Šta je novo?

Nov PC - Ne baca sliku (integrisana grafika)

bokica80

Cenjen
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
432
Poena
170
jedan prijatelj je uzeo nov PC, ne znam detalje koja matična, i5 procesor zadnje generacije, 16 gb rama, ima integrisanu grafiku.
Instaliran je windows 10,
Od programa ima samo office i pretraživače, znači čist kao suza nema viruse nema ništa.
Restart, upali se za 2 sekunde i radi sve perfekt.
Isključi se iz struje, stoji tako pola sata, sat, zakači se sve radi normalno...
Problem:
Kad prijatelj uzme PC, sve se zakači normalno PC neće da baci sliku.
Vidi se na početku logo ono da vidi ploču, i neće da uđe u windows, samo stoji tako crna slika.
Sistem odrađen iznova.
Istestirano radi sve normalno,
odnese ga opet ne radi.
Uzeo sam i njegov monitor, sa njim je radilo sve kako treba, međutim opet nešto ne radi.
Ja mislim da je problem da ne podržava windows 10 (pošto na sajtu piše win 11 na drajverima)
I grafička nije instalirana (integrisana) nego ono windows što je dao basic driver.
Da li ima neka solucija ili mora win 11?
 
Instaliraj drajvere, verovatno će to rešiti probleme. Sigurno ih ima na sajtu proizvođača ploče ili intelovom sajtu.
 
probao sam neće, kaže da taj windows što je na kompu ne postoji XD
a win 10, isti taj imam kod mene kući i radi normalno ista verzija sve isto...
a da otvaram kućište da bih vadio ram ili resetovao bios ne smem pošto ima one njihove nalepnice pa zbog garancije...
Probaću da prebacim na win 11 ja drugo nem pojma ovo mi se nikad nije desilo ovako, aj da nije nov komp pa da je nešto crklo pa da razumem al nov...
 
Moguće je da je tokom transporta neki konektor izašao malo iz slota pa zato imate probleme. Naljepnica ako sam dobro upoznat ne može biti razlog za poništavanje garancije.
 
HDMI? Probaj obrnuti kabl. Kraj koji je bio u monitoru, ubosti u komp.
Zvuči retardirano, ali mi se desilo.
 
Ne razumem, ovo mi se nikada nije desilo. Podigao sistem u petak (win10) testirao pola dana ugasio iz struje povadio sve kablove, u subotu probao sve radilo perfektno, u nedelju čisto radi reda istestirao još nekih 2 3h sve perfektno, i danas pre nego što je uzeo drug, upalio ugasio sve normalno radilo. Dođemo kod njega, baci logo na startu i neće da bootuje windows. Uđem u bios sve pokazuje normalno, vidi ssd vidi boot ali da priđe ssd kad se restartuje nema priče. Tastatura ne radi miš ne radi (u biosu rade normalno)...Nisam probao da okrećem kabal, testirao sam na vga i na hdmi sve radilo normalno, ali da bootuje sad nema šanse neće... Ja više nemam pojma šta da mu radim...
 
Прво пробајте најпростије, кабл од напајања и другу утичницу код пријатеља. Звучи шашаво али се и то дешавало ...
За драјвере је довољно да покренеш онај интелов самопрепознавајући софтвер, и сам ће све да инсталира.
 
Nazad
Vrh Dno