Šta je novo?

Kućna multimedija Novi TV do 150.000 za filmove.

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,263
Poena
240
Nakon 8 godina koriscenja Samsung UE32F5000 doslo je vreme za kupovinu novog.

Totalno sam u autu sto se tice tehnike generalno pa nisam siguran sta uzeti.
Televizor cu koristiti najvise za gledanje filmova i nesto YT. Domaci kanali bas retko.

Znam samo da hocu VA panel.
Sto se tice velicine brat ima 55' i mogu reci da izgleda impozantno dok mene nesto vuce ka 65'.

E sad ja sam citao malo forume i strane portale i nekako mi se namece Sony sa svojim X9077H i X9096H modelima. 55' za 100.000 i 65' za 150.000
Naravno ne moram da uzmem sto kazu "za sve pare". Moze i neki drugi povoljniji model pa da mi ostane za neki soundbar ili slicno.
 
Philips 65OLED706 definitivno.
 
Dvoumim se između 2 modela:
Sony XR-65X90J
LG 65NANO893PC
Treba mi za PS5 i pokoji film. Sony je skuplji nekih 30ak hiljada(160 vs 130k), da li se isplati toliko dodati za njega? Jurim 120hz osvežavanje zbog gejminga, a kažu i da je nanocell odlican za gejming.
 
Da, X90J je bolji i od najboljih Nano modela, kamo li tih nizih serija.

120Hz nije toliko bitno za konzole osim ako aktivno igras igre koje ga podrzavaju, dosta igara radi u 30 i 60fps.
 
Poslednja izmena:
Dvoumim se između 2 modela:
Sony XR-65X90J
LG 65NANO893PC
Treba mi za PS5 i pokoji film. Sony je skuplji nekih 30ak hiljada(160 vs 130k), da li se isplati toliko dodati za njega? Jurim 120hz osvežavanje zbog gejminga, a kažu i da je nanocell odlican za gejming.

Definitivno Sony. Vredi 30k razlike.
 
Proslo je godinu ipo dana o postavljanja teme i bio sam odustao od toga da kupim LED tv u prodavnici na rate jer sam video da za slican novac moze da se uzme OLED na kp, a kako uzimam tv da mi traje duze vreme kao i prethodni onda bolje da to bude OLED.
Ustedeo sam nesto manje od 2000e i ono sto hocu je LG G2 65' koji je oko 1700-1800e na kp sa 1-2god garancije kako ko daje.
Isao sam po ovim vecim marketima tehnike da vidim uzivo kako izgleda medjutim nema, ali ima B2 koji izgleda fantasticno i A2 koji isto izgleda dobro.
E sad ono sto me kopka je:
1. Da li uzeti B2 koji je dosta povoljniji ili ipak ici na G2. Uzimam samo za filmove koje cu gledati 2-3 nedeljno. Kablovsku ne gledam i eventualno mozda kasnije uzmem PS5. Znam da je G2 bolji zbog bolje resenog hladjenja i samim tim manje sanse za burn in, ali da li je vredno tolike doplate koja nije mala.
2. Da li OLED treba proveriti pre kupovinu j smislu da se otpakuje tv i da se upali? Ne znam da li prodavci to dozvoljavaju. Ako je neko kupovao na kp voleo bih da napise svoje iskustvo.
 
G2 je specifican zbog izgleda pre svega. Moze samo na zid (i tu izgleda perfektno) a "elektronika" stoji pored.
Sto se tice slike, mislim da G moze jace da svetli - ali samim tim je u nekom vecem burn in riziku (iako mislim da to nije ozbiljna stavka).

Ako su C2 i B2 mnogo povoljniji a odgovara ti njihov dizajn - onda slobodno uzmi njih.

Ja sam momku platio tek nakon sto smo izvadili TV iz kutije, ali koliko vidim njegov KP nalog vise ne postoji - pitas otvoreno da li rade licnu dostavu (preko kurira ni u ludilu) i da li moze da se otvori i pogleda. Imas i neke koji su mozda malo skuplji ali ti i montiraju tv pa onda mozes da proveris sve detaljno pred njima.
 
Испао сам мало из форме, али G серија може само да се качи на зид? Узми и то у разматрање... Иако у радњама слика делује одлично на сваком Оледу(не само LG већ и других произвођача) озбиљна је разлика између А, B и G, па ако можеш да се испружиш до G серије, узми јер је ТВ нешто што се користи на дуже стазе а G има осетно боље осветљење од ових, плус ако некада будеш терао неки гејминг на њему, подржава све живо.
 
Sto se tice izgleda i gde ce tv da bude to mi nije vazno. Moze i na policu, a moze i na zid. Samo mi nije jasno ovo sto se tice G2 da '"elektronika" stoji pored?
Citao sam recenzije i znam da G2 jace svetli, ali da zbog toga ima neko bolje hladjenje i sigurni su da su jako male sanse za burn in pa zato LG daje garancije 5god dok je za druge 2god.
Prvi izbor je bio Sony A80K medjutim otpao je zbog agresivnog zatamnjenja.
LG C2 je 250-300e jeftiniji od G2 i vidim da ga svi hvale. Kod njega je osvetljenje na nekih 700 dok G2 prelazi 1000.
 
Moguce da sam ja pomesao nesto, znam da su neki premium ultra tanki modeli imali eksternu kutiju koja je povezana kablom sa panelom, tako da se postigne kacenje bez razmaka sa zidom - al deluje da nije tako na g2
 
Moguce da sam ja pomesao nesto, znam da su neki premium ultra tanki modeli imali eksternu kutiju koja je povezana kablom sa panelom, tako da se postigne kacenje bez razmaka sa zidom - al deluje da nije tako na g2
Чини ми се да је то код Самсунг фрејм ТВ - а...
 
Da, da, u pravu si. LG je to postigao sa ovim fabrickim nosacem koji kaci tv skoro u 0 sa zidom
 
Vidim ovde da mnogi komentarisu kako je ogromna razlika izmedju 55 i 65'
Ali ne znam da li ne preporucljivo da se stavi 65 u maloj sobi?
Ja planiram da kupim ili tv ili monitor 55'
Ali ako ima povoljno da se nadje 65 mozda uzmem i njega.
 
U pravu si.
Moj otac pre nekih 7 godina hteo da kupi 24 umesto 32' 😁
A posle par godina kupili 43 i se navikli za 24h.
Ali ipak kao monitor mislim da je 55' dovoljno.
Mislim svakako je bolje da je 55 dobar monitor nego 65 tv.
Ovo je tema za tv ali opet hteo sam da vidim da li se neko usudjuje da koristi vise od 55' kao monitor.
 
Prodje dosta vremena od otvaranja teme i ja uzeh Sony XR55A80J 55' sa 5god garancije. Inace dobio sam dosta povoljnu cenu tako da sam sve ukupno extra prezadovoljan.
Moze tema i da ostane otvorena za neke druge clanove, a moze i lock ako tako pravila nalazu. Slika je 😍😍😍
 
Ima 85 incha za 150k sad samsung akcija😂
 
Nazad
Vrh Dno