Šta je novo?

Kućna multimedija Novi TV do 150.000 za filmove.

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,263
Poena
240
Nakon 8 godina koriscenja Samsung UE32F5000 doslo je vreme za kupovinu novog.

Totalno sam u autu sto se tice tehnike generalno pa nisam siguran sta uzeti.
Televizor cu koristiti najvise za gledanje filmova i nesto YT. Domaci kanali bas retko.

Znam samo da hocu VA panel.
Sto se tice velicine brat ima 55' i mogu reci da izgleda impozantno dok mene nesto vuce ka 65'.

E sad ja sam citao malo forume i strane portale i nekako mi se namece Sony sa svojim X9077H i X9096H modelima. 55' za 100.000 i 65' za 150.000
Naravno ne moram da uzmem sto kazu "za sve pare". Moze i neki drugi povoljniji model pa da mi ostane za neki soundbar ili slicno.
 
X90J 65" ili LG C1 55".
 
Поседујем 65" XH9077 и ТВ је зло, звук као и слика на врхунском нивоу, кад дође мрачна сцена у филму настане потпуни мрак, толико да су чак једном у друштву прокоментарисали :"шта је ово угаси се тв?" 😂
Али мана им је блуминг или исијавање око титла када у мрачној сцени има бели текст или неки објекат беле боје, код мене је нешто мање блуминга него на моделу X90j, опет ако ти је довољна величина од 55" и највише ти треба због филмова који се гледају у мраку најбоље јури OLED 55",LG или ако се може наћи за ту цену Sony A90J, A80J... само да те упозорим разлика између 55" и 65" у реалном времену је огромна па сваки 55" ТВ изгледа као играчка наспрам 65"...
 
Poslednja izmena:
Oled ne bih zbog njegovog problema sa staticnim delovima slike, a u buducnosti moze da se promeni moja upotreba tv.

Meni nije tolika razlika izmedju 55' i 65'. Pogotovo kad se uzme u obzir da je 40% veca povrsina na 65'.

Onda je mozda bolje da ostanem na 55' samo koji model. Jel to Sony x90h ili mozda neki drugi brend ima svoju povoljniju verziju?
Sony je trenutno 100.000 u radnji na T sa zutim logom..i samo ne znam vazi li kod njih garancija od 5god i da li su to izlozbeni modeli?
 
Razlika u velicini nije subjektivna, ona je objektivna i iznosi 40%, ogromna je razlika.

 
Da mislio sam na subjektivni utisak. Mada sad kad pogledam ovako jedan pored drugog itekako je razlika.
Jel to slika iz tvoje kuce/stana? Ako jeste koja je povrsina prostorije?

@Stock Ne bihOLED tehnologiju. Sto se tice X90J on je naslednik X90H i nije tolika razlika da bih dao 30.000 vise.
 
Nije kod mene, ovo je sa Reddita slika. Ja sam presao sa 55" na 65", nisam ni gledao razliku u povrsini, hteo sam bolji i veci TV. Tek kada sam zakacio TV i kada sam video koliko je veci od prethodnog sam izguglao i video kolika je razlika u povrsini zapravo.

Kod mene je soba 30 kvadrata, mogao bi i 75" TV verovatno. Hteo sam inicijalno 75" ali sam napravio kompromis i uzeo kvalitetniji od 65".


Na linku iznad imas kalkulator za udaljenost gledanja i velicinu TV-a, mada moje misljenje je da je preveliki TV onaj koji ne moze da prodje kroz vrata 😁
 
Ја гледам са удаљености од 3,5 - 4,5м
Најбитније ти је колико ће ти бити удаљен намештај од ТВ - а? Рецимо мени би испод 65" било премало за ову раздаљину...
 

Prilozi

  • 20220320_163017.jpg
    20220320_163017.jpg
    68.7 KB · Pregleda: 90
Ја гледам са удаљености од 3,5 - 4,5м
Најбитније ти је колико ће ти бити удаљен намештај од ТВ - а? Рецимо мени би испод 65" било премало за ову раздаљину...
Po Rtings kalkulatoru za 3.6m udaljenosti ide 86" TV 😁
 
Po Rtings kalkulatoru za 3.6m udaljenosti ide 86" TV 😁
Добро и они га претераше са тим мерењем, ослепео бих за 3 сата да њих испоштујем😂
 
Koja je razlika izmedju sony kd55xh9077 i 9096?
Ima li mu konkurencije po ovoj ceni (100k) za 55" ?
У боји рама 77 сребрна 96 црна, као и позицији ногица(96 има 2 позицији уже и шире, 77 само шире)...
 
To menja stvar.....Mada je veliko pitanje da li ces naci nov primerak, barem kod nas.....to je model za 2020 godinu. Mozda ipak da razmislis o vecem trosku i uzmes x90J.....sigurno neces pogresiti......sad finansijska kalkulacija je vec nesto drugo....
 
