Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lol i monitor postali pilićari, pojavila se asus dual 3070 za oko 87000, otkazana mi porudžbina sa porukom da je greška i da zapravo nije raspoloživa. Posle 15 minuta stavljena cena na 136k i zapravo je ima na stanju, pozvao sam da pitam. Mogli su bar da kažu da je cena greška a ne da je uopšte nema na stanju, to bih razumeo nego da lažu.
Tako da eto, imate tamo dual fan 3070 za 136k.
 
Stvano su kraljevi svi sa cenama, ali dobro trziste to diktira. Lepo cu da oglasim svoju 1080TI za nenormalan novac pa da vidimo.
Backup dok se ceka normalizacija 3xxx serije postoji pa ce da bude win win ako prodje :)
 
Stvano su kraljevi svi sa cenama, ali dobro trziste to diktira. Lepo cu da oglasim svoju 1080TI za nenormalan novac pa da vidimo.
Backup dok se ceka normalizacija 3xxx serije postoji pa ce da bude win win ako prodje :)
I ja kada vidim za koliko prodaju graficke sve vise se dvoumim za moju Sapphire Nitro + 5700 XT pa da cekam normalizaciju 3xxx serije. Mada po svemu sudecu nece to bas nesto skoro
 
Problem je sto je velika mogucnost da cete morati cekati godinu dana...
 
Lol i monitor postali pilićari, pojavila se asus dual 3070 za oko 87000, otkazana mi porudžbina sa porukom da je greška i da zapravo nije raspoloživa. Posle 15 minuta stavljena cena na 136k i zapravo je ima na stanju, pozvao sam da pitam. Mogli su bar da kažu da je cena greška a ne da je uopšte nema na stanju, to bih razumeo nego da lažu.
Tako da eto, imate tamo dual fan 3070 za 136k.
Naravno. Gtx2060 je 80k kod njih. Sve kartice su im duplo skuplje. A ta cena je vrv redovna, samo se neko zeznuo. Od mene bojkot svakako, kao i baito
 
Šteta da radnje za koje smo mislili su ok ispadaju ovako jadne, ali šta ćeš. Za sada mi još uvek nije oglavu da moram kupim, pa nastavljam svoje čekanje i povremeno traganje.
 
Baš to, sa pilićarima ne treba poslovati, zavrnuće te na prvoj krivini.
 
A od koga kupovati onda, kada su svi u lancu pilićari, počevši od nv/amd?
Ja cu kupiti od monitora ako nastave sa starom praksom da su korektni kada treba ostvariti garanciju, naravno kada cene dodju na neki normalni nivo što će biti tek kada majnerima crkne krava. Brine me to sto majneri pristaju na sve i svašta i da bi to u budućnosti moglo uticati na firme koje su ekspresno i korektno resavale reklamacije da se se svi počnu ponašati kao winwin koji više ni račun ne izdaju za robu kupljenu preko interneta. Majneri su ovde jedini neprijatelj pc igrača i cela ta njihova kripto priča a nv/amd/tajvanci i naši uvoznici/trgovci su samo pokazali da su lakog morala kada je šansa za ekstra profit u pitanju. Nema neke velike razlike između ratnog profitera svercera duvanom 90tih i ovih ekipica što koriste priliku da zavaljaju grafičke za do tri puta preko cene koju je odredio proizvodjača.

Kul je što bitcoin divlja ovih dana, ne valja kada stagnira. Što se brže podigne, brže će i proći ovaj pump ciklus i vratiće se cene na staro.
 
Kul je što bitcoin divlja ovih dana, ne valja kada stagnira. Što se brže podigne, brže će i proći ovaj pump ciklus i vratiće se cene na staro.
Naravno, pa ne moze ovo vecno da traje, al do tad ovde ce nekim zivci da odu u K... :ROFLMAO: a kako si krenuli ne samo zivci :p
Svako ko je preplatio karticu, a nije bas pri parama uz malo amaterskog mininga moze da kompezuje.
svercera duvanom 90tih
Nema nista lose u tom svercovanju duvana 90tih , ja sam to radio, i gorivo sa rumunske granice u cisterni... Nisu to zivotno bitne namirnice, to nisam radio... Tako i sada bez grafike i konzole nikome nije zivot ugrozen. Okolnosti diktiraju kako ce da se zivi, ko razume zivi, ko ne razume zavisno od ozbiljnosti situacije desava se prirodna selekcija.
 
Poslednja izmena:
Tacno ovi civili zasluzili po klepku :ROFLMAO:
Ja cu da smrdim sa iGPU pa makar Generals igrao jos 2 godine. :unsure:😂
 
Dal vi ljudi kapirate da vas niko, ali bas niko ne bije po usima da bilo sta kupujete ???

U pravu si, ja sam sa R9 270x prešao na rx 580, pa posle uz doplatu meni na MSI 1060. Za ovo što igram i R9 270x bi mi bila dovoljna (samo da nije toliko matora) (y)
 
BC group dobio par 3060 modela po manjoj ceni nego ostali, mada još uvek oko 80k što je previše.
 
