Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Drustvo, imam utisak da su zlikovci krenuli da napadaju i korisnike Netflixa. Pazite kakvu sam poruku opravo dobio.
h2ZI0QX.png
 

Prilozi

  • IMG_1826.PNG
    IMG_1826.PNG
    85.1 KB · Pregleda: 171
Meni je danas drugi put stigao sms sa takvom porukom, ovog puta sa drugog broja.
Oba broja su stavljena na blok.
 
Meni isto,dva puta.
 
Drugari ima jedno slobodno mesto u domaćoj familji ako nekom treba javite se na PM. Pozdrav
 
Evo resenja za familije :)
 
Tailscale (Wireguard) koristim već duže vreme. Nije rešenje samo za Netflix. Može se deliti i IP adresa za Iris, Eon... Problem na koji sam nailazio je da Tailscale ne funkcioniše baš najbolje na Android TV i STB. Telefoni i Računari rade bez ikakvih problema.
 
Zvuči kao veoma jednostavno rešenje koje svaki korisnik može da implementira.
I 3 UHD streama u paraleli će sjajno raditi sa brzinama uploada koje su kod nas. Da ne pričam o tome što je jako dobra ideja dati svoj pristup Internetu random liku koji ti mesečno plaća 200 ili koliko već RSD.
 
I 3 UHD streama u paraleli će sjajno raditi sa brzinama uploada koje su kod nas. Da ne pričam o tome što je jako dobra ideja dati svoj pristup Internetu random liku koji ti mesečno plaća 200 ili koliko već RSD.

Čovek je napravio tutorijal za deljenje unutar svoje porodice. Ne za sirotinju.
Sa druge strane, običan korisnik neće znati sve ovo da odradi ili će da mrzeti da se njaka samo zbog dodatnih 5USD.
 
Ako je do hostovanja na RPI

Na boxu se podesi koji dns da se koristi. Nema zauzimanja protoka.
Mora da bude javna adresa, najbolje fiksna.
Ne znam da li neki android podržava korišćenje domena umesto ip adrese u brojevima. fire tv ne može.

Alternativno, postoji oracle always free tier. Može da se digne jedna mašina samo za ovu namenu
 
Da li zna neko da mi kaze kako na Netflix-u da pronadjem stare filmove sa prevodom? Netflix gledam na Nvidia Shield-u ali mi nikako ne uspeva da pronadjem nijedan stari film iz '50, '60 godina?
 
@igorm75 Veoma prosto. U pretrazi ukucaš 1960 i dobićeš otprilike to što tražiš. Naravno ono što oni nude iz tog perioda.

Screenshot 2023-03-27 at 16.21.42.png
 
Jeste, ali na ovom sajtu "https://hrflix.eu/lokalizirano-novo" pise da ima dosta starih filmova na Netflix-u sa prevodom, a ja ne mogu nijedan da nadjem od tih filmova.
Onda na titlovi.com stalno izlaze titlovi od tih starih filmova koji su skinuti sa Netflix-a.
Recimo danas je izasao titl za Carry On Jack, a ja film uopste ne mogu da pronadjem na Netflix-u! Zasto?
 
Dostupnost filmova/serija se razlikuje od regija/zemlje u kojoj si.
Ako ih ne vidiš, onda nema dostupno kod nas - jedino rešenje je vpn onda.
 
Sad ce da ispadne da se ti filmovi ne mogu videti u Srbiji, a nove serije i filmovi bez problema odmah mogu da se vide sa titlom.
 
Poslednja izmena:
@igorm75 Taj film koji si naveo nije dostupan za naš region. A kao što napisah, najbolje je da otkucaš godinu koju želiš, pa vidiš šta je dostupno kod nas od takvih filmova.
 
Taj sajt hrflix je za Hrvatsku.
U Hrvatskoj imaju mnogo više naslova nego u Srbiji.
Zbog EU regulative u Hrvatskoj moraju da imaju 30% evropskog sadržaja na platformi pa ubacuju te stare evropske filmove.
Zato ih nema u Srbiji jer nisu dužni da imaju tih 30% evropskih naslova.
 
Taj sajt hrflix je za Hrvatsku.
U Hrvatskoj imaju mnogo više naslova nego u Srbiji.
Zbog EU regulative u Hrvatskoj moraju da imaju 30% evropskog sadržaja na platformi pa ubacuju te stare evropske filmove.
Zato ih nema u Srbiji jer nisu dužni da imaju tih 30% evropskih naslova.

Ta regulativa o minimunu lokalnog sadržaja nije na nivou Evrope, već na nivou pojedinih EU država.
To na Balkanu nije izvodljivo jer mi nemamo toliko lokalnog sadržaja da pokrijemo 30%. Verujem čak ni kada bi se sve Balkanske države ujedinile.
 
U svim EU državama moraju da imaju 30% evropskog sadržaja.
Dakle ne lokalnog, nego iz cele EU.
Ista stvar je i sa TV kanalima unutar EU (samo ne znam koliki je procenat za TV kanale).
 
Danas sam imao malih problema prilikom aktiviranja turske poklon kartice. Bez VPN-a nije hteo da prihvati kod. Turski VPN nije mogao da otvori Neflix stranicu (Surfshark). Tek kada sam se prebacio na Boston/US, prihvatio je karticu. Prilikom aktivacije vaučera prvi put mi je tražio i poštanski broj. Upisao sam broj Istanbula i kredit je prihvaćen. Ili kreću sa nekim sistemom zaštite, ili sam danas imao neki čudan bag.
 
Danas sam imao malih problema prilikom aktiviranja turske poklon kartice. Bez VPN-a nije hteo da prihvati kod. Turski VPN nije mogao da otvori Neflix stranicu (Surfshark). Tek kada sam se prebacio na Boston/US, prihvatio je karticu. Prilikom aktivacije vaučera prvi put mi je tražio i poštanski broj. Upisao sam broj Istanbula i kredit je prihvaćen. Ili kreću sa nekim sistemom zaštite, ili sam danas imao neki čudan bag.
Možda je Netflix prepoznao da je u pitanju VPN, pa ti nije dao pristup. Trebao si da pokušaš da se diskonektuješ i ponovo konektuješ na Tursku, da ti promeni IP adresu. Meni nekad ne dozvoljava na Eonu iz prvog da otvorim Novu S. Kad se par puta rekonektujem i kad dobijem adresu koju Sbb nije blokirao onda radi.
 
Do sada nikada nisam palio VPN. Uvek je prolazilo sa srpskom adresom.
 
Imam problem kada idem u Manage access and devices, na nekim ulogovanim uredjajima se ne prikazuje koji profil koriste.
Kako je ovo moguce?

 
Nazad
Vrh Dno