Šta je novo?

Novi Windows 10 - problem

Dragoni

Čuven
Učlanjen(a)
21.04.2002
Poruke
671
Poena
630
Instalirao sam cistu instalaciju windowsa 10 na prazan disk i prvo sto me je docekalo na desktopu je poruka za gresku - Explorer.exe.
Osim ove poruke sve ostalo za sad radi ok. U prilogu se vidi prozor sa greskom. Moze li neko da mi pomogne kako da ovu "gresku" otklonim jer se javlja nakon svakog restarta windowsa. windows je 21H1.



explorer.exe error.jpg
 
Explorer.EXE, tako kako je napisano nije validan proces i nije validan explorer.exe.

Odakle god da si nabavio 10-ku, nije nemoguće da si svukao neku verziju koja ima neki malware integrisan u sebi.
 
Explorer.EXE, tako kako je napisano nije validan proces i nije validan explorer.exe.

Odakle god da si nabavio 10-ku, nije nemoguće da si svukao neku verziju koja ima neki malware integrisan u sebi.
Antivirus nije nista prijavio. Probacu u task menadzeru da nadjem taj servis i da ga blokiram. Stvarno je poruka malo drugacija.
 
Skini original win sa ms sajta i miran si.
 
Antivirus nije nista prijavio. Probacu u task menadzeru da nadjem taj servis i da ga blokiram. Stvarno je poruka malo drugacija.
Ok, ali znaj da to ne sme odmah po instalaciji da se javlja i da je sumljivo af. Ko zna šta ima još pride. Moje mišljenje je reinstall sa legit sistemom. Ne bih se igrao toliko sa random verzijama Windows-a, ipak je on osnova svega.

Idi na https://tb.rg-adguard.net/public.php, izaberi koju verziju hoćeš, skini i instaliraj. Sve legit, sa MS servera su instalacije.
 
Možda je bio integrisan virus pa ga je AV obrisao i ostala je ova greška.
 
greska se prijavljuje u okviru explorera

task men.jpg
Možda je bio integrisan virus pa ga je AV obrisao i ostala je ova greška.
Nesto sam ipak nasao
na ovoj putanji:
C:\ ProgramData\ Microsoft\ Windows\ Start Menu\ Programs\StartUp
fajl koji izvrsava komande preko CMD
Mislim da je u pitanju bitcoin miner, sistem je bio bez AV izvesno vreme, moguce da sam ovo fasovao dok sam trazio drajvere na netu
fajl koji izvrsava sledece:
"C : \ Windows\ System32\ msn.exe, C:\Windows\ System32\ msh.exe"
 
Poslednja moja poruka u ovoj temi.

Skini legit sistem, reinstaliraj (to je makar brzo ovih dana sa ssd-ovima) i miran si. Ovako samo gubiš vreme na popravljanje i uvek može nešto da zaostane.

Srećno.
 
Poslednja moja poruka u ovoj temi.

Skini legit sistem, reinstaliraj (to je makar brzo ovih dana sa ssd-ovima) i miran si. Ovako samo gubiš vreme na popravljanje i uvek može nešto da zaostane.

Srećno.
naravno u pravu si, hvala svima za pomoc!!!
skinuo sam win sa oba legit linka koji su mi ponudjeni u prethodnim postovima. Sa sajta koji si ti postavio instalacija je velika 5.5 GB a sa MS-a preko media creation tool - velicina je 4.4 GB, hteo bih verziju 21h1.
 
Jedan je x32 ili x64 a drugi je zajedno oboje.
 
Nazad
Vrh Dno