Šta je novo?

Ocajan zvuk kada zvucnici rade samostalno

ShaX_91

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
445
Poena
320
Pozdrav svima. Ne znam kako drugacije da nazovem temu pa sam ovo napisao jer najblize opisuje moj problem.
Otac je nedavno kupio kenwood s-sr700 zvucnike (2 komada) i kupio je kenwood ka-2050r pojacalo. Zvucnike je sa pojacalom povezao normalno kako se to inace radi, a pojacalo je povezao sa laptopom tako sto je uzeo kabl koji je s jedne strane 3.5mm a s druge strane ima one crvene i bele cinceve i povezao ih je na line in (cd) prikljucak, a 3.5mm je u laptopu u ulazu za slusalice.

Kada se tako poveze, zvuk je ocajan. Tacnije sve je cisto i kvalitetno ali je bas nepostojeci, ima dubinu poput basa na kineskim zvucnicima od 3 eura. Kada se na pojacalu povecava bas, bude intenzivniji ali opet nema dubinu.

Onda je odlucio da pokusa prikljuci i neki 2.1 sistem od drugara (blueberry sw p30). Taj sistem je prikljucio tako sto je uzeo onaj debeli kabl za slusalice (deblji pd 3.5mm, nisam strucan narocito pa ne znam kako da ga zovem) i ubacio ga u prednji ulaz za slusalice na pojacalu, a s druge strane kabla su oni cincevi za zvucnike i oni se nalaze u basu od 2.1 sistema.

Sta se desilo? Desilo se to da sada i kenwood zvucnici i ovo blueberry zvucnici imaju neprepoznatljiv zvuk, kenwood ima mnogo vecu dubinu basa i mnogo kvalitetniji zvuk. Samo sto bih ja zeleo da oni samostalno, prikljuceni na pojacalo i laptop imaju takav zvuk, ne bih ukljucivao taj 2.1 sistem uopste, jer je konstantno potrebno fine-tuneovanje basa i treblea na kontrolama od 2.1 sistema da bi zvuk licio na nesto.

Nadam se da sam sve okej objasnio, ako treba, uslikacu kompletan setup, samo javite. Hvala unapred!
 
Dok neko strucniji ne pomogne, ja da probam - mislim da je problem sto si izlaz sa laptopa koji ima mic level ili phono ili kako vec ide, vezao na ulaz pojacala koji ocekuje line level signala ... probaj te bluberi da vezes direktno na laptop, tada bi moralo lepo da se cuje, a ako nine tako nesto je tu neispravno ..
 
meni se to desilo u dva razlicita slucajeva... kod prvog kabl nije bio ok,pa sam morao da ga stiskam da bi radio normalno,bas tu kod dzeka.... a u drugom mi izlaz za svucnike na laptopu nije bio ok,pa sam morao bas onako da pritisnem kabl unutra da bi uhvatio lepo...

e sad,kod tebe je drugacije,cim sa drugim zvucnicima daje ok zvuk... mozda im se malcice razlikuju dzekovi,pa jedan bolje upada,proveri to....
 
Te kutije su deo surround sistema i to zadnji(rear) par i sviraju od 90Hz, sto je malo za ozbiljan bas. U tom sistemu bas dolazi iz prednjih(front) kutija "kenwood s-f700" i one idu od 45Hz.
 
Probao sam da nakacim tako da sa jedne strane bude na laptopu na 3.5 mm, a sa druge strane da bude aux, pa cd, pa tuner, i nista ne funkcionise, tj nema razlike, a kada namestim da bude cinc u phono sa druge strane, onda zvuk bude katastrofalan, kao da ima smetnje neke pa krci nenormalno.
Kada blueberry zvucnike prikacim same na laptop, bez pojacala, bez kenwood zvucnika, nego direktno na laptop, rade normalno skroz, dakle nije problem u prikljucku na laptopu.

@_kiza_

Da, juce sam malo pogledao i skapirao da su ova dva zvucnika rear zvucnici surround sistema, sto moguce da je jedan od razloga sto je bas takav kakav jeste, ali mi je jos uvek misterija kako to da je bas toliko dublji i kvalitetniji na istim tim zvucnicima kada prikljucim i 2.1 sistem preko headphone ulaza. :D

Posto vidim da mi laptop kada je sve prikljuceno uredjaje detektuje kao speakers & headphones, da li postoji nacin da kompletno utisam headphones, a da rade samo speakers?
 
False alarm. Sad sam imao malo vise vremena da se igram, i definitivno je bas na ovim zvucnicima jako tanak, radili oni u paru sa 2.1 sistemom ili ne. Samo mi se cinilo da bolje zvuce kada rade u paru sa 2.1 sistemom. Nista, ostaje mi onda da uzmem jedan par frontalnih zvucnika da bar nekako uokvirim sve :)
Hvala svima na pomoci!
 
Nazad
Vrh Dno