Šta je novo?

Novajlija pita za savet oko biranja komponenti

bratlemi91

Poštovan
Učlanjen(a)
09.06.2016
Poruke
50
Poena
59
Pozdrav narode.
Ja sam Lemi, trenutno cekam firmu da mi kupi kartu da se vratim za Srbiju iz Katara a zub me boli danima...
Hteo bih da uletim u ETH mining. Vec par dana slabo spavam gledajuci po netu benchmarke, savete, iskustva, graficke kartice itd. Od tolikog gledanja I preteranog protoka informacija meni su sad sve graficke iste.
Ono sto sam izdvojio su Radeon r9 295x2 I hd7990 ali ne mogu da ih nadjem nigde u Srbiji. Ima 295x2 na KP sajtu ali deluje mi da garancija nije kod nas. A ne bih bas da dam 1600e za te dve graficke a garancija da bude "mozda moze da bidne a mozda bidne da ne bidne".
Gigatron recimo ima najvecu ponudu. Tako da sam kod njih gledao graficke cisto da vidim sta mogu kod nas da kupim. I ostale komponente.
Recimo da imam budzet od 1500e da ulozim u startu za mining. s tim sto, voleo bih da mi tu postoji mogucnost da za sto manje pare mogu da napravim upgrade. recimo da dodam jos koju graficku, bez pravljenja novog rig-a. u principu, neka bude napajanje od 1500w na jednoj grafickoj, ok sam sa tim jer ako mi bude islo, kupicu ja jos 3 takve graficke.
Da li bi neko bio mozda ljubazan da mi recimo kaze sta bi tacno izabrali od komponenti za tako nesto do 1500e? dakle do te cene a sto jeftiniji upgrade da mi bude
Najvise bi mi pomogao Gigatron sajt kao referenca a gde cu ja uzeti komponente to cu lako smisliti.
Izvinite ako sam propustio nesto bitno da vam napisem, overthinking je u pitanju. Slobodno se vodite svojom pretpostavkom a ja cu dopuniti post po potrebi.
Hvala na ucestvovanju
 
Best Buy ,4x380 msi sa 4gb ,btc ploca (bolje amd nego intel ali biraj) ploc ima 6 slotova tako da mozes lako dodati jos 2 karte, 8gb rama, neki ssd, napajanje moze 1200W ili 2x850W (tvoj izbor sa tim sto za pocetak moze da ide i samo sa jednim od 850W pricamo o eth), citanje 2 dana o miningu po forumima je nista, nisi ni zagrabio materiju....druga stvar vec imaju 2 otvorene teme tipa "ja sam pocetnik sta sad" ovo je treca....a citanjem tema hardware i eth u nazad 2-3 meseca ima sve objasnjeno u sitna crevca..po nekoliko puta od mnogo iskusnih ljudi ovde(od cena, karekteristika kartica koliko bacaju ,podesavanja, problemi, resenje problema sve....)...srecno
 
Poslednja izmena:
Ovih dana kao da I na pijaci pricaju o eth u. Elem trenutno je najbolje sacekati polaris kad vec nisi ulozio u opremu. Drugo mining posao sa 4 grafe par puta sam se zapitao zasto??? Ili udjes 20 grafi ili ne ulazis.Alternativa, Kupi btc I cekaj ako vec oces da budes deo kripto sveta.
 
Hvala na objasnjenjima momci. Nastavicu jos da citam po forumu dok cekam na Polaris. Ako nista, uzecu ove 4x380 pa posle jos dve Polaris.
@B-Ziger, ne prica niko o tome u Dohi a ovde sam vec 9 meseci. Malo sam odsecen od IT sektora.
Inace, mozda da sacekam I sa kupovinom ploce? Bolje da imam svezu garanciju kad krenem nego da je kupim sad pa da citam I citam a garancija polako da prolazi
 
Ako imas barem neku pristojnu grafiku u kompjuteru mozes dok razmisljas malo probati kako sve to funkcionise, kako se rudari, koji pool, koja berza, sta i kako, teamviewer itd. Malo da se upoznas sa materijom. 10 dana prakse je bolje nego 2 godine citanja ;)
 
Ne smem da se usudim. Imam laptop pošto sam daleko. Nmg komplet desktop u avion pa sam uzeo laptop iako imam averziju prema njima. Kvarljivo je to iako je skupo :D
Mada, što da ne, ne moram ga satima ostavljati da radi. Probam sat dva dnevno da vidim. U pravu si za praksu. Nvidia 920m 2gb
 
Nemojte pricati ljudima da ne pokusavaju da ulaze sa 4 grafe u mining. Svako ulazi sa onoliko koliko ima i koliko je spreman da ulozi. Nekome je to puno,nekome malo,naravno. Najvece pare su se pravile sa 5-10 kartica u sretno vreme. Ako hocete da pocnete nemojte da cekate ni dana,vec kupujte odma sve sto vam treba i sto vam je dostupno,kroz posao se najbolje nauci sve.
 
Pa to. Imam ja 5000 sad. Ali brate moram i živeti od nečega i imam obaveza drugih.
Hvala vam svima, pomogli ste mi. Slobodno dodajte još mišljenja. Sve mi znači od iskusnih igrača :)
 
Misljenje je da dok ti udjes, proft mininga ca pasti na ispod 1$ mesecno po GPU-u :-devil-:
 
Neko misli da ce biti 1$,a neko da ce biti 4$...ko ce biti u pravu,ko li to zna ;)
 
Ovih dana kao da I na pijaci pricaju o eth u. Elem trenutno je najbolje sacekati polaris kad vec nisi ulozio u opremu. Drugo mining posao sa 4 grafe par puta sam se zapitao zasto??? Ili udjes 20 grafi ili ne ulazis.Alternativa, Kupi btc I cekaj ako vec oces da budes deo kripto sveta.

Sa 20 grafickih će mnogo lakše uci u crveno.
 
Ovih dana kao da I na pijaci pricaju o eth u. Elem trenutno je najbolje sacekati polaris kad vec nisi ulozio u opremu. Drugo mining posao sa 4 grafe par puta sam se zapitao zasto??? Ili udjes 20 grafi ili ne ulazis.Alternativa, Kupi btc I cekaj ako vec oces da budes deo kripto sveta.
@BZ Zato što sa 4 kartice može da se uzme 250$ mjesečno. :)

Generalno, 4(6) kartica su neka "mjerenja jedinica" za 1 Rig. Period otplate je jednak bez obzira da li imao 2, 5 ili 20 Rig-ova.

Nema smisla jedino ići na 1, 2 kartice jer onda treba vremena da bi one otplatile napajanje, procesor, memoriju, ploču i same sebe.

Ako imaš pare za sastavljanje 1 Rig-a onda je vrijeme za ulazak u posao - juče.
 
Upadam padobranski, kakav je odnos izmedju te 4 graficke i recimo antminer s5 i slicnih gotovih spravica?
 
ASIC miner i su 10 puta brži i čak i daleko jednostavniji za rad. Ali kako sam razumeo vezan si za 1 algoritam pa dokle ide ide, kad padne cena baciš Asic u kantu :D a sa grafičkim karticama možeš da radiš i druge algoritme a i možeš da ih prodaš. Neka me ispravi neko ako grešim
 
ASIC je povoljan SAMO AKO ga mozes dobiti cim se napravi i onda radi max 50 dana i u kantu ili nekog drugog unesreci
 
Poručiš ga preko net-a. Dok to stigne kod nas 30-45 dana...
 
Evo ljudi stiglo sve. Samo ako je još neko voljan da mi pomogne da ovo povežemo. Tretnutno bih mogao ploču bez grafičkih da upalim ali ima mali problem- Nemam bre dugme za paljenje :D
Možda kurblu...
 
nadji na ploci gde se kaci power on kabal za dugme za paljenje,imas u user manual svakom
i onda srafcigerom spojis ta 2 pina na kretko dok neupali i eto te u svetu kompova
 
Snašao sam se. Otišao kod komšije, imao on na sreću staro kućište (samo kutiju) i ja izvadim dugme i kablic za power i reset.
Evo instaliram win 8.1 na jesnoj grafičkoj pa cu posle da nakačim i ostale.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Hoće biti ok da stavim sve kompletno sa 4 r9 380 na napajanje od 1000w ?imam jos jedno od 600, na njega sam hteo još dve, kasnije malo
 
Chieftec gold

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Koliko ti taj Chieftec ima PCI-e 6-pin i 6+2 pin konektora, i na koliko kablova? Koje su grafike 380-ice u pitanju, ko je proizvodjac?
 
Oba napajanja su chieftec. 1000w i 650w. Kilovatno ima 6 konektora 6+2. Ako šta znači, 4 pwr i 2 vga konektora. A kablova ima 2 vga koji po grani imaju po dva 3+2 pina. I imam 3 sata kabla.
Ono napajanje od 650w nije modularno (sad vidim da sam napravio glupost u izboru). Na njemu imam 1 granu sa dva 3+2 pina i par sata i čini mi se jedan molex.
Kartice su MSI R9 380 4GB, 4 komada za sada. Staviću slike sad u sledeći post

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Evo napajanje:
http://pho.to/AEFaJ
Gpu:
http://pho.to/AEFal
Rig: (ja sam gipsar i pomalo lud) :)
http://pho.to/AEFbW
Distancirana je ploča od profila, ali ipak ću ja te profile izolovati da ne bih napravio kratak spoj. Inače, bi li bilo lepo da postujem kako sam ga napravio od profila, možda bi značilo nekone nekad?
 
za pocetak stavi ventilatore da duvaju preko karti i razvuci ih koliko god mozes povecaj razmak izmedju njih da bi smanjio temp. a napajanje od 1000W ako se undervoltuje je sasvim dovoljno za eth i to idealno optereceno 50 do 60%. Ako ima 2x8pin za cpu sa jednog izvedi adapterom napajanje za grafe a mozes i sa molexa sa sata nemoj.
 
10cm je od karte do karte.
Ali pazi, ja sam mislio ono od 650w da bude samo za dve 480 kartice kasnije. Dakle na 1000w da bude sve ostalo. Što znači da ja sad moram to kilovatno da izmozgam da ima za ove 4 kartice.
Dakle ja treba sa kupim dva kabla sa po dva 6pin konektora? Jel tako? I po jedan kabal što se uključuje u riser dole?
Posto kontam grafičke treba da imaju napon taj 4pin dole i po dva 6pin gore. I plus mi treba jedan taj 4 pin da uključim na matičnu u PCI pwr slot ako hoću preko 3 grafičke. Tako sam negde pročitao.
Dakle, dva 6pin x2 na 8pin i dva ona 4pin na 8pin za riser(jel to molex?) plus još jedan taj za matičnu
Dakle kratak sam 5 kablova?
Pa ja onda nemam dovoljno ni konektora na napajanju! Napajanje ima 4pwr i 2 vga...
Brate al' sam u q...
 
Ne znam kako mislis 2x 480x na drugo napajanje tek tako, riseri su imali problem da obezbede 70W na PCI-e slot, uglavnom je problem bio sata power koji je slab i uglavnom ide do 40W a preko se greje, pa zavisi sta majnujes i koliko GPU povuce, noviji driveri su smanjili potrosnju nesto sa slota pa obrati paznju na zagrevanje istih
 
Pa šta mi onda ti predlažeš?
 
Pa da pripazis na iste ako idu na njih struja preko sata konektora, ako ide sa molex-a onda bi trebalo da je ok, sve zavisi kakvi su ti ti USB extenderi sa kakvim konektorom za napajanje
E sad sa ethereum-om ako ne preterujes ne bi trebalo da bude problem ali dual mining ili sutra neki drugi algo vec treba pripazit jer je bilo par njih sto im se kabal koji dovodi struju na extender istopio
I na 480x obavezno driver koji ispravlja distribuciju struje, mada ce to biti malo komplikovano jer ce i 380-ke morat onda da budu na istom, sto za eth nije problem ali za neke druge alg-ve jeste ako ne podrzavaju nove drivere

Zato obrati paznju kad kupujes 480x da je custom sa 1x 8pin i proveri da li postoji test koliko vuce struje sa PCI-e slota, idealno da ne vuce vise od 35 do 40w max
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno