Šta je novo?

Odvlaživači vazduha iskustva

a c a

Uticajan
Učlanjen(a)
04.11.2003
Poruke
6,209
Poena
1,625
Moja oprema  
Laptop
HP 8570p
Mobilni telefon
Realme 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Potreban je oDvlaživač na struju za kupatilo koje se ne koristi kako treba, prvenstveno se od kupatila pravi banja (ne vredi govoriti, u pitanju su ženske osobe) znači enormna vlaga je posle kupanja. Znači za prostoriju 2x2
Gledam šta se jeftino nudi, ima neka opcija od 5000

  • Tehnički podaci:
  • Brend HOME
  • Tip Odvlaživač vazduha
  • Napajanje 230 V~
  • Snaga 23 W
  • Nivo buke 40 dB
  • Dužina kabela 1.2 m
  • Rezervoar 0.5 l
  • Pribor Strujni adapter
  • Funkcije Odvlaživanje maks. 250 ml/dan (25° C, 85% RH)
  • Masa 0.85 kg
  • Dimenzije 130x154x220 mm
001.jpg

Ili za 8000:

  • Brend HOME
  • Tip Odvlaživač vazduha
  • Napajanje 230 V~ / 12V DC
  • Snaga 70 W (sa naponskim kabelom), 52 W (sa auto upaljačem)
  • Nivo buke 40 dB
  • Dužina kabela 1.2 m
  • Rezervoar 2 l
  • Pribor Strujni adapter, utikač za auto upaljač
  • Funkcije Odvlaživanje maks. 700 ml/dan (25° C, 85% RH)
  • Masa 2 kg
  • Dimenzije 240x140x360 mm
002.jpg

Da li iko ima iskustva sa sličnim uređajima? Znam da ima Gorenje za 20 000, pokušavam da ne dođem do te cifre.
 
Pa ovakav uredjaj ima vise smisla za druge prostorije. Kupatilo je ipak uvek u vodi-vlazi. Tu mislim da je najbolja varijanta ventilator koji odvodi vlagu vani,ako je to moguce tj ima ventilaciju ili ima prozorče ili... Reci koju varijantu sada imaš...
 
Gledam šta se jeftino nudi, ima neka opcija od 5000



Ili za 8000:



Da li iko ima iskustva sa sličnim uređajima? Znam da ima Gorenje za 20 000, pokušavam da ne dođem do te cifre.

Ovo su igracke, rade sa Peltier elementom i za "parno kupatilo" nece pomoći ni malo. Prednost je što su male i bešumne.
Ovaj Gorenje koji pominješ je drugog tipa, kompresorski. Ovi su daleko efikasniji, 10, 16, 20... lit/24h, ali su veći, skuplji, bučniji. I ja bih rekao da je za tvoj slučaj kupatilski ventilator najoptimalniji
 
Nađeš majstora koji ima krunu za bušenje rupa u zidu i sve bude lepo i elegantno. Samo proveri da li je zid armirano-betonski da ne bude posle iznenađenje.
 
Kupljen Gorenje D16M. Suši veš (oko 3.5 sata mu treba da osuši lepo raspoređen veš na sušaču na tri nivoa pr čemu prvi nivo nije korišćen). Bučan je i buku stvara ventilator, dok je buka kompresora na nivou frižidera (nije za noćnu upotrebu). Toplotni bilans je blago pozitivan.
Ima 4 programa rada i 3 brzine ventilatora.
Deklarisana snaga 430 W, on/off naravno.
 
Da li je nestala vlaga? I da li ste zadovoljni sa tim modelom ?
 
Nema više vlage. Mada je ovo kratak period za neki ozbiljniji zaključak. Za sada sam zadovoljan.
 
Toga sam se i plašio. Mora da padne bušenje zida
Ne mora otvoris prozor na kupatilo i druga vrata ili prozor i napravi promaju 10 min.
A mozes da ugradis i ventilatorce da ti izbacuje vazduh povezes ga sa svetlom cim upalis svetlo u kupatilo i on se upali.
Treca opcija je da razgovaras sa zenskim bicima i urazumis ih sto prepostavljam je nemoguca misija.
A cetvrta je da na bojleru odkacis zicku u nutra napajanja i kazes neradi da vidis kako ce da se dovedu u pamet, i otvoris ga i kazes namestio ali ga namestis da malo zagreje vodu da imaji toliko da se na brzinu istusiraju ili pozoves nekog od druga caleta da glumi majstora da im kaze toliko greje vise nesme dok se ne zameni ides i ti malo psiholoski da ih zezas i urazumes.
Tako je moj drug urazumio dve ne dokazane sestre.
 
Pa mu lupi kontru a kako je do sada radilo?😂😂😂
 
Postoji li uredjaj koji upija/prikuplja vlagu ? Nesto sto izgleda kao preciscivac vazduha? Da ima onaj dispanzer kao sto imaju profi uredjaji za zivlacenje vlage?
 
Postoji li uredjaj koji upija/prikuplja vlagu ? Nesto sto izgleda kao preciscivac vazduha? Da ima onaj dispanzer kao sto imaju profi uredjaji za zivlacenje vlage?
Postoji ja ga imam ali nije namenjan za kupatilo dok se suris da upija vlagu mozes da izazoves spoj i da nekog ubije struja
 
Postoji ja ga imam ali nije namenjan za kupatilo dok se suris da upija vlagu mozes da izazoves spoj i da nekog ubije struja
Treba mi jedan za spavacu, jedan za deciju sobu.. Imam one plasticne kanistere sa tabletama, nisu lose ali...
 
Treba mi jedan za spavacu, jedan za deciju sobu.. Imam one plasticne kanistere sa tabletama, nisu lose ali...
Ja sam letos kupio TROTEC TTK 30 E, za sobu od 15kvm. On je dovoljan za tu prostoriju, e sad zavisi kolike su ti velike prostorije kvadrata prema tome kupujes odvlazivac.
 
Hvala, sad cu da pogledam.
 
Dovoljan je jedan, s obzirom da razduvava vazduh. Nije ni malo jeftin da bi se kupovalo više komada.
 
Ja letos na akciji platio 18000 din sad vidim da je bas poskupeo
 
Sad gledam ovaj Trotec. Manjeg je kapaciteta od mog Gorenja (lakši je za 5 kg)
 
Da li neko zna nesto o positive input ventilation sistemima? Navodno dosta efikasno resavaju problem vlage i budji. Da li moze tako nesto kod nas da se kupi?
 
Može da pomogne, ali ne baš 100 %
 
Ako nemaš flekice po zidovima i ćoškovima onda redovno provetravanje i drži sličnu temperaturu noću i danju.
Imam na jednom mestu u kuhinji, preko dana drzim 23 nocu na 20. Nocu se pojave zbog velike razlike u temperaturi napolju i unutra...
 
Premaži na leto stop kondenzom
 
Nazad
Vrh Dno