Šta je novo?

Novi fiskalni uredjaji od 2022?

Meni je ipak nejasan ovoliki haos i cekanje...danas je 30 dana kako sam platio kasu zovem servis oni iskljucili telefone...Srbistan...zarobis mi pare da ne mogu da se odlucim za drugo resenje a onda se ne javljas na telefon.. bezobrazno
 
Idi kod njih sa bezbednosnim elementom da te priključe na LPFR i prokucaju račun(e) u visini subvencije preko njihovog uređaja za servis pa posle kad stigne kasa ćeš lako.
 
Idi kod njih sa bezbednosnim elementom da te priključe na LPFR i prokucaju račun(e) u visini subvencije preko njihovog uređaja za servis pa posle kad stigne kasa ćeš lako.
Dali je to neki uslov da mora da se prokuca subvencija pre 1. Maja , ja to nisam video . Kolko sam shvatio treba da se prokuca jedan račun LPFR da bi se javio nas LPFR na server poreske , da oni vide da smo krenuli po novom.
 
Iznos računa je nebitan, bitno da se nešto prokuca zbog LPFR-a.
 
Da li je to neki uslov da mora da se prokuca subvencija pre 1. maja?
Postoje razna tumačenja i samim tim poreski inspektori ko po običaju mogu izvrdati okolnosti. Bez mnogo umišljaja i lupanja glavom, ostvariti promet od barem 28400 dinara do 30. i mirni ste!
 
Postoje razna tumačenja i samim tim poreski inspektori ko po običaju mogu izvrdati okolnosti. Bez mnogo umišljaja i lupanja glavom, ostvariti promet od barem 28400 dinara do 30. i mirni ste!
Ništa ja vas ne razumem. Subvencija je za nabavku opreme za prelazak na novi sistem fiskalizacije. Nova fiskalizacije je obavezna od 01.Maja , tj prelazak na novi sistem . Ima firmi koje možda neće imati toliki promet u narednih mesec dana a kamoli u narednih 2 , 3 dana. Jel to znaci da oni moraju da vrate pare ? Svašta. Mi smo svi u obavezi da izdajemo nove fiskalne račune od 01.maja i to je to, država je pomogla subvencijom, kako stoje stvari , ta subvencija neće biti dovoljna jer ima mesečno davanje al OK , hvala im.
 
I meni to nema smisla, šta sad neko ko kuca malo računa mesečno, treba da nabije promet od 28.000 u nekoliko dana.
 
Meni je ipak nejasan ovoliki haos i cekanje...danas je 30 dana kako sam platio kasu zovem servis oni iskljucili telefone...Srbistan...zarobis mi pare da ne mogu da se odlucim za drugo resenje a onda se ne javljas na telefon.. bezobrazno
Koji su to?

Meni Digitron Ist nije dinar uzeo pre instalacije, cak mi prvi mesec dali gratis licencu za softver.
 
Meni niko nikada nije pomenuo da moram neki promet zacrtani da ostvarim, osim što ovde čitam.
Krenite na vreme i biće prometa, koliko god da je zacrtano.

Ministar je i danas izjavio (slušao preko rardija u kolima) da se rok za novu fiskalizaciju ne pomera. A kako se šuška od 3.maja kreću kontrole. (1. i 2. su neradni dani)
Kontam da vas niko neće kažnjavati ako ste na vreme podneli zahteve i kaparisali kasu.
Zašto uvoz ili realizacija kasne... verovatno će da nagaze uvoznike i distributere.
 
Koji su to?

Meni Digitron Ist nije dinar uzeo pre instalacije, cak mi prvi mesec dali gratis licencu za softver.
Int Rasterov servis placena kasa plus 6 meseci unapred LPFR...danas bio kod njih u servisu kazu ko je platio u martu dobija kasu do petka ostali na cekanju...ako ne budi imali taj model na stanju koji je placen daju zamensku
 
I meni to nema smisla, šta sad neko ko kuca malo računa mesečno, treba da nabije promet od 28.000 u nekoliko dana.
Zapravo su veći problem prodavac automobila ili stanova, koji nemaju artikl jeftiniji od 2 ili 20 miliona dinara.
 
Ti si aktivirao kasu, dovoljno da budeš miran :)
Ja još čekam i štampač i sertfikaciju.
 
Za vlasnike Int raster kasa: danas popodne je kasa automatski ažurirana na novu verziju softvera, bilo bi dobro da znamo o čemu se konkretno radi ali za to već nisam kompetentan.
 
Kontam da vas niko neće kažnjavati ako ste na vreme podneli zahteve i kaparisali kasu.
Zašto uvoz ili realizacija kasne... verovatno će da nagaze uvoznike i distributere.
Da se demantujem
Istakao je da je netačna informacija koja se juče pojavila da je dovoljno da privredni subjekt ima ugovor sa dobavljačem kase.

"To nije tačno, morate da imate implementiran ceo sistem i od prvog maja da izdajete fiskalne račune shodno novom sistemu", naveo je Mali.
sa portala 021.rs
 
I šta sad, neko ko je naručio kasu, platio je i još preuzeo BElement a nije dobio kasu jer kasni isporuka će dobiti čestitku od inspektora? Zašto ne priznaju dokaz da je kasa naručena, nek budu fleksibilni ako je već situacija tako haotična a ne da odmah lupaju kazne.

I na kojim je tačno narkoticima ovaj Mali ministar kad je umislio da sve ide glatko ko puterom podmazano kad nije tako. Koga laže: nas ili sebe? Važno je da su pare iz budžeta ispumpali, ovo ostalo može da se radi po sada već čuvenom "navrat-nanos" principu koji se u državnoj upravi primenjuje od pamtiveka.
 
I šta sad, neko ko je naručio kasu, platio je i još preuzeo BElement a nije dobio kasu jer kasni isporuka će dobiti čestitku od inspektora? Zašto ne priznaju dokaz da je kasa naručena, nek budu fleksibilni ako je već situacija tako haotična a ne da odmah lupaju kazne.

I na kojim je tačno narkoticima ovaj Mali ministar kad je umislio da sve ide glatko ko puterom podmazano kad nije tako. Koga laže: nas ili sebe? Važno je da su pare iz budžeta ispumpali, ovo ostalo može da se radi po sada već čuvenom "navrat-nanos" principu koji se u državnoj upravi primenjuje od pamtiveka.
Ako vi verujete coveku koji izjavi " Konobar vise ne sme da vas pita kes ili kartica" da zna sta radi, onda ste u veeeelikom problemu.......
 
I šta sad, neko ko je naručio kasu, platio je i još preuzeo BElement a nije dobio kasu jer kasni isporuka će dobiti čestitku od inspektora? Zašto ne priznaju dokaz da je kasa naručena, nek budu fleksibilni ako je već situacija tako haotična a ne da odmah lupaju kazne.

I na kojim je tačno narkoticima ovaj Mali ministar kad je umislio da sve ide glatko ko puterom podmazano kad nije tako. Koga laže: nas ili sebe? Važno je da su pare iz budžeta ispumpali, ovo ostalo može da se radi po sada već čuvenom "navrat-nanos" principu koji se u državnoj upravi primenjuje od pamtiveka.
Ne verujem da će bas da jašu već od 3ceg. Svakako možete proučiti bezbednosni u vidu digitalnog sertifikata i izdavati račune preko ESIRA poreske na androidu , dok vam ne stigne LPFR na kasi.
Pročitao ovo, zanima me sad sledeće. Kaze ministar da vas konobar ne sme pitati dali placate karticom ili gotovinom , ali ako pogledate app pre potpisivanja računa morate uneti parametar card ili cash , sto znaci da će na računu pisati dali je neko platio gotovinom ili karticom. Mene zanima Kako da mu damo račun ako ne znamo način plaćanja a potrebno je da znamo pre štampe.
 
Pa pošto ima dobre konekcije sa Bugarima, nek potegne vezu da nam svima koji odavno čekamo stignu Int Rasteri zaključno s petkom :)
 
Za vlasnike Int raster kasa: danas popodne je kasa automatski ažurirana na novu verziju softvera, bilo bi dobro da znamo o čemu se konkretno radi ali za to već nisam kompetentan.
I moja se ažurirala. Nadam se da su ispravili onaj bag sa nestankom računa. 😁
Mada moja je povezana LAN kablom, a svi koji su prijavljivali te probleme su koristili WiFi/4g verzije.
 
@knezz
U obraćanju koje sam slušao sa radija, dodatno je pojasnio situaciju - da odlučivanjem da plaćamo kešom više neće moći da se izdaje nefiskalni isečak.
Ustvari moćiće, ko je radio na crno nastaviće istim tempom. Samo će cena reketa porasti.

haggarTheHorrible-taxes.jpg
 
I moja se ažurirala. Nadam se da su ispravili onaj bag sa nestankom računa. 😁
Mada moja je povezana LAN kablom, a svi koji su prijavljivali te probleme su koristili WiFi/4g verzije.
Baš kad je trebalo da otkucam 1 račun, u tom trenutku sam zbog toga gledao u kasu i bukvalno samo na 1 sekund se pojavila poruka "ažuriranje kase" ili tako nešto, tada se kasa ugasi uz neko pištanje i onda samo pokazuje znak za punjenje baterije, to traje oko 5 min i ne piše uošte "ažuriranje u toku" ili tako nešto što bi bilo logično. Da nisam video u tom sekundu pre gašenja o čemu se radi načisto bih se presekao da nije nešto crklo ili šta već...sad bar znam za ubuduće :LOL:
(Ovo će mislim biti korisno za sve one koji očekuju Int raster kase, da znate)
 
Da li je realno da se kasa automatski ažurira u radno vreme, a ne u nekom noćnom terminu?
 
@PJ I kod mene se dešava na Allegra softveru + povremeno posivi ekran i ispiše "Sync with server" :/
Šta da ti kažem sem da se danas bavi i piše softver ko stigne.
Za ažuriranja sam primetio da su se desila u vreme vikenda (nedelja) što je podnošljivo.
 
Sve je dobro dok update/ažuriranje ne pođe po zlu. :/
 
Da li je realno da se kasa automatski ažurira u radno vreme, a ne u nekom noćnom terminu?
Na "obuci" je serviser rekao da će sama od sebe da se ažurira s vremena na vreme i da to traje 5-6 min. Ne piše ništa na ekranu u vezi ažuriranja, samo stoji baterija na sredini ekrana. Ko nije upućen pomislio bi da je nešto skroz treće. Glupo odrađeno. Još gluplje je što izgleda ne može ažuriranje da se podesi da bude u određeno vreme i da ne može da se isključi automatsko ažuriranje.
 
Nazad
Vrh Dno