Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Čitam na Redditu da je Netflix počeo targetirati televizore koje imaju drugačije IP adrese od ostatka domaćinstva. Faktički traže da se kupi dodatna preplata.
Jedan lik ima dva wifi uređaja, odnosno jedan dodatni wifi pojačivač, ali jednog provajdera.
Netflix je blokirao nalog na svim televizorima i traži da se dokupi pretplata. Na računaru mu radi nalog.

Na kraju je rešio problem tako što je otkazao pretplatu.


v18zxq2j5ki91.png
 
I ja sam to pročitao i da je kontrola Netflixa u tom smislu sve stroža i stroža... Ma baš me briga, na kraju će većina na stari dobri pirate bay.

Ja sam mislio da imaju neki tajni softver koji će vršiti kontrolu, kad oni ladno blokiraju ako su IP adrese različite.
Neće im ovo ići u korist. Ovo je glup i nepromišljen potez.
 
Šta ti je truli Zapad. Ne dozvoljavaju da imaš više različitih internet konekcija u kući. Ja imam SBB i MTS. Ako hoću da gledam Netflix na različitim mrežama, mora da platim po svakoj mreži posebno?
 
Ne kapiram kako moze svaki uredjaj da ima drugu IP ako su na istom ruteru?
Sem ako ima dve ISP i dva rutera u kucu/stanu/.
Meni su svi uredjaji na jednom ruteru i imaju jedni IP ka internetu, sem ako sam neki stavio iza VPN separatno na istom ruteru.(Hulu, Paramount+)
Tu ce familije biti naj ugrozenije.
 
Ja imam optiku ZLOrion i kablovski Superbeda. To ako urade i blokiraju IP adrese, ide odma refund i kletve da propadnu sto pre u svojim pro-woke fekalijama.
 
Šta ti je truli Zapad. Ne dozvoljavaju da imaš više različitih internet konekcija u kući. Ja imam SBB i MTS. Ako hoću da gledam Netflix na različitim mrežama, mora da platim po svakoj mreži posebno?

Tako ispadne po priči ovog lika. Ako imaš dva TV-a sa dve različite IP adrese, smatraće da si na različitoj adresi. Nebuloza.
Ne kapiram kako moze svaki uredjaj da ima drugu IP ako su na istom ruteru?
Sem ako ima dve ISP i dva rutera u kucu/stanu/.
Meni su svi uredjaji na jednom ruteru i imaju jedni IP ka internetu, sem ako sam neki stavio iza VPN separatno na istom ruteru.(Hulu, Paramount+)
Tu ce familije biti naj ugrozenije.

Ne znam ni ja. Ovaj je napisao da ima jednog provajdera i da je samo nabavio wifi pojačivač. Netflixu se to izgleda ne sviđa.
Sve ovo se dešava u Argentini gde izgleda testiraju ovu opciju.
 
Ma laže lik, delio je nalog kao svi mi...
Ovo isti stan, isti korisnik, a dva IP je jednostavno laž...
 
Nebitna stvar skroz. Broj takvih korisnika je na nivou statističke greške. Vrlo je jasno da ih boli to što radimo.
Potpuno je druga priča da li će se to pozitivno odraziti na broj pretplata ili ćemo svi da odustanemo.
 
Šta se dešava sa nalogom kada odem na službeni put i ponesem laptop? Ni tada neću moći da koristim Netflix, jer je IP adresa drugačija od kućne?
 
Ako se dobro sećam, bio je neki deo rečenice za duže od dve nedelje ili tako nešto.
 
A šta je sa mobilnim telefonima i tabletima?
Oni su vroma retko, ako ikad, na wifi-u.
Tačnije, svako kući gleda na TV-u, a kad je van kuće gleda na mobilnom/tabletu.
 
Pisalo je negde da se to odnosi na televizore i boxeve sa TV androidom
 
Најисплативије је RD налог 6 месеци 16 евра.
А нетфликс? Имам налог и погледам филм/серију баш понекад. И то из разлога што им је продукција у ствари хиперпродукција. Један наслов од 100 је добар.
 
Šta je sad isplatljivije uzeti HBO Max ili Netflix? Predlog.
Oba imaju prednosti i mane, sve zavisi šta ti je potrebno i šta očekuješ. Meni se kod Netflixa sviđa što je baš puno materijala dostupno u 4K DV (u kvalitet sadržaja ne bih ulazio, svako gleda ono što želi i voli), a nasuprot tome, HBO Max je produkcijski mnogo bolji i kvalitetniji, ali je količina materijala u 4K veoma ograničena.

Hoću da kažem da se po meni isplati uzeti oba. Netflix uzmeš na TR za male pare UHD nalog, a HBO Max je dostupan preko dosta operatera kod nas, pa možda može tako da se iskombinuje.
 
Svaka čast na objašnjenju. Ovakvu informaciju sam i tražio. Nisam razumeo samo ovo TR.
Pošto imam smart tv, kad pokrenem HBO max, tu mi daje za 822 mesečnu pretplatu. Možda probam mesec dana da vidim kako i šta. A videću kako to izađe i kod mog operatera, Supernove.
 
Poslednja izmena:
Postoji velika sansa da u sklopu supernova paketa imas ukljucen i hbo max. Naravno, zaborave to da spomenu. Pozovi pa proveri.
 
Probaj OVAJ servis, vrlo lako se uplati 1 USD na nalog, pa samo izabereš Tursku i operatera, pa onda Netflix i dobiješ broj koji možeš da uneseš da bi ti poslali kôd. Nadam se da će uspeti :)

Samo da potvrdim da ovo funkcionise i radi.
I hvala puno!

Naime, posle problema da dodam karticu i izbacivanje gresaka i kod dodavanja kartice i kod dodavanja broja… docekao sam danas obnovu pretplate koja nije izvrsena jer je postojeca kartica ukinuta.

Da vidis kako prihvataju sve kad treba da uzmu pare.
Aktivirao vpn za Tursku, otisao da dodam drugu karticu, trazili mi verifikaciju na turski sms, uzeo servis, kopirao broj, dobio kod i sve proslo.
Ponovio za jos jednu karticu za svaki slucaj.
Sve radi!
 
Svaka čast na objašnjenju. Ovakvu informaciju sam i tražio. Nisam razumeo samo ovo TR.
Pošto imam smart tv, kad pokrenem HBO max, tu mi daje za 822 mesečnu pretplatu. Možda probam mesec dana da vidim kako i šta. A videću kako to izađe i kod mog operatera, Supernove.

HBO Max je uglavnom resiv problem. Neko ko ima postpaid pretplatu kod Yettel-a, ima mogucnost da izabere jednu premium aplikaciju za "dz", tako da mozes iskoristiti tu opciju. "TR" je sifra za turske naloge Netflix-a.
 
Svaka čast na objašnjenju. Ovakvu informaciju sam i tražio. Nisam razumeo samo ovo TR.
Pošto imam smart tv, kad pokrenem HBO max, tu mi daje za 822 mesečnu pretplatu. Možda probam mesec dana da vidim kako i šta. A videću kako to izađe i kod mog operatera, Supernove.
Kao što kolega iznad reče, TR je Turska, preko koje može jeftino da se uzme Netflix nalog. Ovde sam na prethodnoj strani objasnio kako sam ja to obavio:



Ima i varijanta sa otkazivanjem postojeće pretplate na Srbiju, pa prebacivanja na TR (ima detaljno objašnjeno na nekoliko mesta u temi), ali meni to nažalost nikako nije uspelo, čak ni nakon nekoliko meseci pokušavanja.
 
Kolega masamunea je bio u pravu. U sklopu Supernove mogu da doplatim uslugu koja podrazumeva, kod za aktiviranje hbo max aplikacije i hbo 1,2,3 cinemax hd i cinemax 2 hd. Doplata je 699 dinara na cenu koju do sada placam. Nisam samo pitao, da li moze aplikacije jos na neki uredjaj, ali nem aveze. I da, ne odnosi se na nov ugovor, vec se nastavlja usluga do kraja obaveze. Tako da, verovatno cu to uzeti.
 
Apsolutno sigurno ne blokiraju i ne proveravaju samo na osnovu IP adrese sa koje se prijavljuje na servis, narocito ne u eri CG-NAT-a.
 
Apsolutno sigurno ne blokiraju i ne proveravaju samo na osnovu IP adrese sa koje se prijavljuje na servis, narocito ne u eri CG-NAT-a.

Naloge koji se koriste na televizorima izgleda provaravaju na osnovu IP adrese. Bar je to zaključak onih gde se testira servis.
Nadam se da će shvatiti da je dodatna naplata glupost, i da je neće globalno primenjivati.
 
Ne znam čiji su to zaključci, ali nemaju tehničkog osnova. Ili imaju toliko što u našem narodu pojam "IP adresa" predstavlja bilo koju informaciju na osnovu koje se nešto može zaključiti o identitey, a pojma nemaju ni šta je IP adresa ni kako izgleda. Dakle, inženjeri u Netflixu (ne nužno i zaposleni u svim delovima biznis-a) su mnogo sposobniji nego što ih narod smatra. Oni znaju da se iza jedne javna IP adrese može nalaziti stotine domaćinstava koje svako ponaosob imaju legalno pravo na individualnu Netflix pretplatu. Takođe znaju da, jedno domaćinstvo, pa i jedan televizor, može često menjati IP adresu sa kojom izlazi na internet potpuno u skladu sa Netflix pravilima korišćenja. E sad, ako im je biznis rekao blokirajte na osnovu IP adrese nevezano za to koliko ce to dodatnih troskova korisnickog servisa stvoriti od ljudi koji ce se legitimno zaliti...onda nemam reci i treba svi kolektivno da napustimo Netflix :)
 
Nazad
Vrh Dno