Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
  • Zelena boja za "solution" bi mozda trebala da se promeni u tamnoj temi. Dosta je svetla sa tim bas upada u oci, a i boja teksta nije uskladjena za nju.
  • Gradient fade efekat koji se pojavljuje uz "View full post" se nalazi preko header-a pa izgleda ruzno najvise na svetloj temi, ali je primetno i na tamnoj (.message-expandLink z-index treba srediti)
Zakacene slike ispod na sta konkretno mislim.
 

Prilozi

  • Screenshot_253.png
    Screenshot_253.png
    7.8 KB · Pregleda: 31
  • Screenshot_254.png
    Screenshot_254.png
    83.5 KB · Pregleda: 31
Nisam mnogo aktivan na forumu poslednjih godina pa me je ova promena iznenadila. Uglavnom, meni se stari forum mnogo više sviđao i bio intuitivniji. Moguće da je zato što sam ga koristio 16 godina...

Elem, razumem da se hardver unapređuje (kao i softver), ali me interesuje a nigde nisam uspeo da nađem na forumu...

Zna li se zašto je forum potpuno promenjen? Od softvera pa do strukture? Ako je zbog softvera, šta na starom nije valjalo?

P.S. I sam bih uskoro želeo da pokrenem jedan forum.
 
Nisam mnogo aktivan na forumu poslednjih godina pa me je ova promena iznenadila. Uglavnom, meni se stari forum mnogo više sviđao i bio intuitivniji. Moguće da je zato što sam ga koristio 16 godina...

Elem, razumem da se hardver unapređuje (kao i softver), ali me interesuje a nigde nisam uspeo da nađem na forumu...

Zna li se zašto je forum potpuno promenjen? Od softvera pa do strukture? Ako je zbog softvera, šta na starom nije valjalo?

P.S. I sam bih uskoro želeo da pokrenem jedan forum.
To što je bio star kao biblija, bušan kao švajcarski sir, spor i težak za održavanje.
 
Bilo bi lepo kada bi se HARDVER podigao nekoliko "spratova" na gore, da bude više u skladu sa namenom foruma. Možda čak da se promeni ime na PC HARDVER jer se i drugi podforumi bave nekom vrstom hardevera.
 
Taman posla. Na ovom forumu su mnogo značajnije pegle i blenderi nego procesori i memorija.
Ha ha, vrlo vickasto.

Ako niste primetili ali forum koji služi za mobilne telefone ima mnogo više aktivnih korisnika od hardvera, a teme u okviru bele tehnike takođe generišu mnogo više interesovanja i korisne diskusije nego u okviru PC komponenti. Vremena su se promenila, danas su definitivno interesantnije pegle i blenderi nego CAS latencija na nekoj ubogoj memoriji. Davno je iza nas vreme kada su se pisali testovi o grafičkim karticama na 10 strana i kada je hardver bio u žiži svačijeg interesovanja.

Hardver je tu gde je i neće se pomerati ni na gore, a ni na dole.
Post automatically merged:

Nisam mnogo aktivan na forumu poslednjih godina pa me je ova promena iznenadila. Uglavnom, meni se stari forum mnogo više sviđao i bio intuitivniji. Moguće da je zato što sam ga koristio 16 godina...

Elem, razumem da se hardver unapređuje (kao i softver), ali me interesuje a nigde nisam uspeo da nađem na forumu...

Zna li se zašto je forum potpuno promenjen? Od softvera pa do strukture? Ako je zbog softvera, šta na starom nije valjalo?

P.S. I sam bih uskoro želeo da pokrenem jedan forum.
Nedostajalo mu je sve. Bio je izuzetno mator, nemoguć za održavanje i izuzetno nebezbedan.

Organizacija je bila zaostala u prostoru i vremenu i nije bila u skladu sa interesovanjima posetilaca današnjice, što se i dalo primetiti kroz posetu i teme koje su se kojekuda pojavljivale, a nije bilo mesta za njih.
 
Taman posla. Na ovom forumu su mnogo značajnije pegle i blenderi nego procesori i memorija.
Naravno da je značajnije, više stresa ću imati u kući ako gospođi ne odgovara veš mašina, nego ako kupim lošiju grafičku. :unsure:
 
Kad bih kliknuo na prodajem ili menjam, izlazila bi mi neka pretraga?

