sa solidnih 24 nominacije. Ostale igre nisu zaboravljenje već su rangirane i na osnovu ranga smo izabrali Igru godine u svakom od sledećih žanrova (odlučio sam se na ovaj korak zbog nemogućnosti da organizujemo glasanje po žanrovima u vidu polla):

GotY.png


Ovako ste vi nominovali, ja sam samo izbacio onih par glasova koji nisu bili po pravilima (igre koje nisu izdate ove godine, igre sa drugih sistema). Ono što sledi jeste izbor najbolje igre u vidu polla.
Kao što je već napomenuto u onoj drugoj temi, deset igara sa najviše nominacija je u konkurenciji za igru godine. One se redom nalaze u pollu u kome možete glasati za najviše jednu igru, vašeg favorita. Za to imate čitavih mesec dana tačnije 30 dana ravno. Krenite sa glasanjem što pre, da vam ne bi posle bilo krivo. Takodje molim da što više ljudi glasa, sramota je za forum od 30 hiljada članova da samo 72 da svoje mišljenje o igrama iako ovaj forum nije primarno namenjem njima. Tako da, bacite se na glasanje, to je samo jedan click!

Molbe za moderatore: Ako neko od vas ima vremena neka zaključa temu Nominacije za igru godine i ovu temu stavi među sticky teme. Druga molba je za moderatora nex999, da izedituje ovaj tag-prefix ostalo i umesto njega kreira/stavi Official (želim da se osećam specijalno bar ovih 30 dana >:-D). Treća molba je namenjana najjačem moderatoru/administratoru ili trustu mozgova (ukoliko ste se zeznuli pa vlada demokratija) i molba glasi: Ne brišite ovu temu, ko boga vas molim!
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da dodajem novi tag, jedino ovako...:)
 
Jest,vidi se vec...27 glasova..:D

100% igra godine.
 
COD MW2 još samo da pazarim original da je igram online, jer je igra kao stvorena za to.
 
Gde su Trine i Plants vs Zombies? :d
 
ja samo da se javim da cu da ispunim trecu molbu posto je meni upucena :D
 
Kako će Dragon Age da otrese sve :D
 
Ma samo se pravi važan :smoke:
 
Ma bolji je CoD!
 
Ne vidim nijedan smajli...Ti to ozbiljno?
 
Moderator pa zapodeva kavgu :D
 
Zasto? Ne volis izbore bilo kog tipa? :)

Apsolutno ne :)

Ja recimo ne mogu shvatiti ljude koji glasaju za CoD? Ok, svidja ti se igra, ali staviti je ispred Dragon Age???

Druga stvar, valjda bi vi koji glasate trebali bar probati sve te navedene igre!

Dalje, sve zanrove nema smisla trpati u isti kos.


@G@W

Zasto mislis da ti moderator moze zabraniti da pokrenes ovakav poll? Nije ovo forum o moderatorima.
 
Ja recimo ne mogu shvatiti ljude koji glasaju za CoD? Ok, svidja ti se igra, ali staviti je ispred Dragon Age???

Pa, mozda im se igra vise svidela od DA? Ne mozes nikoga ubediti da glasa za ono sto ti/*neko drugi* hoces/hoce, to ti je valjda jasno :). Ne treba da se vode prema tome sta je vecina odabrala, zar ne? ;)
I anketa nije trebala biti javna.


P.S. dobri su tagovi za temu. :D
 
Poslednja izmena:
Ja recimo ne mogu shvatiti ljude koji glasaju za CoD? Ok, svidja ti se igra, ali staviti je ispred Dragon Age???

Ne shvatam ni ja ali ne mogu da uvodim nekakva elitisticka pravila gde bi samo odredjeni ljudi glasali. Jedni igraju igre zato sto vide nesto vise u njima od puke zabave, tretiraju ih isto kao film i knjizevnost a drugi bi samo da se zabave, po mogucstvu sto vise "sirove" zabave u sto kracem vremenskom roku.

Druga stvar, valjda bi vi koji glasate trebali bar probati sve te navedene igre!

Slazem se. Medjutim ovo nije prvenstveno gejmerski forum i cini mi se da procenat ljudi koji su odigrali vise od 10 igara ove godine jako mali. Dobar deo clanova je zasao u neke ozbiljnije godine i nema puno vremena za igranje. Nema to veze sa onim "omatoreo sam pa se vise ne igram, to je za klince", to sam i uvek cu smatrati za glupost. Jednostavno, vremena je sve manje a posla sve vise :S:

Dalje, sve zanrove nema smisla trpati u isti kos.

Ja izbore volim i rado bi napravio po jedan poll za svaki zanr, medjutim mislim da ljude to ne zanima previse. Takodje sam mislio da napravim poll za igru decenije ali sam odustao.

@G@W

Zasto mislis da ti moderator moze zabraniti da pokrenes ovakav poll? Nije ovo forum o moderatorima

Malo sam se salio, ne moras bas sve da shvatas ozbiljno :p

P.S. Hvala moderatoru nex999, sto mi je izasao u susret :). A sto se tice moderatora weasel, lepo od njega sto je priznao da misli da je najjaci ali to tek treba da se utvrdi. Mozda bude i jedan poll za to, ko zna :D
 
Poslednja izmena:
Pa, mozda im se igra vise svidela od DA? Ne mozes nikoga ubediti da glasa za ono sto ti/*neko drugi* hoces/hoce, to ti je valjda jasno :). Ne treba da se vode prema tome sta je vecina odabrala, zar ne? ;)
I anketa nije trebala biti javna.


P.S. dobri su tagovi za temu. :D

Ubjedjujem li ja koga :)

Jednostavno, kvalitet jedne i druge igre je neuporediv. To se ne stavlja u isti kos.


G@W

Mislim da ti nije bio veliki problem svrstati to po zanrovima.
 
Pa sad, nije veliki problem da se napravi nekakvo resenje ali nije bas najelegantnije. Najbolja stvar kod poll-a jeste sto se od glasaca zahteva da vidi sta ima ponudjeno i glasa. Da sam razvrstavao igre po zanrovima morala bi da ide dodatna napomena tipa: prvih 5 ponudjenih igara konkurisu za RPG igru godine, drugih 5 FPS itd.

A i sami zanrovi danas nemaju puno smisla. Nekad su ljudi igrali igre po zanrovima, danas vecina igra ono sto prati najveci hype nezavisno od zanra. Potvrda toga jeste to sto medju 10 igara sa najvise nominacija vise od pola su FPS/TPS ili nekakav hibrid.
 
DAO, naravno

P.S. bruka...jos je nisam zavrsio
 
Omg...Fear 2 zadnji :( smrc...
Go Dragon Age.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno