Šta je novo?

NFC Tag cip/nalepnica

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,071
Poena
255
Unapred se izvinjavam ako sam pogresio mesto za temu, ali sam pretrazivao i ne vidim nista slicno ovome sto pitam pa ni ne znam gde tacno pripada...

Naime treba mi pomoc od nekog ko je ovo radio i u prici je, ja se nisam do sada susretao pa mi je sve strano..
Hocu da prebacim sa jednog postojeceg NFC cipa / nalepnice ( kako god da se zove ) tag na drugu koju bih ja kreirao sa potpuno istim parametrima kao ta sa koje hocu da prebacim podatke..

E sada ne znam ni sta tacno trebam kupiti a da bude kompatibilno i kako se to zapravo izvodi, pa ako moze neko da pripomogne ko je to radio..
Koliko sam skontao sve moze da se uradi preko aplikacije NFC Tools, potrebno je samo da nabavim odgovarajucu NFC nalepcicu / cip ?
U prilogu su podatci od cipa koji sam skenirao..
Hvala unapred.
 

Prilozi

  • nfc.jpg
    nfc.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 90
  • nfc2.jpg
    nfc2.jpg
    38.5 KB · Pregleda: 86
@nightshadow Da, ali znas sta me buni to sam nasao i na KP, pise :
Physical capacity: 168 bytes
Usable capacity: 144 bytes

A ovde kod mene u ocitanim podatcima stoji : Memory information 180 bytes 45 pages ( 4 pages each ), a dole ispod stoji size 0 / 137 bytes..
Sad stvarno ne znam sta je ovde sta, ali ako to moze da se upise ja bih uzeo ovde na KP, ko ce cekati Kinu...
 
Probaj, ionako su džabe ;)
Ali mislim da će raditi posao
Šta tačno pokušavaš da iskopiraš?
 
Ja sam tek sada skontao da je ovo samo specifikacija nalepnice i da nista nije procitano :ROFLMAO:
Ipak cu morati jos malo da proguglam :LOL:
 
Ja sam koristio te nalepnice, imam kuci, ako se ne snadjes mogu ti poslati koju postom.

U principu podatke koje imas na njoj ne mozes da ocitas da ih vidis na telefonu, bar koliko se ja secam. Sa NFC tools bi trebalo da ocitas postojeci tag, snimis ga i onda opcijom Write izaberes taj snimljeni tag i prebacis na novi.


@Edit; Dopuna, ipak mozes da ocitas sadrzaj, pogledaj slike u prilogu. Kopiranje radis svakako kako sam opisao iznad.
 

Prilozi

  • viber_image_2024-09-06_08-09-11-214.jpg
    viber_image_2024-09-06_08-09-11-214.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 57
  • viber_image_2024-09-06_08-08-50-548.png
    viber_image_2024-09-06_08-08-50-548.png
    86 KB · Pregleda: 65
@ackopk@ Sve sam otprilike slozio kako i sta uraditi, ima opcija u NFC tools copy tag i koliko sam video samo se prisloni pa postojeci posle se stavi novi i bukvalno kao copy paste.
Jos jednino sto ne mogu da prokljuvim je ovo oko enkripcije.. meni u sustini i ne treba da procitam sta ima zapravo na tom tagu, treba mi samo da ga iskopiram na drugu praznu nalepnicu, znaci da napravim kopiju.. a na tim tagovima sto sam ja ocitavao pise ''protected by pasword NO'' pa kontam da je to to da nema nikakve zastite da moze da se iskopira.. ali to svakako necu znati dok ne probam..

@nagard moze za bilo sta, ima mnogo mogucnosti jedna od mogucnosti je recimo bavis se usluzno necim, i sada kao reklama mozes u taj tag da naguras linkove od svih socijalnih mreza gde se reklamiras, broj telefona, informacije i sta sve ostalo... i onda samo neko pridje sa telefonom i procita taj tag i sve mu ostane u telefonu podatci sto si uneo itd...
 
Ok, ako nije password protected onda mozes da kopiras.

Za ovo drugo sto si pisao: Nece uvek svaki telefon da ocita to odmah kad se prisloni. Npr linkove hoce iPhone da ocita, ali kad sam pokusao ceo kontakt da postavim, jednostavno nece da ocita prisustvo NFC taga. Tako da trebas da proveris da to sto upises hoce telefon da prepozna i ucita/otvori.
 