Hvala
 
Slazem se apsolutno da hardveru nije mesto gde se trenutno nalazi. U redu za prenosne uredjaje, jesu aktuelniji par godina unazad i obradjuju se na Benchmarku vise ali Benchmark se primarno bavi pored prenosnih uredjaja i pc hardverom. Nisam primetio recenzije pegli, ves masina, usisivaca, sokovnika... Nemojte gledati samo statisticke podatke. Po meni je to potpuno pogresan pristup. Posecenost, aktuelnost neke teme treba gledati ali trebate se ipak rukovoditi i nekim drugim stvarima kao na primer temama kojim se najvise bavite kao firma.
 
Naravno da je značajnije, više stresa ću imati u kući ako gospođi ne odgovara veš mašina, nego ako kupim lošiju grafičku. :unsure:
Ja lepo odem na one roze, ljubičaste i ostale ženske forume i vidim koja mašina valja. Ili blender. I lepša polovina zadovoljna ;).

E sad ćemo lepo na bar 10 strana da diskutujemo da li testo za palačinke bolje muti Philips sa 450 W i 3 puta uvijenim žicama ili Bos sa 485 W i 2.75 "uvijanja". Jedva čekam.
A tek kada stignemo do presa za ispravljanje kose i onih za pravljenje lokni... biće forum kao nekad. Pravi muški.
 
Palačinke su najbolje kada se testo umuti ručno i odstoji pola sata...
 
@Zare
Ja ne visim po drugim forumima, ovde mi je zabavno, a većina starosedelaca je odrasla pa su i ove kućne priče postale deo svakodnevnog interesovanja. Nebitno, kome se ne sviđa može slobodno da preskoči teme koje ga ne zanimaju, kao što i ja radim uostalom.
 
@kUtija
Nadam se da ces namestiti da se oglasi vide kad si ulogovan na forum, sad ih jedino vidim kad nisam ulogovan, verovatno je namesteno ko ne moze da postavi oglas ne moze ni da vidi sekciji oglasa ?
 
Dobro je ovako. Baš mi je zanimljiva tema o aku bušilicama. A i pomogla mi u izboru.
Što ne čitam, preskočim.
 
Да похвалим нови изглед форума. Добар интерфејс и интуитиван. Имам утисак као да сам на рачунару док куцкам, имам ту неку слободу. Међутим имам проблем да инсталирам PWA. Користим иначе Edge i Firefox, пратио сам упутства конкретно горе лево да тапнем на три цртице али ми се не појављује да инсталирам PWA. Може мала помоћ, да ли радим нешто подробно?
 
Screenshot_20210224-071923.jpgOvako ide na Edge.
 
То је то, хвала. Не знам како ми је промакло🤔
Могу ли се некако подесити и нотификације?
 
Kod mene su kao podešene, ali ne stižu iz nekog razloga. Kad ih uključim uredno dobijem notifikaciju da su uključene, i da je ok, ali ne stižu. Možeš proveriti u info/podešavanje delu za Edge da li su aktivne. Ionako visim previše na forumu, pa mi nije neki problem. :)
 
Izgleda da notifikacije rade samo kad se instalira preko chrome-a.
Na firefoxu bar ne rade.
 
Ne rade ni na Safariju.
 
Ja sam probao sve pregledače i sigurno rade na chrome i samsung pregledaču. Ovo ostalo mrka kapa.
 
Pozdrav svima! Postavih danas oglas za prodaju sonija 4 pro ali sam greškom ukucao pogrešan broj telefona, pošto je isteklo 20 min ne mogu da editujem post... Da li može neki help? :geek:
 
Naravno. Pošalješ pm moderatoru i napišeš šta da ispravi.
 
Pozdrav svima! Postavih danas oglas za prodaju sonija 4 pro ali sam greškom ukucao pogrešan broj telefona, pošto je isteklo 20 min ne mogu da editujem post... Da li može neki help? :geek:
Ja bih ti onda savetovao da zamolis moderatora da dodas cenu koju si zaboravio da napises :)
Za komplet sa igrama, posto si napisao samo za cenu bez naloga/igara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno