Šta je novo?

Notebook HP 530FH524AA?

mr.no.

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2007
Poruke
127
Poena
319
Pozdrav,
listam danas katalog iz radnje koja se vice po poznatom nam podzemnom sredstvu transporta i vidim navedeni lap-top! Cena od 31.08. 24.829,20!!! Da li je neko imao ovog HP-a u rukama i zna li nesto o njemu? Na netu nema nista sa ovom oznakom ili bar nisam uspeo da pronadjem. Cena jeste vrlo pristupacna. Potrebna mi je mobilnost, pa sam razmisljao o o ASUS eeePC-u, ali sa ovom cenom i HP dolazi u obyir i ako nije toliko "mobilan". Vredi li ovaj HP nesto ili neko samo pokusava da se otarasi nekog skarta? :wc:
 
Pozdrav,
listam danas katalog iz radnje koja se vice po poznatom nam podzemnom sredstvu transporta i vidim navedeni lap-top! Cena od 31.08. 24.829,20!!! Da li je neko imao ovog HP-a u rukama i zna li nesto o njemu? Na netu nema nista sa ovom oznakom ili bar nisam uspeo da pronadjem. Cena jeste vrlo pristupacna. Potrebna mi je mobilnost, pa sam razmisljao o o ASUS eeePC-u, ali sa ovom cenom i HP dolazi u obyir i ako nije toliko "mobilan". Vredi li ovaj HP nesto ili neko samo pokusava da se otarasi nekog skarta? :wc:

HP 530 Intel C530 1,73Ghz 15.4" WXGA 1024MB 120GB DVDRW WL DOS 1Y Procesor: Mobile Intel® Celeron 530 (1.73 GHz, 1 MB L2 cache, 533 MHz FSB) Tehnologija Intel® Mobile tehnologija Chipset: Mobile™ Intel® 940GML Express Chipset Sistemska memorija: 1 x 1024 MB 533/667-MHz DDR2 max 2GB (2 slot) Hard disk: 120 GB, S ATA HDD 5400 okr/min. Optički uređaj: DVD+/-RW SuperMulti DL Drive Ekran: 15.4" WXGA LCD BriteView rezolucija 1280 x 800 Grafika Intel® Graphics Media Accelerator 950, integrisana do 224MB Audio Conexant CX20549 audio Zvučnici integrisani Mikrofon konektor Mreža Intel 82562GT 10/100 Network Connection Bežična mreža: Broadcom WMIB184G 802.11b/g Modem: Conexant CX20548-11 56K modem I/O Portovi> 2 x USB 2.0 1 x Audio out 1 x Mic In 1 x Modem RJ-11 1 x LAN RJ-45 1 x VGA (15-pin mini D-Sub) Ostalo: PC card slot tip I/II slot Kensington Lock Slot Baterija: 4-cell (32 WHr) high capacity Lithium-Ion autonomija do 2,5 sati Dimenzije 35.7 x 25.7 x 3 cm (ŠxDxV) Težina 2.7 kg Boja: crno - srebrna Operativni sistem: Free DOS Software drivere i podršku za ovaj model možete naći na www.hp.com Garancija: 12 meseci u ovlašćenom servisu
 
Pa dobro, starija serija procesora, stariji cipset, ali za 25000 mislim da vredi :) I nemoj da sumnjas da zele da ih se otarase, sigurno im stoje mnogo dugo cim im zabadaju toliko nisku cenu.
 
Verovatno cu uzeti. Za te pare se ne moze nesto extra ni ocekivati. Nadam se da je baterija pristojna. Cuo zam za neke slucajeve kupovine lap-topa (ne bas ovog) sa baterijom koja ne moze da prezivi ni sat vremena normalnog rada ili gldanja vilmova.
 
To je to. Nisam uspeo sinic da nadjem na itsvet-u. Tehnicki podatci su mi sad poznati, ali me zanima praksa. Kao sto su eventualni problemi sa instalacijom xp-a i drajvera za njega. U stvari, cuo sam da je kod pojedinih modela (nevezano za konkretne proizvodjace) nemoguce instalirati XP, ili ima jezivih problema sa instalacijom drajvera?
 
Nazad
Vrh Dno