Šta je novo?

Nokia 6233 i E-mail settings

Mentor

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2006
Poruke
132
Poena
319
Da li neko moze da mi pomogne da podesim Nokiu 6233 da moze da prima mailove s'obzirom da ima ovu mogucnost.
Imam 064 postpaid broj a GPRS na istom telefonu mi radi. Zvao sam korisnicki servis i tamo su mi napricali nesto o mondo mailu rekavsi mi da nemaju podesavanja za moj telefon u vezi sa onim sto me zanima.
Dakle koristio bih mogucnost provere maila, GPRS radi, a kada hocu da proverim mail dobijem poruku: Cannot Connect to network. Check connectivity settings .

Svaka pomoc dobrodosla
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Sve ja to imam i sve sam ja to procitao ali nista ne pise o specificnim podesavanjima telefona (zavise od operatera) kako bi e-mail mogao da se cita. Takodje sa sajta se mogu poslati gprs i mms podesavanja, ali meni i gprs i mms rade!! opcija za slanje e-mail parametara postoji ali iz nekog razloga ne moze da se posalje.
Meni treba neko ko je je uspeo da osposobi e-mail primanje preko ovog telefona na 064 mrezi, da mi kaze kako je to uspeo i sta je jos dodatno morao da podesi u telefonu, a sto ne pise u uputstvu!
 
Kako ne moze da se salje za email,jesi siguran ti u to!?Probaj ponovo,mora da hoce,a ako si mislio da si poslao ali ne stize onda samo treba sacekati!Ako ne moze samo za tvoju mrezu,onda je to druga stvar,onda nemaju opciju za to,kao sto uopste nemaju opcije za jednu od Crnogorskih mreza,ne secam se koju,ali skoro sigurno imaju opcije za obe Srpske!
Pozdrav ,)
 
Naravno da sam siguran da ne moze, pokusavam vec 4 dana raznorazne stvari pa ne ide... Jedino je sada ostalo da neko ko je vec uspeo ovo da podesi i koristi podeli sa nama svoja podesavanja...
 
Malo je verovatno da imaš falš telefon. U principu na svim gedžetima koji imaju GPRS mogućnost, podešavaš 2 stvari - POP3 i SMTP server, za email. Ukoliko ti ostali servisi rade normalno, nema razloga i email da ti ne radi kako treba. SMTP je problematičan i tu zameram MTS-u što mora da se koristi SMTP nekog provajdera, a ne podržavaju svi relaying, čak ni sa username/password opcijom.
 
1. Da li si ti ispravno podesio svoj email nalog ?
// Meni > Poruke > E-mail > Opcije > Upravljaj nalozima > Opcije > Novi.

2. U "Konfiguraciji" moras da naravis "Web" profil sa APN: gprsinternet
// Meni > Podešavanja > Konfiguracija > Podeš. lične konfiguracije > Opcije > Dodaj novi
ovo pod 2. isto mozes da dobijes slanjem konfig poruke sa linka koji sam postavio ranije

3. Meni > Podešavanja > Konfiguracija > ...scroll-uj do potrebnog profila... > Opcije > Postavi kao uobičajeno. //
 
Nazad
Vrh Dno