Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Mešaš šifru sa PIN kodom. Šifra zaključava nalog, a PIN profil (zbog sadržaja, zbog dece).
Isti nalog ima 5 profila, pa zato aplikacija pamti šifru, ali ne pamti PIN. Tako je zamišljeno, tako i treba da radi.

P.S. PIN profila može da promeni/isključi svako ko ima šifru naloga u par klikova.
 
Ako moze autologin u nalog, sigurno bi mogao i u profil. To sto je tako (polovicno) zamisljeno ne znaci da je i dobro. Niti bi zakljucavanje zbog sadrzaja/dece izgubilo funkciju i smisao
 
Nisi u pravu. Netflix je zamišljen za jedno domaćinstvo, što znači da će više osoba gledati sadržaj na istom uređaju. Iz tog razloga ne može automatski da se pali profil.
 
Pa ako ima vise profila i 2 tj. 4 istovremena gledanja, onda je zamisljen za vise uredjaja...sto znaci vise aplikacija koje bi mogle da pamte sopstvene PIN kodove a da pitaju samo za druge
 
Profili su za osobe, ne uređaje, iako može na više uređaja. U kući svi mogu na telefonu da gledaju, ali nemaju svi svoj TV i tu uskaču profili.
Uostalom, nemaš ni u jednoj drugoj aplikaciji sa profilima opciju da zaključaš profil, a da se automatski pali taj neki porfil bez kucanja pin-a.
 
To i jeste problem, sto lako moze da ima a nema...
Onda nisu problem aplikacije, nego ti :)

Nadam se da shvataš da je to kao da staviš šifru na telefon i podesiš da je nikada ne traži.
Windows isto radi, ako imaš više profila od koga je jedan zaključan uvek će ti tražiti šifru. Tehnički možeš da je isključiš, ali onda ta šifra gubi svrhu.
 
Pa ako ima vise profila i 2 tj. 4 istovremena gledanja, onda je zamisljen za vise uredjaja...sto znaci vise aplikacija koje bi mogle da pamte sopstvene PIN kodove a da pitaju samo za druge
Gledaš iz ugla šeringa koji se ovde praktikuje i time pravdaš svoj rezon.
 
Pozdrav, uzeo sam 4k paket ali sve filmove mi nudi samo u HD. Menjao sam laptop misleći da je slaba mašina za 4k ali isto se dešava. Monitor je 4k, net je 100/10.
Pokušao sam i sa drugim brovserima ista priča, mada u Safariju bolji je kvalitet slike tj. poveća rezoluciju (hd) filma, ali i dalje je hd. Na Chromu gledam i tu čak i smanji rezoluciju. Šta može da bude problem?
 
Gledaš iz ugla šeringa koji se ovde praktikuje i time pravdaš svoj rezon.
Gledam iz ugla da od viska opcija (tj. par linija koda) glava ne boli, a vecina ljudi valjda koristi ili 1 profil na vise uredjaja ili 2 profila na 2 uredjaja, a retko ko 2 profila na istom uredjaju
 
Pozdrav, uzeo sam 4k paket ali sve filmove mi nudi samo u HD. Menjao sam laptop misleći da je slaba mašina za 4k ali isto se dešava. Monitor je 4k, net je 100/10.
Pokušao sam i sa drugim brovserima ista priča, mada u Safariju bolji je kvalitet slike tj. poveća rezoluciju (hd) filma, ali i dalje je hd. Na Chromu gledam i tu čak i smanji rezoluciju. Šta može da bude problem?
To je do browsera, ne podrzavaju vecu rezoluciju.
 
Pozdrav, uzeo sam 4k paket ali sve filmove mi nudi samo u HD. Menjao sam laptop misleći da je slaba mašina za 4k ali isto se dešava. Monitor je 4k, net je 100/10.
Pokušao sam i sa drugim brovserima ista priča, mada u Safariju bolji je kvalitet slike tj. poveća rezoluciju (hd) filma, ali i dalje je hd. Na Chromu gledam i tu čak i smanji rezoluciju. Šta može da bude problem?
Stara priča, uglavnom brovseri ne podržavaju više od HD rezolucije.
Rešenje je da skineš apk iz Microsoft prodavnice i gledaš sve u 4k, ali onda ne možeš ubacivati svoje titlove (što je korisno ako neki sadržaj nema naš titl (a jedno 70% sadržaja nema)), a ne možeš ni ubrzavati sadržaj.

Dakle, moraš praviti ili kompromis oko slabijeg kvaliteta slike a veće funkcionalnosti, ili obrnuto, treće win-win opcije za sada nema...

EDIT: Odao bih priznanje @nemanja123 , ovakvi živci, smirenost i strpljenje nisu viđeni još od poslednje reankarnacije Dalaj Lame.
 
Da li se uopšte vidi ikakva razlika između HD i 4k na laptopu?
 
ако прави неко прави групу за нетфликс може да ме контактира. заинтересован за фамилију
 
Ja prosle nedelje uzeo windscribe bas zbog netflixa i radilo mi dva dana. Treci dan iskocilo da koristim vpn i nece vise. Isto mi se desilo i sa surfsharkom i sa expressvpn.
Meni radi bez problema otkad imam Windscribe. Imaš poseban tab "Windflix" koji je baš namenjen za streaming servise i koji uvek radi.
 
Gledam juce kako da odlogujem tv sa Netflixa: up up down down left right... isti kontra kod, kako su se toga setili :)
 
Kako preko aplikacije za Windows 10 može da se uđe u "My List"?

Ne vidim nigde tu opciju. Postoji levo pomoćni meni, ali tamo nema "My List" opcije. Jedino gde je vidim je na Home strani, ali je u vidu trake (sa ostalim preporukama, svaka traka posebna stvar, jedna od njih je My List) i mogu da šaltam samo desno i vidim po 5-6 naslova odjednom, što nije uopšte praktično. Jel postoji neka opcija da se na celoj strani vidi My List, Koa što je to slučaj na TV-u ili telefonu?
 
Imam HBO GO nalog, menjao bih za članstvo u nekoj Netflix 4K familiji, ako ima zainteresovanih nek se jave,
ako se ne javi niko zainteresovan sam za članstvo u nekoj 4K familiji.
 
I ja sam zainteresovan za Netflix premium 4K familiju, pa ako neko ima mesta ili mi zainteresovani da se skupimo.
 
I meni trazi drug, pa ako neko pravi mislim da vas vec ima dosta :) pm me.
 
A zašto se uopšte cimati sa Turskom kad ovako izađe 350 dinara po članu.
 
Ja na kraju uzeh opet preko aliexpressa. Mesec dana oko 300din. Domaca familija je najbolja opcija, ali ako nemate ekipu i ovo je ok.
 
Nazad
Vrh Dno