Šta je novo?

Nikad vise ProMobi. Da li je moguce vracanje slika posle novog softvera.

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,262
Poena
240
Odnesem u ProMobi Samsung A40 koji NIJE MOJ da se zameni usb port jer nije nteo da puni. Telefon je pun slika i zapisa male bebe i brojeva telefona prijatelja.
Inace ja sam preko KP uzeo taj deo i nakon skidanja zadnje maske videvsi da nemam alat za te male srafice ja odnesem ovim 'profesionalcima' i kazem da imam jako bitne podatke na sta dobijam odgovor da ne brinem.
5 dana kasnije odem po telefon i nakon paljenja imam sta da vidim. Umalo srcku nisam dobio, ali bukvalno. Vracen na fabricko podesavacnje i jos kazu tako je bilo. Da ne duzim dalje moze li to nekako da se vrati ne pitam sta kosta. Zvao sam dva servisa koja se bave tim vracanjem medjujtim niko se ne javlja.
 
za pocetak je najbitnije da nista ne diras na telefonu, da nista ne instaliras... daavno sam vracao podatke sa slucajno formatirane memorijske kartice, povratio sam oko 70% podataka. ne secam se koji sam tada software koristio, evo sta google kaze.
mislim da su Recuva i EaseUS hvalili po forumima


Screenshot_20220120-173103.png
 
Današnji telefoni su po automatizmu enkriptovani. Kada se podaci obrišu, nema vraćanja podataka. Da su slike i video snimci bili na memorijskoj kartici, onda bi vredelo pokušati. Ovako... Nažalost, ništa se ne može uraditi.

Postoji li šansa da su slike i video snimci bili automatski bekapovani na Google Photos?
 
Odnesem u ProMobi Samsung A40 koji NIJE MOJ da se zameni usb port jer nije nteo da puni. Telefon je pun slika i zapisa male bebe i brojeva telefona prijatelja.
Inace ja sam preko KP uzeo taj deo i nakon skidanja zadnje maske videvsi da nemam alat za te male srafice ja odnesem ovim 'profesionalcima' i kazem da imam jako bitne podatke na sta dobijam odgovor da ne brinem.
5 dana kasnije odem po telefon i nakon paljenja imam sta da vidim. Umalo srcku nisam dobio, ali bukvalno. Vracen na fabricko podesavacnje i jos kazu tako je bilo. Da ne duzim dalje moze li to nekako da se vrati ne pitam sta kosta. Zvao sam dva servisa koja se bave tim vracanjem medjujtim niko se ne javlja.
Nažalost naučio si lekciju na teži način. Ako si potpisao revers gde se ograđuju za podatke, piši propalo (što se tiče nekog obeštećenja).

Ostalo je @Corvus Corax napisao.
 
Probajte u HelpDisc-u, Milutina Milankovića 1E, Novi Beograd.
 
Uvek se potpisuje papir i znam da ima neka stavka gde pise da se tel vraca na fabricka podesavanja i da treba korisnik da sacuva podatke pre slanja tel na servis.
Ja sam jednom poslao tel, a jednom otisao licno i oba puta su me pitali da li sam sacuvao podatke, posto uvek vracaju tel na fabricka nakon popravke.
 
Najgore od svega sto nije moj telefon, a ponudio sam se da pomognem. I sad se osecam kao go*no. Ne mogu toj osobi da izadjem na oci.
Mislim da nije ni bio instaliran GooglePhotos.
Tom liku koji je primio telefon sam jasno naglasio da ima bitnih podataka i on rece da nista ne diraju. A ovaj drugi sto je bio kad sam uzimao je rekao da oni inace ne flesuju telefon koji nije u garanciji.
Sutra cu zvati ove sto preporucuje Spasoje.
 
Ja sam nekoj babi iz ulice vratio slike sa nekog samsunga pre godinu dve, ne znam koji je model bio. Kucao sam u play store recovery photos i odaberi neku od tih aplikacija. Ne košta te ništa da probaš ako je već izbrisano
 
Guglaj vracanje podataka sa mobilnog... Evo jedan primer:

Današnji telefoni su po automatizmu enkriptovani. Kada se podaci obrišu, nema vraćanja podataka. Da su slike i video snimci bili na memorijskoj kartici, onda bi vredelo pokušati. Ovako... Nažalost, ništa se ne može uraditi.

Postoji li šansa da su slike i video snimci bili automatski bekapovani na Google Photos?
Kako onda u policiji nadju sve izbrisano? Ocigledno postoji softver i za te probleme... Ako posle brisanja nije nista "upisivano" (instalirano/memorisano), postoji teorijska mogucnost da se vrate podaci, uprkos enkripciji.
 
Zvao sam HelpDisc i covek pita kada je izasao A40. Kazem pre 2-3god na sta mi rece da ne moze nista da se ucini. Ako ipak neko zna da to moze ja sam spreman da platim koliko treba.
 
Baš si u nezgodnoj situaciji. Nemoj da pokušavaš sam ništa. Verovatno ćeš da nađeš neki dobar servis za spašavanje podataka.
za pocetak je najbitnije da nista ne diras na telefonu, da nista ne instaliras.
 
Mislim da ti je to rekao bas zbog enkripcije. Necu da ti stajem na muku ali svi profi servisi rade tako tj. ograde se.
Naravno pitaj nekog strucnog ali ako ukucas u google:
"Encrypting does not completely delete the files, but the factory reset process gets rid of the encryption key. As a result, the device has no way it can decrypt the files and, therefore, makes data recovery extremely difficult."
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto tako nosio telefon kod njih na zamenu kompletnog displeja i izričito tražio da ništa ne brišu, iako su mi 5X rekli da obavezno vraćaju tel na fabrička podešavanja, rekao sam im da mi je tu bitan spisak zvanica za svadbu i ljudi su me zvali da pitaju koji mi je patern za otkljucavanje tel kako bi mogli da provere da li je sve u redu nakon zamene, naravno ništa nisu izbrisali i sve je bilo tu. Kad sam nosio drugi telefon, isto je displej bio u pitanju, opet su mi 3x napomenuli da će sve biti izbrisano kako bi 100% bili sigurni da na telefonu sve funkcioniše nakon servisa, tako da sa moje strane sve pohvale za njih.
Neću da se pravim pametan i stajem ti na muku ali meni je neodgovorno da odneseš tel bez prethodnog back up-a jer čak i da nisu želeli da bude resetovan, možda bi se desilo da ga zeznu ili dodje do nekog kratkog spoja i sl. i odoše podaci svakako...ja sam imao ekran koji nije funkcionisao pa koliko god sam želeo da prebacim podatke nisam mogao ali ti jesi jer je problem bio u usb-u.
 
Kako da prebaci podatke sa telefona sa praznom baterijom kome je neispravan usb?
 
Zameni bateriju. Ionako se otvara telefon.
 
Pa da, zato je i nosio u servis. :)
 
Neću da se pravim pametan i stajem ti na muku ali meni je neodgovorno da odneseš tel bez prethodnog back up-a jer čak i da nisu želeli da bude resetovan, možda bi se desilo da ga zeznu ili dodje do nekog kratkog spoja i sl. i odoše podaci svakako...ja sam imao ekran koji nije funkcionisao pa koliko god sam želeo da prebacim podatke nisam mogao ali ti jesi jer je problem bio u usb-u.
Ovo moze da se desi samo ako vode decu na posao pa im daju da se igraju telefonima a i tad jako tesko...serviser bi morao biti vanserijski talenat da zamenom porta spali SoC i/ili memoriju.
A pokretac teme je kriv sto nije trazio da u potvrdi napisu (i potpisu) da ne resetuju/flashuju telefon, rekla-kazala moz da bidne a ne mora da znaci
 
Baš velika šteta.
 
Ne bih da solim pamet i da sipam so na ranu, ali svakome to urade. Da li je deo procedure, cega li je, ne znam, ali znam da kada rade neku popravku, rade ukoliko postoji novi update upis istog, kao i fr. Samo sto je trebalo da te pitaju da li imas backup i upozore da ce biti vracen na nulu. Nazalost, propust se desio :(.
 
Kolega je prošle godine od do S20 u promobi na zamenu displeja (pao tel, čekao displej)
Odradili zamenu, on došao posle 3 dana, daju mu telefon i naglase da su u garantnom roku zamenili i bateriju ...
E sad, telefon je kupljen "preko madjara" sa KP, nije operater varijanta, bez garancije

On im bateriju nije pominjao već su sami zamenili, što je super. Displej je naravno platio, bateriju ne, kao u okviru garancije.

Nikakav reset nisu radili, ništa.

Obično ljudi hvale pro mobi, čudi me da je ovako ispalo sa resetovanjem.
Pogotovo što je menjan USB port ... Aj da je neka bitna komponenta
 
Koliko se ja secam, od kada je bio onaj problem sa Note serijom, ono samozapaljivanje i povlavenje sa trzista, Samsung je dao direktivu da kod svake zamene display-a ide i nova baterija. Kod pojedinih Samsung modela u service pack-u se nalaze display+frame+baterija... I kod Huawei-ja uz neke modele ide isto baterija u service pack-u...

Bilo bi malo glupo da se menja display od 150e i ostavi stara baterija koja se inace tesko skida, pa moze doci do ostecenja tokom skidanja. Vrlo je moguce kasnije da se baterija naduje i napravi problem sa poklopcem ili display-om. Njih ta baterija kosta reda velicine 10e i verujem da je vec uracunata u cenu zamene.
 
Najveca steta im je zamena u garanciji.
 
Uz njihove cene displeja, mogu komotno i 5 baterija da promene "besplatno"
Zato što oni ne prodaju samo displej, već kompletan displej sa ramom, portovima i zvučnicima (znači sve što je nalepljeno na ram telefona pa i baterija), tako da su oni sve to uračunali već.
 
Nazad
Vrh Dno