Šta je novo?

Nvidia 760 ili Radeon R9 280 ili nesto drugo...

odrin

Cenjen
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruke
16
Poena
154
Posto je moja grafa iz potpisa juce otisla na vecna lovista, pare koje sam skupljao za I5 4670k i novu maticnu ce da odu na novu graficku.

E sad dolazimo do problema sta uzeti. Koliko sam danas uspeo da procitam suzio sam izbor na Gigabyte GTX760 OC 2GB DDR5 i Gigabyte AMD Radeon R9 280 OC 3GB DDR5. Cena im je kod nas ista i otprilike to mi je neki maksimalni budzet za grafu. Po testovima 280 je bolja od 760 ali opet ne nesto mnogo.
Ako bi bas ispalo da je AMD Radeon R9 280X PowerColor TurboDuo 3GB DDR5 ova bolja toliko da zasluzi vecu cenu za 2k din zato sto ima oznaku X onda bi mozda uzeo i nju ali sa druge strane ne znam nista o kvalitetu Powercolor-a.

Sad dolazimo i do drugog problema. Da li ista od ovoga moze moje napajanje iz potpisa da izgura. Za 280x znam da ne moze i to bi morao lepo da se isprsim i za novo napajanje. Al me zanimaju prve dve grafe. Ako bi kupovao napajanje to bi verovatno bilo Seasonic 620GM2 mada ko zna dal bi i to bil odovoljno za 280x.Tako da i za to prihvatam preporuke :D

U svakom slucaju nista nije zakucano u kamenu. Svaki komentar i predlog je dobrodosao.
 
Ako ne planiras da menjas procesor u narednih godinu dana, ne uzimaj nista jace od Radeon R9 270X. Taj Phenom ne moze u potpunosti da iskoristi ove jace.

Ako ne overclockujes, napajanje ti je dobro.
 
Onda idi na taj PowerColor 280. Jedina zackoljica je sto je kod Tul-a i Sapphire-a garancija 2 godine
 
Poslednja izmena:
Pa ja se nadam da cu za neka 3 meseca uspeti da skupim pare za I5 4670k i novu maticnu tako da je promena procesora na pomolu.

Onda vozi Misko... :d

Dobar je Powercolor, samo sto ide dve godine garancije kao i Sapphire, pa je zato i jeftiniji od ostalih proizvodjaca sa tri godine garancije.

280X je dosta bolja od GTX760, tako da tu nema dileme.

280 je ista kao GTX760, ali jeftinija.
 
Poslednja izmena:
Za pocetak nemoj nista da klokujes i radice sigurno. Kasnije uzmi nesto jace i onda se upustaj u avanturu
 
Hvala momci mnogo na pomoci. Ja kad kupujem komponenete biram ih po mesec-dva dana koliko sam neodlucan, al sad posto je prigustelo moram na brzinu.
Nazalost garancija za napajanje mi je istekla pre mesec dana (isto i za sada mrtvu grafu).
Stoga sledece pitanje: Jel se isplati dati 3k vise dinara da uzmem Gigabyte 280x zbog godinu dana duze garancije, boljeg hladjenja i malo veceg clocka?
 
Nazad
Vrh Dno