Šta je novo?

No Internet, Secured

Avramovic92

Zapažen
Učlanjen(a)
24.02.2024
Poruke
6
Poena
2
Pozdrav, znači Vi ste mi poslednja nada ili ću ga olupati od patos.

Ovako, u pitanju je laptop Lenovo IdeaPad 510-15IKB

Kupio sam novu bateriju i reko ajd da dignem sistem nisam dugo da bude sve top. Nakon dizanja sistema i nove baterije internet mi se diskonektuje na svakih 10min na 10 sekundi, wifi isto. Da li neko zna šta da uradim da bude stabilna veza jer mi je neophodna.

Nema šta nisam probao.. i power plan sam menjao, rollback driver, uninstall driver, network reset, cmd ma sve moguće tutorijale.
Takodje, probao sam drugi wife i net kod komšije isto bude tako da nije do mog interneta problem.

Da li je realno i moguće da problem pravi baterija jbn?! Ne kapiram jer sam bio jedno 2 3 nedelje bez baterije samo AC i radilo sve lepo.

Eto, ako neko zna nešto o ovome bio bih jako zahvalan. Hvala.
 
A bez baterije radi?
 
Пробај да скинеш Линукс и покренеш преко USB-a.
Nisam fan, ali ostaviću i to kao opciju ako ne rešimo. Hvala.

A bez baterije radi?
Da, radilo je sve lepo dok nisam stavio bateriju i digao sistem. Nailazio sam na netu da se dosta ljudi žali na ovaj moj problem. Prilikom zagrevanja AC i baterije može da diskonektuje wifi/lan na par sekundi iz bezbednosnih razloga. Podesim power plan maximum performance, isključim turn off ono za battery saver u adapter settings za internet. Ma nema šta nisam probao. Juče jedno 8 sati lagano sam tražio po netu i ništa..

Elem, pročitao sam negde kao moguce da prilikom dizanja sistema da jezik, region kad biras da može da zeza oko IP adrese ako je internet kabl bio priključen tokom dizanja sistema. Mislim long shot ali sad sam digao sistem izabravši US regiju i jezik i bez interneta pa ćemo da vidimo. Baš mindfuck i jako sam besan jer ne mogu naci razlog. Prvi put u životu nemam rešenja za ovako debilan problem.
 
Probaj da pustiš net sa telefona pa vidi da li će da se diskonektuje. Da nisi cacnuo wifi karticu kad si menjao bateriju? Probaj da ažuriras bios.. Ima tu milion opcija. Ne verujem da je do baterije.
 
Kad si menjao bateriju:

20befd679078ccc023a590765ca47b47-hi.jpg

Samo si trebao 3 srafa da stavis i bocnes zabicu , da ne zagreva baterija wifi karticu , jel wifi kartica pored baterije?
 
Probaj da pustiš net sa telefona pa vidi da li će da se diskonektuje. Da nisi cacnuo wifi karticu kad si menjao bateriju? Probaj da ažuriras bios.. Ima tu milion opcija. Ne verujem da je do baterije.
Pustio sam od komšije nije so neta.
Ažurirano sve.
Vadio karticu i opet stavio i ja sam na to pomislio.
Kad si menjao bateriju:

20befd679078ccc023a590765ca47b47-hi.jpg

Samo si trebao 3 srafa da stavis i bocnes zabicu , da ne zagreva baterija wifi karticu , jel wifi kartica pored baterije?
Ma sve je to odrađeno kako valja. Nije mi prvi put. Kartica je skroz na drugoj strani tako da mi to nema smisla. Nije samo problem wifi i sa kabla isto prebaci na unidentified network na 10sekundi i onda opet radi. To se događa tipa na svakih 10-15min po 10 sekundi i nakon toga opet sve radi normalno.
 
Ako imas usb wifi karticu i isto je tako onda ti je problem u ruteru.
 
Ako imas usb wifi karticu i isto je tako onda ti je problem u ruteru.
Nemam to. Žena, dete, ja svi smo povezani na wifi preko fona i radi normalno. Imam mts internet Iris. Povezao sam laptop na komšijin wifi/lan isto secka tako. Problem je negde u laptopu 100% samo ne znam gde.

Realtek PCie GBE Family Controller
Qualcomm Atheros QCA9377 Wireless Network Adapter

Sad sam digao sistem bez interneta i stavio sam US regiju, vreme, jezik. Stavio sam na private network i ažurirao drajvere i sad radi sve kako treba ali se bojim da promenim sad vreme hahaha kakva paranoja. Nisam još probao da isključim AC da radi samo na bateriji i toga se bojim. Još mi stoji na balanced power plan i to se bojim da promenim.
 
Ovo jel ugaseno?

Screenshot 2024-02-25 145124.png

Jel koristis 2.4GHZ ili 5GHZ wifi?
 
E pa ovako. Rekoh da sam ponovo digao sistem bez interneta i izabrao sam US region, language, time&date i tek onda uključio lan i wifi. Prvi put sam izabrao US i srpsku regiju i lan je bio priključen.

Sad, ne znam da li je do toga nastao problem pošto sam pročitao negde da moguće da IP zna da se pogubi zbog toga.

Uglavnom, sada radi sve kako treba i wifi i lan. Sinoć sam vratio naše vreme i sinhronizovao i nema problema.

Eto, ne znam ni sam zbog čega i kako ali uglavnom radi i hvala vam na savetima svima!

Pozdrav i uzdravlje!
 
Zanimljivo i ja uvek pri dizanju sistema odaberem US,englis,i BG za vreme.
 
Nazad
Vrh Dno