Šta je novo?

Novo napajanje

Stefan91

Slavan
Učlanjen(a)
23.11.2008
Poruke
48
Poena
310
Dakle, crklo mi je napajanje iz potpisa i dobio sam pare nazad pa me zanima sta bi u ovom trenutku bilo najbolje resenje do 40e. Konfa takodje iz potpisa. Hvala unapred na pomoci.poz
E zaboravio sam da pitam vredi li uzimati ovo napajanje

LC POWER SILENT 550W LC5550 V2.2
 
Poslednja izmena:
Sad bas gledam na itsvetu komentare za to napajanje i deluje mi solidno, izgleda da cu njega i uzeti. I idem ujutru po njega, a do tada ako neko ima neku primedbu na ovo napajanje ili neki bolji predlog od njega za 40-ak evra nek se javi.poz
 
Sad bas gledam na itsvetu komentare za to napajanje i deluje mi solidno, izgleda da cu njega i uzeti. I idem ujutru po njega, a do tada ako neko ima neku primedbu na ovo napajanje ili neki bolji predlog od njega za 40-ak evra nek se javi.poz


U 'Moja masina' pise da imas 5770-ku...

http://guru3d.com/article/radeon-hd-5770-review-test/11

Radeon HD 5770 (single GPU)

* The card requires you to have a 500 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 40 Amps available on the +12 volts rails.


Taj LC6600 ima 29A.

Mozda ce i da radi - na tebi je da odlucis.
 
Radice sigurno, to sto pise 29A misli se na ceo sistem.
Graficka trosi oko 110w ako se ne varam,tako da ce cak i da radi na 50% iskoriscenosti imati lufta.
 
Radice sigurno, to sto pise 29A misli se na ceo sistem.
Graficka trosi oko 110w ako se ne varam,tako da ce cak i da radi na 50% iskoriscenosti imati lufta.


Ne nego se misli na +12V rails.

On pored te kartice ima i overklokovan procesor, a i guru3d.com lepo preporucuje 40A na +12V rails.

Nije mu prethodno napajanje crklo tek tako.

Ako nista drugo, nek' se barem isprsi jos koji EUR za LC6600GP2 v2.3 - ima 36A i Active PFC za razliku od LC6600.

Eh... Svi mi se smeju kad kazem da je PSU najvazniji deo racunara...
 
Steta sto ti je OCZ crkaj jer je bolje napajanje od tih sto sada planiras da kupis. Moj savet ti je da ne ides u nazad vec da uzmes nesto malo bolje ali ako bas ne mozes vise da izdvojis onda ok
 
Jok, nije kvalitetnije, samo sutra. :)
 
Sad ste me bacili u rebus. Jel hocete da kazete da sam se zaj...o sto sam uzeo ovaj ciftek ili sta?


Nisi se z...

To je, uslovno receno, najbolje sto si mogao da priustis i na papiru je bolje od tog LC-a - 40A vs 36A, 400W@12V vs 358W@12V.

Plus sto Chieftec, za razliku od LC-a, navodi Safety features:

• Aktiv PFC (Power Factor Correction)
• UVP (Undervoltage protection)
• OVP (Overvoltage protection)
• SCP (Short-circuit protection)
• OPP (Overload protection)
• OCP (Overcurrent protection)
• OTP (Over Temperature Protection)
• AFC (Automatic Fanspeed Control)
• MTBF (mean time between failure): >100.000h


Probaj pa javi utiske :wave:
 
Najverovatnije cu sledece nedelje uzeti sebi jednog takvog chiefteca.
 
Samo da javim da sve radi kao sat, i za 4,5 soma i ako ima bolje pitanje je koliko je to bolje. Mada i OCZ je radio kao sat 7 meseci pa se sprzio, videcemo dokle ce ovo.poz
 
Poslednja izmena:
End

Otkud znas?

Je l' imas neke egzaktne podatke ili jednostavno mislis da Chieftec laze na nalepnici, a da LC ne laze?

Rekla - kazala na Internetu ne znaci mnogo, a ono sto zvanicno pise na nalepnici uredjaja i na oficijalnom sajtu ipak nesto vredi :trust:

Nisam ja nista pocinjao o jacinama, ili da neko laze ili ne laze. Svi oni govore istinu samo treba citati.
Ja sam samo rekao da navedeni Sirtec (CFT) nije kvalitetniji od navedenog GreatWalla (LC), cak sta vise. A i taj komentar, samo iz razloga sto je iznesena ( verovatno iz neznanja ) samo jedna pogresna informacija. Ko zeli da shvati razumece
 
Nisam ja nista pocinjao o jacinama, ili da neko laze ili ne laze. Svi oni govore istinu samo treba citati.
Ja sam samo rekao da navedeni Sirtec (CFT) nije kvalitetniji od navedenog GreatWalla (LC), cak sta vise. A i taj komentar, samo iz razloga sto je iznesena ( verovatno iz neznanja ) samo jedna pogresna informacija. Ko zeli da shvati razumece

GreatWall je na spisku proizvodjaca koje treba izbegavati na svim ozbiljnim sajtovima koji se bave napajanjima. Nije ni priblizno u rangu sa Sirtec-om.
 
Nisam ja nista pocinjao o jacinama, ili da neko laze ili ne laze. Svi oni govore istinu samo treba citati.
Ja sam samo rekao da navedeni Sirtec (CFT) nije kvalitetniji od navedenog GreatWalla (LC), cak sta vise. A i taj komentar, samo iz razloga sto je iznesena ( verovatno iz neznanja ) samo jedna pogresna informacija. Ko zeli da shvati razumece


Pa ja sam se posle setio da sam se zeznuo - http://forum.benchmark.rs/showpost.php?p=2348588&postcount=19

Ali ti bre hvalis taj LC vise nego Kovac Apple :eyebrows:

Nije taj Chieftec nesto, ali tesko da je Stefan91 za te pare mogao da kupi jace i bolje.
 
Nazad
Vrh Dno