80.000 za 1080p gaming :cry:
 
U pravu si, ja sam sa R9 270x prešao na rx 580, pa posle uz doplatu meni na MSI 1060. Za ovo što igram i R9 270x bi mi bila dovoljna (samo da nije toliko matora) (y)
Isto i ja, sa R9 270 na 1050 Ti na RX 580 sad, Konacno mogu Witcher-a 3 da odigram (jedino sto mi se ne igra sad xD), i sve mogu lepo da pokrenem osim Cyberpunk 2077-ce. Neverwinter stari pikam, konacno mogu da zavrsim Mask of the Betrayer za NWN2-ku, remaster Command&Conquer, Warzone radi odlicno. Ja Srecan, Ispunjen, Zadovoljan xD

Cak dobijam i Cyberpunk 2077 fix, ceka me Omicron: Nomad Soul da ga nastavim (predobra igra, slicna Cyberpunk-u, i takodje sampion u bagovima).
 
Ja cu kupiti od monitora ako nastave sa starom praksom da su korektni kada treba ostvariti garanciju, naravno kada cene dodju na neki normalni nivo što će biti tek kada majnerima crkne krava. Brine me to sto majneri pristaju na sve i svašta i da bi to u budućnosti moglo uticati na firme koje su ekspresno i korektno resavale reklamacije da se se svi počnu ponašati kao winwin koji više ni račun ne izdaju za robu kupljenu preko interneta. Majneri su ovde jedini neprijatelj pc igrača i cela ta njihova kripto priča a nv/amd/tajvanci i naši uvoznici/trgovci su samo pokazali da su lakog morala kada je šansa za ekstra profit u pitanju. Nema neke velike razlike između ratnog profitera svercera duvanom 90tih i ovih ekipica što koriste priliku da zavaljaju grafičke za do tri puta preko cene koju je odredio proizvodjača.

Kul je što bitcoin divlja ovih dana, ne valja kada stagnira. Što se brže podigne, brže će i proći ovaj pump ciklus i vratiće se cene na staro.
Da, vrlo korektni, evo skoro su zeznuli coveka za defektan 4TB hard disk i optuzili ga da ga je on pokvario.
Post automatically merged:

Naravno, pa ne moze ovo vecno da traje, al do tad ovde ce nekim zivci da odu u K... :ROFLMAO: a kako si krenuli ne samo zivci :p
Svako ko je preplatio karticu, a nije bas pri parama uz malo amaterskog mininga moze da kompezuje.

Nema nista lose u tom svercovanju duvana 90tih , ja sam to radio, i gorivo sa rumunske granice u cisterni... Nisu to zivotno bitne namirnice, to nisam radio... Tako i sada bez grafike i konzole nikome nije zivot ugrozen. Okolnosti diktiraju kako ce da se zivi, ko razume zivi, ko ne razume zavisno od ozbiljnosti situacije desava se prirodna selekcija.
Sem sto je nelegalno i nemoralno, zaista nema nista lose.
 
Ekonomija države se vodi na manje-više isti način već 21 godinu (nije da je bolje bilo i pre toga, taj raspad period ne treba više ni komentarisati), samo su se igrači malo ''promešali'' a neki i zamenili dresove a najgori preuzeo i kapitensku traku. Selektorska komisija je ista. A to što su sada glavni igrači (čitaj marionete) mnogi od 90s ološa, to je samo dodatno slamanje naroda u svakom smislu, cilj je totalno dizanje ruku od svega. I ovo nije politika već konstatovanje tragičnog činjeničnog stanja.

Što se tiče GPU i igranja, RX 580 8GB @1080p (medium/high/ultra, u zavisnosti od starosti i zahtevnosti igre) i udri 🎃 Odnosno GTX 1080/ti ili RX 5700 XT, ko ih je kupio na vreme.
Ali daleko veći problem od toga je što retko koja igra danas opravdava ulaganje novca u preskupe grafičke karte.
 
Restrikcija je samo za ethereum, to smo znali od kada je najavljeno, smejurija.
 
Znaci 200% vise od MSRP?
 
Za taj bezobrazluk bi neko trebao u zatvor. Isto tako, prosto je nevjerovatno da su potrosaci postali toliko zombirani i pohlepni pa da gutaju ove cijene. Definitivno smo u poslednjim vremenima. :)
 
I think I explained about this on another product, but here goes again:

The problem with imported electronics in Brazil is that we have this tax that sums about 60% the value of the product PLUS shipping costs...

So, sometimes the tax ends up costing even more than the entire product, since shipping isn't exactly cheap depending on size and weight.
 
Smesno je koliko je tuzno da na zapadu kada se neka 3000 pojavi kod nekog "krstenog" tj veceg lanca u prodaji - te kartice budu po retail preporucenim cenama i jeste brzo se rasprodaju ali bar cene budu korektne, a kod nas cene su izjednacene kod skalpera kao i kod velikih trgovinskih lanaca - samo u Srbiji. Uzasno
 
Zato mi nikada nećemo ni biti normalna zemlja sa uređenim tržištem.
 
Smesno je koliko je tuzno da na zapadu kada se neka 3000 pojavi kod nekog "krstenog" tj veceg lanca u prodaji - te kartice budu po retail preporucenim cenama i jeste brzo se rasprodaju ali bar cene budu korektne, a kod nas cene su izjednacene kod skalpera kao i kod velikih trgovinskih lanaca - samo u Srbiji. Uzasno
O cemu ti pricas?
Graficke po msrp cenama u EU su bile samo koju cenu po launchu prosle godine i od tada su nenormalne...

Ako ti je 500e za 3060 normalna cena, odnosno 800-900e za 3070, 1k+ za 3080/6800xt u EU po "retail" cenama normalno, ne znam sta da kazem....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno