Šta je novo?

Ntbackup/Nas/mapirani drajv problem.

frogman

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2004
Poruke
2,035
Poena
679
Kupio sam DNS-323 Nas uredjaj i fino se ponasa, brz je i ne grije se puno, sa posljednjim firmware-om ima dosta funkcija koje meni zasad nisu bitne pa vas necu gusiti. Uglavnom, sluzi mi za backup SState-a i data na DC-u.
Uredjaj ima samba linux inkorponiran koji po difoltu u samba.conf fajlu ima definisan SHARE autentif. SMB, i svaki put kada ne zelim sve juzere da propustim sigurnosti radi, on mi zahteva user name i paswword prozor kad mu pristupam putem UNC-a, stim da je guest enablovan i zasivljen. Kada mapiram drajv i pomocu net use komande napisem skriptu da se loguje sa juzerom i pass-om definisanim na share access-u u NAS lindzi on radi sasvim ok. Ali je problem sa Win2K3 i schedule NTbackup-om, sto on na kraju prijavi gresu 0x1f, tj. win2k3 ne vidi mapiran drajv osim kada nisi logovan direktno. Ostavio sam logovanog juzera na dc-u koji koristim za backup operacije ali mi se to ne svidja, mogu nekad i resetovati server a nisam se logovao i sl.

Interesuje me da li je neko imao slicne situacije sa ovom vrstom uredjaja, tj. kako je uspeo zaobidjici problem, jer kada ja setujem USER autentif. u samba.conf fajlu NAS-a, svaki put kad se restartuje on iz nvram-a povuce staru konfiguraciju.

Unapred zahvalan na svim sugestijama. :banana:
 
Reseno!

Tako sto sam kreirao repliku naloga sa nas-a na dc-u sa complex pass-om i dodelio mu permisije potrebne za backup, i u schedule-u setovao bks-ove sa tim nalogom.

Ako administratori smatraju da nije mjesto topicu ovdje neka ga premjeste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno