Šta je novo?

NTH Media spam

Stiven

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2005
Poruke
1,460
Poena
395
Stigle mi dve poruke spam od NovostiDana, medjutim nigde broja telefona, niti mi je naplaceno to sto mi je stigla poruka. Zvao Telenor da vidim sta je dal nisam klikno negde, medjutim oni navodno proverili nigde nista mi nije naplaceno niti sam se prijavio na neki servis koji bi mi uzimao kes za "premium" sms servis.

Kazu mi oni da iza NovostiDana stoji NTH Media doo, i daju mi kontakt informacije pa da resim to sa njima, posto Telenor a ni ja nemam nikakvu mogucnost da se odjavim od toga ako sam se prijavio na nesto. Koristim iPhone, normalne aplikacije, nista sto bi mogo da posumnjam na maliciozan virus da imam u telefonu, a sajtove koje otvaram nemaju reklame da sam srecan dobitnik i da unesem broj tel i tako to. Prosto od 8 Novembra od kako mi salju poruku ne mogu da se setim a i ne verujem da sam negde nesto klikno niti da mi je neko koristio telefon pa da sumnjam (Decu nemam pa da su oni mogli).

Da li je neko imao problema sa ovom firmom i da li je resio problem? Da li vazi ono da bez moje saglasnosti po novom zakonu ne sme niko da me kontaktira, iskreno bi pokrenuo sudski postupak protiv doticne firme jer me iritira situacija? Vidim da ovo ide preko Ratela, da li ima nade nesto ici preko njih da se zalim?
 
NTH Media je SMS aggregator, iliti posrednik izmedju firme koja salje poruke ("NovostiDana") i operatera - Telenor (ovo nije vezano samo za TLNR, jer imaju i rute za Telekom i VIP).
U uredjenom sistemu,koji nije nas, je dovoljno da se kontaktira operater i pozali na poruku koja je spam, a oni dalje sve resavaju sa agregatorima upstream, blokade etc.
E sad, u ovom slucaju, posto su Vas uputili na agregatora, moj savet je da im napisete mejl, i zatrazite blokadu A2P saobracaja za pomenuti broj telefona.
Naravno Ratel i ostalo moze, ali mislim da ce to potrajati.
 
Reseno, al i dalje nisu dali source. I ne kupujem cajeve za mrsavljenje tako da jedino ako je neko greskom stavio moj broj …

21F7B6F4-67BB-4A1A-AED9-8D0E8A347BE2.png

Ako neko dobija slicne spam poruke kontakt email da vas odjave je: [email protected]

Najjace preko telefona kad sam ih zvao da su me ubedjivali da me nema nigde u sistemu. Tek kad sam tiket na RATEL-u napravio nasli me.
 
Nazad
Vrh Dno