Šta je novo?

Noctua U12S

Boljih od Arctica definitivno ima...boljih za te pare, teško.
 
Posedujem četiri Redux, tri Chromax i jedan standardni NF-F12 koji je došao u NH-U12S. Sve sam ih više puta držao u ruci i ne mogu da se složim sa tobom.
Onda su tvoji kriterijumi o kvalitetu drastično niži od mojih. Čemu onda Chromax varijante? Zašto onda ne zameniš te Chromax ventove Redux ventovima. Tu bi ozbiljno uštedeo a i dobio bi vrhunski Noctua kvalitet, performanse, i tišinu za manje para. Zar ne ?

Postoji vrlo dobar razlog zašto su Redux ventilatori jeftini. To je budžet serija ventilatora sa malo jačom budžet cenom. Nisi ni prvi ni poslednji koji se opekao na to smeće. Veruj mi. 6 godina prave garancije je još jedan od razloga zašto se ljudi opredeljuju za ove ventilatore iako svi znamo da je tehnologija motora unutar tih ventilatora stara 2 generacije.

Ali zato mogu svima da poručim: "Nemojte nipošto kupovati Arktikove ventilatore!" Jer i pored toga što nisam držao u ruci ni BioniX P12, ni P14, odgovorno tvrdim da ima boljih i jeftinijih ventilatora od njih. ;)
Ti ne gledaš jednu od najbitnijih stavki kod P12/P14 ventilatora a to je cena.
 
1. Je l' iko od vas dvojice video smajli na kraju poslednje rečenice u mom prethodnom postu?
2. Nemam ništa protiv Arktika, niti protiv njihovih proizvoda. Da nisam bio u mogućnosti da kupim sebi Noktuine ventilatore, odlučio bih se upravo za Bionikse, jer me RGB ne zanima.
3. Redux ventilatori imaju generaciju-dve stariju tehnologiju, nemaju dodatne produžne kablove, splitere, antivibracione držače i padove i zato su jeftiniji, ali to ne znači da im je kvalitet izrade lošiji u odnosu na novije modele.
4. Nisam se pokajao zbog kupovine Redux-ova. I dalje ih koristim, jer rade bez ikakvih problema. I, meni lično, izgledaju najlepše od svih Noktuinih ventilatora.
5. Zašto Chromax? Pa zato što se mi se standardne Noktue zbog boje ne uklapaju u, kako se to popularno kaže, "build" i zato što sam ih nabavio po nižoj ceni u odnosu na onu u prodavnici.
 

Prilozi

  • 20210227_111431.jpg
    20210227_111431.jpg
    344.6 KB · Pregleda: 21
Nema potrebe uzimati najeftiniji niti najskuplje, kad je Phanteks tacno u sredini

Na papiru posle arctic-a najbolji odnos cene-kvaliteta-performansi, a realno bolji motor i tisi.

Jedino steta sto nemaju vise paket od 2 komada u ponudi, do pre koju godinu je bilo u Evropi, i redovno na snizenju.
 
Tek nedavno sam provalio da je Phanteks F140HP II ustvari F140MP sa zaobljenim okvirom i 120mm rupama...
I da starije verzije PH-TC14PE kulera ustvari dolaze sa F140TS fanovima, iako iz nekog razloga svi kažu da su F140HP (koji su bolji od TS i veoma hvaljeni).
 
Da, starije verzije nazalost imaju stare inferiorne ventilatore, F140HP II je odlicna zamena za velike vazdusne kulere, i do pre Covid-a je bio veoma jeftin kod madjara, jeftiji i od MP varijanti, imao je istu cenu ko pojedinacni Arctic P14 PWM PST sad ( ~3800 HUF naspram ~3600 HUF) P14 je bas skocio u ceni u zadnjih nekoliko meseci. Za HP phanteks jedino ga cesto nije bilo, posto se previse dobro prodavao
 
Nazad
Vrh Dno