Hvala. Meni treba onda 77.
Procitao sam da si prezadovoljan njim i dan danas. Koliko ga dugo imas, nikakvih problema nisi imao sa njim?
Ја са презадовољан, једино ми се дешавало да учитава по неколико минута јутјуб и неће да отвори, али то је до нета или јер је мени повезан телефон па се деси проблем са синхронизација, реши се паљењем и гашењем...једина алтернатива код VA је hisense U8QF мада због оперативног система, освежавања итд SONY је бољи
 
LG C1 ti je najbolja kupovina za taj budžet i tu namenu. S obzirom da ćeš ga koristiti isključivo za filmove i YouTube, ne vidim razlog zašto bi te brinule statične slike, pa nećeš staviti pauzu i držati prikazanu jednu scenu 8h i više. Plus LG ima ugrađene zaštite kao što su zatamnjenje logoa, automatsko paljenje čuvara ekrana ako detektuje statičnu sliku koja stoji 2 minuta, itd. Tako da ne mora da te brine ni stavljanje pauze. A dobija se i 5 godina garancije + 1 godina nakon isteka garancije, tako da možeš da budeš miran 6 godina. Nisu ovo stari modeli, ipak je uznapredovala tehnologija i ne može tako lako da se dobije burn in. Ja imam već nekih 5 meseci C1, gledaju se tv kanali, striming servisi, igraju se igre i nikakav problem, samo treba uključiti sve zaštite.
Slika je stvarno neverovatna, oduševljavam se svaki put kada upalim TV. Nema probijanja svetlosti, isijavanja oko titla, crna nije siva već crna, ma savršen je. Gledala sam pre neko veče The Expanse, scene u svemiru su fantazija na oledu.
Najbolje bi bilo da pogledaš uživo ako si u mogućnosti, pa da onda odlučiš.
 
Ponavljam već napisano ali pročitah temu i kako planiraš da koristiš tv pa jednostavno moram... +1 da razmisliš opet o Oled-u. Garancija ti pokriva burn-in bilo mađarska ili domaća a koji nije baš tako lak za desiti se.
Trenutno za 160k možeš uzeti sa 5god domaće garancije i 70% popusta na neki bicikl :) (akcija u tehno radnji koja se rimuje sa manija).
 
Oled za 150k samo 55", to je entry level velicina televizora 😁
 
Televizor od 55 inča apsolutno nije mali i ne može se nazvati entry level. Uostalom, veličina zavisi i od razdaljine sa koje će se gledati, te veće ne mora uvek biti i bolje.
 
65" VA naspram 55" Oled je veća dilema, slažem se. Samo nisam hteo da otpiše Oled jer misli da će mu Burn-in praviti problem bez da skonta koliko zapravo dobija.
Kupovina sa KP bi mogla da premosti razliku u ceni ali opet 65" probija navedeni max budžet za 200+ eur. Ja bih sačekao koliko treba i išao na 65 C1, lično sam i uradio tako prošle godine ali isto tako ne volim kada se navede budžet pa dođu preporuke koje ga prelaze kao što ja uradih sada pa neću smarati.
 
Televizor od 55 inča apsolutno nije mali i ne može se nazvati entry level. Uostalom, veličina zavisi i od razdaljine sa koje će se gledati, te veće ne mora uvek biti i bolje.
Za 150k je mali. Mada, ako je mala prostorija nema dileme.
 
Oled ne bih zbog njegovog problema sa staticnim delovima slike, a u buducnosti moze da se promeni moja upotreba tv.

Meni nije tolika razlika izmedju 55' i 65'. Pogotovo kad se uzme u obzir da je 40% veca povrsina na 65'.

Onda je mozda bolje da ostanem na 55' samo koji model. Jel to Sony x90h ili mozda neki drugi brend ima svoju povoljniju verziju?
Sony je trenutno 100.000 u radnji na T sa zutim logom..i samo ne znam vazi li kod njih garancija od 5god i da li su to izlozbeni modeli?
Burn-in je retka pojava danas. Mnogi oled tv koriste i kao desktop monitor. Razlika je velika između 55" i 65". Uzmi 65", jer će ti biti kasnije žao što nisi uzeo veći. Moja supruga isto rekla da sam de*il i da je preveliki(🤣), ali se posle par nedelja navikla i sada je 55 smešan. I to sa razdaljine od 2,5m.
Ja posle local dimming(120 zona) quantum bla bla bs tv-a nikada više ne bih uzeo ništa osim oled-a. Kada odem kod tasta i uporedim skoro sve izgleda bolje na oled-u. Da ne pričam o bloom oko titlova i drugih svetlih tonova koji mi i dan danas ide na k...Sačekaj malo ako probija budzet i uzmi c1 65". To bih ja da danas kupujem tv. Doduše da imam kuću išao bih na short throw 4k projektor 120-150", ali je nažalost nemam😉
Ја гледам са удаљености од 3,5 - 4,5м
Најбитније ти је колико ће ти бити удаљен намештај од ТВ - а? Рецимо мени би испод 65" било премало за ову раздаљину...
Meni je ovo daleko i za 65".
 
Oled necu iz razloga sto sutra-prekosutra necu samo ja koristiti tv. A znate kako se koristi tv kad dodji porodicni dani.

Razumem ja vas potpuno i da sam 10god mladji ne bih ni otvarao temu vec bih uzeo oled.

Temu sam otvorio najvise da vidim ima li nesto povoljnije od sonija za ono sto meni treba. Budzet jeste do 150.000 ni dinar preko, ali samo zato sto ide na rate pa me zanima ima li nesto povoljnije da je dobro za filmove da ne bacam pare bzv.
 
Nazad
Vrh Dno