Šta je novo?

Nova konfiguracija

zile

Cenjen
Učlanjen(a)
20.10.2010
Poruke
3
Poena
151
Pozdrav svima.
Trenutna konfiguracija mi traje vec 7 godina i doslo je vreme da se promeni. Vec par dana sastavljam nekakvu konfiguraciju i sastavio sam sledece:

CPU intel i5 4460
Gigabyte GA-B85M-D3H
GeForce gtx960 MSI Gaming 2GB DDR5
HDD SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX
RAM Kingston KVR16N11/8 8GB DDR3 1600MHz
Chieftec GPS-600A8 600W
kuciste Raidmax Vortex V4

I sve je to lepo ali kosta oko 80000. E sad interesuje me da mi kazete sta mislite o ovoj konfiguraciji i da korigujete ako nesto ne valja. U principu ono sto ocekujem od nove konfiguracije je da moze da pokrene igrice koje tek izlaze(Hitman me najvise interesuje) i naravno da traje bar narednih 7 godina ako ne i vise. Konfiguracija je namenjena za igranje uglavnom, naravno trebace i za jos ponesto ali nista specijalno. Ako moze nesto da se napravi za manje para jos bolje.
 
Imao si jeftinijih b85 ploca, i jos jeftinijih h81...
Takodje mozes da vidis ako te interesuje kupovina u madjarskoj prosao bi jeftinije, samo bi za graficku dao jedno 3-5 crvenih manje..

Ili alternativa da ganjas polovno po kp sa pisanom garancijom.
 
Poslednja izmena:
Plocu slobodno mozes i najjeftiniju H81 da uzmes, i tako ustedis malo, sve te ploce su istog kvaliteta.

E sad, glavna stvar, malo je bezveze kupovati graficku sa samo 2GB video memorije, i jos ocekivati da ti traje dugo, a vec sada je 2gb memorije premalo za nove igre. Ganjaj ili R9 380 4GB ili GTX960 4GB, a probaj da ustedis na nekim drugim manje bitnim stvarima (kao sto je ploca)
 
Ja bih na bolju grafu isao. Plocu slobodno najjeftiniju h81, osim ako ti ne trebaju neki posebni konektori,a verujem da ti ne trebaju.
Dosta bi ustedeo da uzmes od madjara sa KP, taman za bolju graficku.
 
zato sto sadasnji intel procesori toliko malo trose i toliko je dobra regulacija napona u samom procu da fakticki bi ga i digitron pokretao.chipseti su stabilni,nema vise kung fu proizvodjaca (sem u nekoj meri gigabajta),tj uhodali su se ovi postojeci i nema vise potrebe ulagati u skuplju plocu jer one najeftinije vise nisu dno dna (na intelu,jos ima onih da bog sacuva najjeftinijih za amd).na nekoliko racunara sam stavljao najjeftinije h81 ploce koje su bile u ponudi (najvise MSi h81 p33) i jos cekamo informaciju za ijedan slucaj problema,tako da danas intel plocu treba birati na osnovu cene,duzine garancije,potrebnih portova/konektora pa sto ne i estetike (kod skupljih jel'te,kad vec ima toliko izbora).

na 960 pa cak i na verziju sa 4gb ne bacati pare,pre treba uzeti i 280x sa domacom garancijom polovnu na oglasima.
 
zato sto sadasnji intel procesori toliko malo trose i toliko je dobra regulacija napona u samom procu da fakticki bi ga i digitron pokretao.chipseti su stabilni,nema vise kung fu proizvodjaca (sem u nekoj meri gigabajta),tj uhodali su se ovi postojeci i nema vise potrebe ulagati u skuplju plocu jer one najeftinije vise nisu dno dna (na intelu,jos ima onih da bog sacuva najjeftinijih za amd).na nekoliko racunara sam stavljao najjeftinije h81 ploce koje su bile u ponudi (najvise MSi h81 p33) i jos cekamo informaciju za ijedan slucaj problema,tako da danas intel plocu treba birati na osnovu cene,duzine garancije,potrebnih portova/konektora pa sto ne i estetike (kod skupljih jel'te,kad vec ima toliko izbora).

na 960 pa cak i na verziju sa 4gb ne bacati pare,pre treba uzeti i 280x sa domacom garancijom polovnu na oglasima.

+10
a ako bi tolike pare puko na jadnu 960ku, onda moze i polovnu 290/x da trazi.
 
Ništa od ove konfiguracije ali hvala na odgovorima i predlozima. Ostaviću procesor koji imam (AMD Athlon II X4 640), a uzeću novu grafičku (verovatno R9 270), nov HDD, napajanje i ram od 2x4 GB. Smanjio sam budžet tako da će mi sve ovo izaći oko 40000, verovatno i manje.
 
Nazad
Vrh Dno