Šta je novo?

Nintendo GameBoy - Battery Pack

ripkid

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
814
Poena
115
Razmišljam se da zamenim 4 originalne punjive NiMh baterije od 1.2V iz GameBoy battery pack-a sa novim koje sam poručio sa Alija. Originalne su ukupno 4.8V na 600mAh a ove druge 4.8V na 3800mAh. Da li će uopšte ovo raditi i na šta sve da obratim pažnju ?
Kako se vidi na kućištu charge time sa originalnim baterijama iznosi 8h, da li će se ove druge puniti znatno brže ili sporije ?

Screenshot_32.jpg

Nintendo-GameBoy-Battery-Pack-DMG-03-GS-SCN_slika_O_124092845.jpg

battery.jpg
 
Naleteo sam na ovaj YT video u medjuvremenu gde lik radi zamenu sa jačim battery pack-om, trajanje baterija je duže što je logično ali je punjenje znatno sporije. Kako uopšte ovde da odradim ožičavanje, ima li negde neki tutorial ? Da li uopšte ima poente stavljati nove baterije ako se jako dugo pune ?

 
Ima poente staviti baterije nesto veceg kapaciteta ali jednostavno punjenje je takvo kakvo je i presporo je i za postojece baterije, ali ga zato verovatno punis jednom u nikad pa ima smisla mozda staviti nesto tipa 800 ili 1000 mAh sto ce da podigne vreme punjenja na 12-16h.

Sto je jos bitnije, ako ne znas sta radis, daj nekome ko zna jer ako taj battery pack zahteva da se radi punktovanje baterija, to moze da bude jako pipkava i opasna stvar ako se ne uradi kako treba.
 
Ima poente staviti baterije nesto veceg kapaciteta ali jednostavno punjenje je takvo kakvo je i presporo je i za postojece baterije, ali ga zato verovatno punis jednom u nikad pa ima smisla mozda staviti nesto tipa 800 ili 1000 mAh sto ce da podigne vreme punjenja na 12-16h.

Sto je jos bitnije, ako ne znas sta radis, daj nekome ko zna jer ako taj battery pack zahteva da se radi punktovanje baterija, to moze da bude jako pipkava i opasna stvar ako se ne uradi kako treba.

Pa ako će punjenje trajati tipa 48h onda mi se ne isplati uopšte da ih ugradjujem već da koristim ove originalne. Adapter treba da mi stigne tek, reče lik da baterije drže nešto malo....pod uslovom da potpuno prestanu da se pune u nekom trenutku da li mogu i dalje da koristim battery pack kao klasičan adapter ?
 
Ako taj battery pack ima pass-through punjenje / puni se brze nego sto se prazni - trebalo bi da mozes, mada to nije preporucljivo na duze staze.
 
Tako zapakovan ne verujem da moze da se nadje ovamo, ali moze da se otvori taj, zamene baterije i zatvori - ali to je nezgodno i opasno za neiskusne ljude.

Ono sto je bitno jeste da tu ne idu klasicne punjive baterije vec 18650 baterije.

Posto mislim da nije bitno da li su 2A ili 3A baterije, mozes da nabudzis nesto ovako, vec je zapakovano ali oblik nije adekvatan i kapacitet je veci ako lepo citam specifikacije ali dobro, napunis jednom i miran si.

U najgoru ruku punis po nekoliko sati pa skines, nije nuzno da punis do kraja svaki put vec mozes iz vise puta da ih napunis.

 
U ovom packu sa mog linka su ti mnogo kvalitetnije Panasonic Eneloop baterije tako da bolje uzmi kod nas ako odlucis da uzmes tu varijantu.
 
Cena mi je paprena, mrsko mi je iskreno da dajem 20€ za 4xAA punjive baterije. Aj da je 10€ pa i da progutam. U krajnjem slučaju ostaviću battery pack neka stoji u kolekciji pa ako naleti nešto po povoljnoj ceni da ga opravim. Hvala na pomoći u svakom slučaju!
 
Svaka cast za entuzijazam ... meni je nedavno stigao moderni GB, mada i na njemu vec budze baterije veceg kapaciteta ;)
 

Prilozi

  • 20230220_130124.jpg
    20230220_130124.jpg
    86.4 KB · Pregleda: 20
  • 20230224_230029.jpg
    20230224_230029.jpg
    161.2 KB · Pregleda: 21
Pogledaj firmu Telit. Oni su mi uspešno odradili zađenu naterija u natery packu u aku bušilici. Takođe se radi o NiVd baterijama.
 
Nazad
Vrh Dno