@ackopk@ Sve sam otprilike slozio kako i sta uraditi, ima opcija u NFC tools copy tag i koliko sam video samo se prisloni pa postojeci posle se stavi novi i bukvalno kao copy paste.
Jos jednino sto ne mogu da prokljuvim je ovo oko enkripcije.. meni u sustini i ne treba da procitam sta ima zapravo na tom tagu, treba mi samo da ga iskopiram na drugu praznu nalepnicu, znaci da napravim kopiju.. a na tim tagovima sto sam ja ocitavao pise ''protected by pasword NO'' pa kontam da je to to da nema nikakve zastite da moze da se iskopira.. ali to svakako necu znati dok ne probam..

@nagard moze za bilo sta, ima mnogo mogucnosti jedna od mogucnosti je recimo bavis se usluzno necim, i sada kao reklama mozes u taj tag da naguras linkove od svih socijalnih mreza gde se reklamiras, broj telefona, informacije i sta sve ostalo... i onda samo neko pridje sa telefonom i procita taj tag i sve mu ostane u telefonu podatci sto si uneo itd...
Cisto info:
Pazi sta kopiras tj gde bi koristio kopirane tagove jer npr, check in tag sistemi ili coffee tag (lupam sada primer) mogu lako da se provale da su sa kopija i automatski je osnova za otkaz.
Znam vec 2 primera za to: jedan se zezao sa Flipper Zero, drugi sa kopijama tagova i obojica su letela iz firme sa "ugrozavanje sigurnosti el. sistema".
 
Daš kolegi da čekira celu kancelariju dok ti spavaš gajbi :D
 
Može, tamo gde sistem za evidenciju radnog vremena ne pravi snapshot onog ko je bio ispred uređaja za evidentiranje.
 
A da se ne igramo gluvih telefona i pretpostavki koje su tacne sto je vecina pretpostavila, tag sluzi za cekiranje, to jest imaju dva komada...
Instalirao sam i TagWriter koji ne pronalazi nista, pise samo empty za sadrzaj, takodje kada se pokusa kopiranje preko njega izbacuje da ne moze kopirati prazan tag...
Dok NFC tools kao sa slika iz prvog posta, ocitava tu nalepnicu i kada se pokusa kopiranje uspesno ga iskopira i trazi da se stavi nova nalepnica kako bi preneo na novu..
Definitivno cu nabaviti nalepnice u ponedeljak/utorak da probam ako nista iz znatizelje sta se desava, jer me sada bas zaintrigiralo..
 

Prilozi

  • empty.png
    empty.png
    22.7 KB · Pregleda: 28
  • empty2.png
    empty2.png
    24.9 KB · Pregleda: 29
Ajde da napisem rec - dve kada sam vec otvorio temu..
Nabavio sam nalepnice, nalepnice su potpuno iste kao ove koje sam zeleo da iskopiram.
Sve je potpuno identicno sem dva parametra a oni su serijski broj i potpis.

Naime nalepnice koje sam pokusao da iskopiram su prazne, nema nista na njima, Tagwriter uopste ne moze da pokrene opciju kopiranja, a NFC tools kao kopira pa kada se stavi nova prazna da to iskopira na nju, pise write error.. no mozda je i logicno ako je nalepnica koju pokusavam da iskopiram prazna, nema sta ni da iskopira pa mozda zato nece.

A kada stavim ovu novu nalepnicu i skeniram je sa tom aplikacijom preko koje se cekira, ne desi se nista, jednostavno mora se skenirati bas ta nalepnica koje je namenjena za to da bi cekiranje bilo uspesno.

Sa moje tacke gledista, da bi se napravilo da ta aplikacija prihvati neku drugu nalepnicu sem te koja je namenjena za cekiranje, to jest da bi se napravila kopija, moraju se podudarati serijski broj i potpis, jer to je jedina razlika koja postoji izmedju te dve nalepnice, a to koliko sam video nije moguce promeniti, to je nesto kao mac adresa na uredjaju ili vendor i device ID..
 

Prilozi

  • serial.png
    serial.png
    35 KB · Pregleda: 14
  • signature.png
    signature.png
    33.6 KB · Pregleda: 27
Sto ne probas sa Flipper Zero?
 
Problem pravi potpis, te nalepnice imaju valjda do 3 nivoa pristupa a sam možeš da ukapiraš na kom si ti nivou. I da uspeš da iskopiraš može ti napraviti problem serijski broj kod očitavanja kartice. DukeLander ti je lepo napisao Flipper i rešio si problem sa kopiranjem.
 
Da li postoji opcija da skeniram svoju karticu za cekiranje u telefon i onda koristim telefon umesto te kartice za provlacenje? Da uopste ne korpiram na drugu karticu.
 
Google i Apple ne dozvoljavaju da telefoni emuliraju standardnu Mifare karticu (UID broj) pa da ih klasičan Mifare čitač "očitava". Obrnuto je moguće - telefon je čitač i može da očitava sve podatke sa standardnih Mifare kartica (UID, a može i enkriptovane podatke ako je ključ poznat)
Telefoni mogu da komuniciraju samo sa NFC čitačima (dvosmerna komunikacija), a u tom slučaju se naravno uvek radi o enkriptovanoj komunikaciji - NFC čitač komunicira sa odgovarajućom aplikacijom na telefonu - obe strane koriste isti enkripcioni ključ. Kada su u pitanju sistemi za evidenciju radnog vremena i kontrolu pristupa obično su proizvođač aplikacije i čitača isti. Kada se NFC koristi za plaćanje onda POS terminali i aplikacije za plaćanje takođe koriste odgovarajuće enkripcione ključeve.
 
@DukeLander iskreno nisam ni znao da ovo postoji... malo sam pogledao i koliko vidim kombinacija i skup vise alata za ''testiranje sigurnosnih propusta''.
Takodje vidim da nije ni bas jeftino.

@Mali Perica Da, ali taj potpis i serijski broj dolazi predefinisan fabricki razlicit za svaku nalepnicu, da li si siguran da oba parametra moze fliper da iskopira a ne ono sto je kasnije neko uneo na nalepicu, posto za to imaju besplatne android aplikacije.. ?
 
@Mali Perica Da, ali taj potpis i serijski broj dolazi predefinisan fabricki razlicit za svaku nalepnicu, da li si siguran da oba parametra moze fliper da iskopira a ne ono sto je kasnije neko uneo na nalepicu, posto za to imaju besplatne android aplikacije.. ?
Alatka uopšte nije skupa čak je i poklanjaju obzirom šta se radi sa njom. :ROFLMAO:
Ne znam ko je napisao da flipper kopira potpis i s/n a možda može, ne znam ne koristim to ali da ponovim "Problem pravi potpis, te nalepnice imaju valjda do 3 nivoa pristupa a sam možeš da ukapiraš na kom si ti nivou. I da uspeš da iskopiraš može ti napraviti problem serijski broj"
Potpis ti je da napišem "pečat" proizvodjača čipa a pošto se kod tebe razlikuju potpisi znači da nije ni čip istog proizvodjača i radjen je drugom tehnologijom ili je čak i drugi tip čipa.
S/N teško da možeš da promeniš.
 
@Mali Perica Ovo je toliko komplikovano kao da hoces da udjes u Pentagon ''preko rutera'' :ROFLMAO:
Toliko informacija moze ne moze, ovako onako, svako drugacije pise, vise covek ne zna kome moze da veruje, sto vise citam vise me glava boli.

Prvo za potpis, mislim, znaci samo mislim ne kazem da je tako, nekim rezonovanjem dolazim do toga da taj potpis nema toliko veze sa proizvodjacem..
Na ova oba taga sto hocu da kopiram razliciti su potpisi i serijski brojevi a to je ujedno i jedina razlika u odnosu na nalepnice koje sam ja nabavio.
Dakle potrebno je ta dva parametra ( a mozda i samo jedan jer nemam predstavu koji od ta dva parametra treba da bude isti da bi mogla neka druga nalepnica umesto postavljenih da se ocita ), budu isti da bi se uspesno izvrsilo cekiranje sa drugom to jest kopiranom nalepnicom. Sve ostalo je isto proveravao sam vise puta.

Sto se tice serijskog broja to bi trebalo da moze lako da se zaobidje cak je i @aljosa79 postavio ovde da postoje kartice koje imaju promenljiv serijski broj to jest koliko kontam moze da se upise neki drugi broj to jest u ovom slucaju onaj sa nalepnice koju zelim da kopiram.
E sada mozda ce samo to biti dovoljno da sve bude uspesno a mozda ce morati i potpis da se kopira, to ne mogu da saznam...

U svako slucaju je tema jako komplikovana i nigde nema pravih informacija 100% moze, ne moze, nego se svasta pise.. ali ja svakako necu da odustanem jer sam se nameracio da isteram ovo do kraja pa cu da javim jel moze il nece da moze.
 

Prilozi

  • tag1.png
    tag1.png
    36.7 KB · Pregleda: 8
  • tag2.png
    tag2.png
    36.8 KB · Pregleda: 8
  • tag3.png
    tag3.png
    36.3 KB · Pregleda: 6
  • tag4.png
    tag4.png
    36.2 KB · Pregleda: 8
Potpis je garancija proizvodjača a s/n sa prva dva broja označava ko je proizvodjač (01, 02, 03. 04) i to su serifikovani proizvodjači. Koliko kapiram kod ubacivanja softvera on povlači i s/n (UID) i pojavljuje se na više mesta tako da klasično kopiranje ne pije vodu.
 
Nazad
Vrh Dno