Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Ali tako dobija bolji kvalitet slike.
Ako mislite da ne postoji razlika jer je TV 1080p onda ste u zabludi.
Naravno, ako gleda sa velike udaljenosti gde se razlika ne primećuje, onda se slažem da je besmisleno.
 
Ali tako dobija bolji kvalitet slike.
Ako mislite da ne postoji razlika jer je TV 1080p onda ste u zabludi.
Naravno, ako gleda sa velike udaljenosti gde se razlika ne primećuje, onda se slažem da je besmisleno.
Ovo je 100% tacno, zato sam i pitao gore da li to moze da se nabudzi. Narocito je ovo vidljivo na televizorima od 50" pa na dalje. Ako vec placas premium nalog zasto ne uzeti video sa boljim bitrate-om.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da se razumemo ja placam/delim uhd netflix nalog. I netflix kodi addonom zelim da dobijem max sto placam, plus sada imam prevode za ostale ukucane. Jedino si u pravu da zvanicna netflix aplikacija ne nudi 4k sadrzaj na fullhd tv-u. A 4k sadrzaj je kao sto sam rekao itekako moguce gledati na full hd tv. Nije kompletan utisak kao na 4k televizoru ali primeti se da je slika cistija i sa malo vise detalja. Valjda bitrejti u kvalitetu videa ne lazu.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Kako imas prevod za gomilu neprevedenih serija tipa Fear City ?? Ted Bundy tapes ??? Bas me zanima a da nije google translate

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ali tako dobija bolji kvalitet slike.
Ako mislite da ne postoji razlika jer je TV 1080p onda ste u zabludi.
Naravno, ako gleda sa velike udaljenosti gde se razlika ne primećuje, onda se slažem da je besmisleno.
Bravo. Upravo da neko razmislja kao ja. Da, dobijam bolji kvalitet slike i da, gledam sa 1-1.5m daljine.

I necu vise o tome. Samo sam hteo da podelim svoja iskustva. Ali slobodno testirajte na 1080p monitoru ili tv-u neki stream sa youtuba (neki video prirode na primer) prvo u 1080p, zatim u 4k. Pa kazite da li ima razlike u kvalitetu slike.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako imas prevod za gomilu neprevedenih serija tipa Fear City ?? Ted Bundy tapes ??? Bas me zanima a da nije google translate

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Moja greska kada sam rekao da imam prevode na celokupan sadrzaj netflixa. Mislio sam na sadrzaje na netflixu gde nema naseg prevoda a ima ga na titlovi.com ili opensubtitles.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Mislio sam nesto novo cu cuti..hvala..dakle , imas prevoda za 10% sadrzaja [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kada se instalira neflix na kodi, je l' i on zauzima onda jednu poziciju na nalogu, kao standardno ubacivanje jos jednog korisnika?
 
Ne, prijavljuješ se sa normalno i ulaziš u tvoj profil.
 
Ajd laicko pitanje za pustanje 4k na FullHd tv-u kako slika moze biti bolja? Mislim rezolucija je 1920x1080 tacaka koje promenom boje formiraju sliku, uzmimo da je standardna 4k rezolucija 3840x2160 tacaka kako tacno full hd prikazuje ovu rezoluciju?Prikazuje dve boje u jednoj tacki?
 
Ajd laicko pitanje za pustanje 4k na FullHd tv-u kako slika moze biti bolja? Mislim rezolucija je 1920x1080 tacaka koje promenom boje formiraju sliku, uzmimo da je standardna 4k rezolucija 3840x2160 tacaka kako tacno full hd prikazuje ovu rezoluciju?Prikazuje dve boje u jednoj tacki?

https://www.quora.com/Is-it-possible-to-play-4k-video-clip-on-1080p-TV

"Is it possible to play 4k video clip on 1080p TV?

If your question is about “playing” then NO because almost all of the HD (720p) or Full HD (1080p) LED TVs available toady do not have 4K player in it.

but if your question is about “showing” (displaying) then probably Yes. How? Using external player or an android tv box with 4K player.

Let's see in details.

Can an HD LED TV play full HD video even it has no full HD resolution?

Yes, we play Full HD (1080p) video on HDTV with 720p (HD) resolution. Then why not 4K be viewed?

If HD display can show full HD video which is double of its resolution then I think (at least) Full HD display should be able to show double of its resolution which is 4K(2160p.)

In fact full hd videos look great on HD display likewise 4k video also should look very sharp on HD(720p) or FHD(1080p) display.

