Šta je novo?

Nova maticna u starije kuciste

Vlaka

Cenjen
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruke
12
Poena
154
Naime,sklapam novu konfiguraciju ali ne znam kako i da li se moze i kako maticna ploca MSI FM2 povezati na frontalni prekidac za paljenje statrijeg kucista LENOVO MT-M9389-G2G.Plocu sam ubacio u kuciste ali konektor od paljenja mi ne izgleda kao da odgovara pinovima na ploci.
http://support.lenovo.com/en_US/deta...cID=MIGR-67013
 
Ta slika ti je 404 pa se ne vidi ali je verovatno različito jer ti brand name kompjuteri različitih maraka najčešće imaju ne standardne komponente. Sad nije važno mnogo za prekidač (dugme ) za paljenje, to je samo momentarni prekidač kao za zvonce za vrata.
 
Maticna ploca je MSI FM2-A75MA-E35,a kuciste je starije/LENOVO MT-M9389-G2G/ i ima samo power dugme.
Problem je izgleda sto na brendirana kucista stavljaju nestandardne konektore.Svaka pomoc dobrodosla.Konektor je monolitan kao ovaj na slici samo sto je bez ova cetiri pina iznad bijele kocke.Pozdrav.
KONEKTOR.jpg
 
Moraces da "budzis", nadji (skini) sa nekog starog kucista prekidac sa obicnim konektorom
 
Mogu li da se iglom izvade pinovi i nabace direktno na plocu?
 
Ne znam.Probat cu da propratim i ispitam sa unimerom.
 
Vidi ako mozes da nadjes uputstvo za plocu koja je originalno bila u tom kucistu (odnosno za komp), mozda ima obelezen raspored za taj konektorm.
 
Nazad
Vrh Dno