Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Imam 3 mesta na Netflix 4K paketu, nek se javi ko je zainteresovan.
 
Jos 2 mesta u 4K grupi je ostalo kod mene.
 
Jos jedno mesto u 4K grupi je ostalo.
 
Popunjena je grupa.
 
Hrvatska je uvek prednjačila kad su u pitanju ugovori iz domena filma i muzike. Ko je malo stariji, verovatno se seća da je Jadran Film imao licencu za Warner Bros u staroj Jugi, kasnije se to prenelo na neke druge firme a pritom, par firmi koje se bave prevodom za velike mejdžor kompanije, imaju svoja predstavništva odavno u Hrvatskoj, pa samim tim, logično je da će progurati lokalizaciju hrvatskog jezika. Kao što rekoh, ništa to nije novo, takvo je stanje već decenijama unazad.
Sa druge strane Hrvatska je u EU pa je u mogućnosti da zahteva da se ovakve usluge lokalizuju bez obzira na odziv ili broj pretplatnika ukoliko žele da posluju na njenoj teritoriji.

Srbiju boli tuki.
 
Заинтересован сам за 4К групу, ако неко има групу, прикључио бих се.
 
Kod nas se oslobodilo jedno mesto za Netflix 4K, pa ako neko zeli nek se javi meni na private ...
 
1. Imam stariji komp koji može da izgura 1080p ali ne i 4K video. Ako se uzme 4K Premium da li ima u opcijama da se smanji rezolucija na 1080p?

2. Gledao bih preko Vip operatera (imam Neo Neo max tj. net bez ograničenja), ali Vip svako par sati menja IP adresu. Da li to može da bude problem ili je nalog povezan sa mail-om a IP adresa je nebitna?
 
Ovo su podesavanja za komp.

net.png

Mi koji delimo nalog, mnogo je tu ip opsega, sve radi ok.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Kratak odgovor: Ne može 4K (ni 1080p) na Chrome.


Duži odgovor:
Stari Edge (=/= ne novi Edge-ium, Edge baziran na Chromium) je puštao 4K na Netflix ako imaš odgovarajući hardware (tipa Intel 7th gen ili noviji CPU) ako ne onda 1080p max jer je koristio PlayReady DRM za dekripciju stream-a.

Novi Edge (Chromium derivat) podržava KAO i Widevine i PlayReady DRM i po default koristi Widevine ali ja makar kod mene (ja imam Intel 6th gen CPU tako i kad se koristi PlayReady DRM max je 1080p) nikad nisam uspeo da ga namestim da koristi PlayReady. A sa Widevine svaki browser je limitiran na 720p max na Netflix-u.

Chrome na Windows, Mac, Linux je 720p max. Tj Linux izuzetak je "Chrome OS" gde je za Widevine max 1080p. Činjenica koju koristi i zloupotrebljava npr CoreELEC :D

Na Windows 10 za 1080p i 4K moraš da koristiš Windows 10 / UWP Netflix app koji koristi PlayReady DRM.
 
Imam i5 9th generacije. Tako da procesor nije problem. Korisim Win 10 najnoviju verziju tako da cu probati preko Edge-a. Ili preko app ako ne bude radilo preko Edge-a 4k.
 
Kao što rekoh novi Edge po default koristi Widevine a ne PlayReady. Treba da se čačka po edge://flags/
 
Testiraj ti to sad ovde šta Edge koristi, Widevine ili PlayReady :p


A i kad pustiš nešto na Netflix sajtu onda Ctrl + Shift + Alt + D pa vidiš šta piše za rezoluciju, bitrate i ostalo. Ista prečica radi i za Windows 10 app.
 
Ima li neko prazno mesto u grupi? I da li Vikinzi imaju nas prevod?
 
^Dobri moj, nažalost većina sadržaja je trešić, ne pamtim da sam skoro išta gledao brzinom 1:1...
Dakle guram i dalje p720 na Chrome, bar može da se ubrzano gleda...

Tebi hvala svakako...
Post automatically merged:

Pa dobro to je to :D
Jos mi samo fali neko sa praznim mestom
Eto:
Kod nas se oslobodilo jedno mesto za Netflix 4K, pa ako neko zeli nek se javi meni na private ...
Par skrolova gore od tvog posta...
 
Kontaktirao sam ga, cekam odg sad. Ali ako ima jos neko nek se javi
 
Mi smo popunili grupu, bilo je tri clana koja su se naknadno javila, pa neka se ovde organizuju u novu grupu.
 
Nazad
Vrh Dno