Šta je novo?

Novoskopljeni računar neće da se pokrene.

Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruke
81
Poena
160
Pozdrav svima evo da vam ispisem moju muku.

Skupio sam i napravio sledeću konfiguraciju:

1. Kućište Cooler Master: HAF XB
2. Grafička Kartica Asus Nvidia Geforce GTX 650
3. Procesor Intel i5-3350p 3.1 Ghz 4 cores lga1155
4. Matična Ploča Asus P8H77-V LE
5. Memorija Kingston HyperX 8GB DDR3 1600 Blu 1 modul
6. Napajanje Cooler Master 500w b500
7. HDD (stari) WD 500 gb 7200 rpm caviar
8. SSD Intel 180 gb 335 series

Lampica na ploči se upali kao i lampira pored power dugmeta na kućištu ali kada oću da upalim računar ništa se ne dešava, apsolutno ništa.

Probao sam da zamenim kabel za napajanje, poziciju utičnice i neće.

Jednostavno ne znam više šta da radim, molim za pomoć
 
jesi siguran da si dobro povezao dugme za paljenje?
 
Moraš korak po korak, u pitanju je verovatno neka sitnica.

Rašrafi sve, izvadi ploču napolje, ostavi taj jedan štap memorije, procesor sa kulerom i najbolje ako imaš integrisanu grafiku. Stavi ploču na neki izolator (npr. kesica od ploče ili bilo kakva tvrda knjiga).

Pre toga pogledaj da li si kuler lepo namontirao, odnosno da neka strana nije ostala labava.

Spoj napajanje i probaj da upališ komp šrafcigerom (isključi front-panel kabliće sa ploče i pogledaj u uputstvu ploče koje pinove trebaš dodirnuti šrafcigerom)
 
Poslednja izmena:
Jel nemas post beep? Aj raskaci sve storage-e i mem pa pokreni da vidis dal reaguje beep na noMem error.
Pa posle vrati memoriju pa pokreni(da ne cimas ssd i hdd bzv ako ne radi glavnica :) )
 
Ja sam iz njegovog izlaganja zaključio da se ploča ne pali uopšte, tako da ne verujem da može da čuje post beepove.
 
Ima samo jedan stap memorije, kao sto sam napisao.

Jel ovo znaci da imam integrisanu grafiku?

Integrated Graphics Processor

https://www.asus.com/Motherboards/P8H77V_LE/#specifications

Ploca mi je vec zasravljena za metalnu plocu koje ovo specificno kuciste ima

Iskljucio sam sve kablove i stavio sam speaker kablic. Pogledajte klip iznad, oznacen je trenutak kada to radi. Meni nista tu ne radi
 
Poslednja izmena:
CPU ima integrisan gpu :) tako da mozes da ides na tu varijantu. Ups ustvari mozda i nema :S:
Definitivno ti ploca podrzava integrisane grafike na CPU ali u tvom slucaju on nema iGP
 
Poslednja izmena:
Не бих се ја кладио да тај процесор има графику.
 
Probao sam sada i drugi nacin, bez graficke. I nece nista.
 
krastavac ako si iskrivio nozice na maticnoj ili nekim cudom obrnuo cpu u svom lezistu( mada sumnjam :S: )
U najgorem slucaju ploca nevalja ili napajanje.
 
Ili nisi ukopčao 4-opinski (12V) konektor. Desilo mi se jednom. :D
 
ako ima "masu" tj nege ploda dodiruje kuciste a da nije izlovano hoce i to... stavi ti to na sto, na kraju mozda je DOA...
 
Na toj ploči 8, jer je za bolja i treba joj više ''soka'' za procesor.

Ovo za 4pinski sam napisao, jer se meni desilo, ne razmišljajući da ima i ploča sa 8pinskim konektorima.
 
Jedino sto mi je cudno je da napajanje ima razlicite rupice od ovog na ploci(tj drugacijeg rasporeda), pa i pored toga on lepo udje u taj 12 v konektor.

ima li mozda to veze?
 
Ау, све ми се чини да ће овде да изађе бели дим. :(
 
Povezati samo plocu cpu i jednu stanglu rama. Proveriti da nema nekih fizičkih oštećenja na ploči. Proveri da li procesor dobro naleže u socket.
Stavi Pc speaker(buzer) ako ga nemaš na ploči da čuješ da li ima neki beep. Probaj drugo napajanje. Setup probaj van kućista na stolu. Uradi clear CMOS pa probaj ponovo.

Ako neće nemoj siliti jer ako izađe neki dim možda sa njim ode i garancija.
 
Pogledaj bolje taj 8mo pinski konektor za ploču, sve žice u jednom redu od 4 pina trebaju da budu žute a u drugom redu crne, teško da konektor za nešto drugo može da stane tu ali viđao sam svašta.
 
Za testiranje ti trebaju:

1. ploča
2. procesor
3. napajanje
4. memorija
5. grafička kartica (Intel procesori sa P sufiksom nemaju integrisanu grafiku)

Sledeće što treba da radiš:

1. resetuj BIOS matične ploče (mali tamno plavi džamper 2cm levo od donjih SATA portova) - skini ga sa pinova 1-2 i prespoj 2-3 pa ga nakon par sekundi vrati na 1-2.
2. postavi sve komponente na ploču (memorija, grafika)
3. poveži napajanje prvo 24-pin na desnoj strani pa onda 8-pin gore levo na ploči (ukoliko nemaš 8 pin na napajanju onda 4-pin ulazi u desni deo 8-pin konektora, mada specifikacija napajanja kaže da imaš 4+4 pin) i na kraju nemoj da zaboraviš da povežeš 6-pin napajanje na grafiku! Specifikacija grafike kaže da zahteva jedan 6-pin PCIe konektor da bi radila.
4. Najbitnija stvar - monitor poveži na video izlaz (DVI, D-sub) iz grafičke, ne na video izlaz iz matične ploče.
5. Uključi komp i vidi da li prikazuje sliku. Ukoliko da, isključi ga i poveži sve ostale uređaje (Hard disk, DVD...)
 
Tipujem na napajanje ili loše uboden 4-pin konektor.
 
2x 6-pinac od napajanja za graficku.
Da nisi prvo ugurao taj na plocu?
 
Poslednja izmena:
Pogledaj to bi trebalo da taj 8-pinski moze da se razdvoji - 4+4pin
Razdvoji ih pa stavi samo 4-pin.
 
Poslednja izmena:
Ako sumnjas na 4-pinski kabal...izvuci ga iz ploce...i probaj da startujes masinu bez njega...trebalo bi da startuje masina,tj. da se zavrte cooleri...i znaces da li je do njega ili je nesto drugo....Bez njega ti nece raditi komp, ali samo probaj da bi otklonio sumnju...
 
Da li je moguce da ploca jednostavno nije dobra, da je slaba za i5-3350p?
 
Nazad
Vrh Dno