HDTV or FHD tv can show (according to my assumption) any content even it is HD or full HD or 4K or 8K. Only what needed is that the Player which decodes 4K videos and make them viewable on HD display.

Unfortunately most of the LED TVs today cannot not play the 4k video it means they do not have 4k player in it, so you can listen but you cannot watch 4k on the screen.

I think tv companies want we to buy new 4k tv that's why they did not provide 4k player.

I tried to play 4K video on my phone but it could not watched with normal video player, but I could listen. When I tried to play it on my PC with HD (720p) monitor, it played and showed video because I think my PC had a 4k player. The video was so sharp.

So I don't think that I need a 4K resolution TV to view 4K content, instead I would buy a full HD large screen TV having size 55″ or more and use an external Android Smart tv box with 4K to make it smart tv and to view 4K content.

Android tv box with 4K capability can play 4K videos from USB. They are available on E commerce sites like Amazon.

Most of the 4K TVs are smart where difference between HDTV and 4K TV is only in resolution. There are some non smart 4K TVs. In fact having non smart tv gives freedom to use any Android tv box with personal preference, requirements, specifications and Price.

Please Note that I haven't yet tried to play 4K on my HDTV, but I have played 4K video on pc with monitor having HD resolution. The answer is given on assumption. I'll update it when I'll try."

Ako ti treba pomoc mogu i da ti prevedem. Nisi cuo za downscaling? I da stavimo tacku vise. Mnogo idemo van teme. I poslednji put kazem gledam sa 1-1.5m daljine i da 4k video na mom tv-u i monitoru (gde sam jos blizi) koji su oba full hd sa te blizine izgleda boje od 1080p videa. Poenta je da imas externi player (kompjuter ili box) koji ce moci da obradi 4k video i da ga pokaze na 1080p displej. Opet znam kako izgleda 4k sadrzaj na 4k tv, ovo nije ni priblizno tom kvalitetu ali je ipak bolji uzitak (vizuelno) za moje oci.
Ja sam samo zeleo da podelim neko svoje iskustvo. Iskustvo sa netflix addonom. Nemaju svi 4k televizore. Nekome je bitan prevod, meni ne. A mr. galebsajuga me napada. Pomogao sam kolegi sa foruma da podesimo kodi i netflix addon na eon box-u. Sharing is caring.
 
Ajd laicko pitanje za pustanje 4k na FullHd tv-u kako slika moze biti bolja? Mislim rezolucija je 1920x1080 tacaka koje promenom boje formiraju sliku, uzmimo da je standardna 4k rezolucija 3840x2160 tacaka kako tacno full hd prikazuje ovu rezoluciju?Prikazuje dve boje u jednoj tacki?
Jednostavno, 4K strim ima veći bitrejt od fhd.
 
Ima li Gt King te sertifikacije za 4K preko kodija?
 
Izvinjavam se sto upadam sa ovim pitanjem, znaci li to da Eon box moze da pusta 4k sadrzaj?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
14b1c19700febb857a22e54fa3b86b83.jpg


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Pa probaj, pa videćeš da neće moći trenutno, nekako najbolje kad se čovek sam uveri. Pre par dana su ljudi provalili za fhd, tačnije pre 4 dana. Jel znaš u kojoj rezoluciji je do tad radilo?

Nisu platili sertifikat, ukratko.
 
Pitaš da li EON box generalno može da pušta 4k, ili da li može da pušta Netflix u 4K?
 
Znam, greskom sam postavio pitanje ovde, izvinjavam se jos jednom i zahvaljujem na odgovoru.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
mwsavko, zahvaljujem. [emoji106]
 
Poslednja izmena:
Koji je fazon sa ovim disney botom, jel "safe" ili platis pa dok traje traje? :D
 
Da ne listam, kratko pitanje - moze li se nekako uzeti Netflix porodicno kao sto ima Spotify opciju do 4 clana da plate zajedno jednu pretplatu? Drugarica kaze da placa sa njenim drustvom 1 nalog a ne nalazim na srpskom Netflixu takvu opciju...
 
Može. Deli se jedan nalog baš kako kaže drugarica. Ali svako napravi svoj profil i pri prijavi se izabere.

Nas 4 ovde sa foruma smo tako napravili. Imamo na nalogu 4 profila + kids.
 
Poslednja izmena:
Gdje kupiti ove povoljne Netflix acc?

Jel pouzdan site "ggsel".

Vidim da nude paypal placanje 1-2$ Netflix acc

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Accountbot je najpouzdaniji.

Sent from my ASUS_I003DD using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno