Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Ne može bez VPN-a Disney+ nije još uvek dostupan kod nas. Biće u toku godine verovatno njihov servis pod nazivom STAR, a Disney+ u tom obliku verovatno ne.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sta se desava sa Netflixom? Ne koristi celu brzinu neta.. dobio sam cak 480p :/

Na testu koristi 16Mbps.. max.
 
Poslednja izmena:
Netflix surpasses 200 million subscribers, but has more competition than ever in 2021

Now, as Netflix moves into 2021, the company is trying to let subscribers know that it has plenty more to come. Just a month after Netflix announced price increases in the United States to its most popular plan, the company also declared it would release at least one movie a week — or about one every five days. That doesn’t account for new shows, either.

https://www.theverge.com/2021/1/19/...ridgerton-emily-paris-cobra-kai-queens-gambit
 
Kupio sam mesečnu licencu preko aliekspresa i sve radi korektno a interesuje me sledeće. Interfejs i prevodi(bar oni sadržaji koje sam do sada otvarao) su mi na hrvatskom jeziku i nemam ponudu na srpskom, da li je kod svih tako ili je licenca samo za određene jezike?
 
Tako je za sada. Neki filmovi imaju i srpski prevod ali je uglavnom hrvatski.
 
Još jedno pitanje, uzeo sam opciju 1 x screen ali vidim da bez problema svi uređaji u kući mogu na isti nalog, da se gledaju istovremeno i to različiti sadržaji. Onda nemam neki razlog za uplatu više naloga?
 
^Ako si uzeo premium možeš da gledaš na 4 uređaja istovremeno...

https://www.netflix.com/signup/planform

EDIT:
Sad čitam Terms of use, lepo se ogradili...

The quality of the display of the Netflix content may vary from device to device, and may be affected by a variety of factors, such as your location, the bandwidth available through and/or speed of your Internet connection.
 
Poslednja izmena:
Još jedno pitanje, uzeo sam opciju 1 x screen ali vidim da bez problema svi uređaji u kući mogu na isti nalog, da se gledaju istovremeno i to različiti sadržaji. Onda nemam neki razlog za uplatu više naloga?
To je vjerovatno premium nalog koji dijeli više korisnika koji su kupili kao i ti 1xscreen. Stoga vidi koja pravila ti je prodavac naveo. Vjerovatno imaš pravo da gledaš na jednom uređaju istovremeno, inače ako budeš koristio više konekcija onda oni drugi koji su kao ti kupili taj nalog neće moći gledati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^ Čekaj bre @despot77, ako je tako kao što ti pišeš, onda je prodavac retrd jer nema šta da se dogovara sa kupcima i veruje im da će oni poštovati pravila, nego jednostavno treba da pre prodaje izdeli nalog na četiri korisnika, svakom korisniku (kupcu) dodeli PIN za njegov nalog, i tako svakog od njih onemogući da koriste više od onog što su platili...

EDIT: Nego, verujem da su svi ti nalozi ustvari otvoreni lažnim ili kradenim kreditnim karticama, pa prodavca ne koštaju apsolutno ništa, pa se i ne cima da uredi odnose među korisnicima, većmu je jednostavnije da ovim drugima korisnicima da novi nalog, ako se jedan od četiri bahati na račun drugih...
 
Poslednja izmena:
^ Čekaj bre @despot77, ako je tako kao što ti pišeš, onda je prodavac retrd jer nema šta da se dogovara sa kupcima i veruje im da će oni poštovati pravila, nego jednostavno treba da pre prodaje izdeli nalog na četiri korisnika, svakom korisniku (kupcu) dodeli PIN za njegov nalog, i tako svakog od njih onemogući da koriste više od onog što su platili...

EDIT: Nego, verujem da su svi ti nalozi ustvari otvoreni lažnim ili kradenim kreditnim karticama, pa prodavca ne koštaju apsolutno ništa, pa se i ne cima da uredi odnose među korisnicima, većmu je jednostavnije da ovim drugima korisnicima da novi nalog, ako se jedan od četiri bahati na račun drugih...
Sam si sebi odgovorio. Zato i košta toliko. Bude tu često i hakovanih naloga, koje stvarno neko plaća, pa ti radi dok taj što plaća ne promjeni pass. A ima i onih koji paze na te "odnose između profila"...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam dobio jedan od pet ponuđenih naloga u okviru jednog accounta. Koristim jedan u koji ulazim sa četvorocifrenim pinom a ostale koriste neki drugi korisnici sa svojim pinovima. Taj jedan bez problema koristim istovremeno na više uređaja. Mesec dana sam platio 1,7 evra, godišnje je oko 14 evra.
 
Poslednja izmena:
^ Aha...
Nije problem što nalog koristiš na više uređaja to može, nije moguće da ga koristiš ISTOVREMENO na više uređaja...

EDIT: Tj. možda je i moguće ako u tom momentu ne gledate sva četvorica u isto vreme, ali verujem da bi te, ako koristiš istovremeno na 4 uređaja, odmah izbacilo sa jednog uređaja čim bi se neki od ostala četiri korisnika ulogovao na svoj nalog, i tako i sa svakog sledećeg, dok ne dođete na situaciju 4 ulogovana korisnika - 4 uređaja...

Što se tiče petog naloga to je onaj KIDS nalog, i njega valjda može koristiti samo kreator share.
 
Poslednja izmena:
Upravo to i govorim da ga bez problema koristim istovremeno na više uređaja i nemam nikakve smetnje. Svako gleda svoj sadržaj i nikog ne izbacuje.
 
^Ja mislim da to nije moguće, pre će biti da se tako poklopilo da nikad ne gledate svi istovremeno, pa se tako tebi pruža prilika da gledaš na više uređaja na uštrb onih koji u tom momentu nisu ulogovani... Probaj da rokaš četiri uređaja istovremeno non-stop sa jednog naloga, pa će ubrzo krenuti da ti izbacuje uređaj po uređaj, kako se ko od korisnika bude logovao na svoj nalog...

Drugo mi nema smisla jer lepo piše da Premium omogućava gledanje na najviše 4 uređaja istovremeno, a ne da omogućava svakom od 4 korisnika (koliko je moguće podeliti jedan nalog) da gleda istovremeno na 4 uređaja... To bi onda bilo 16 uređaja istovremeno u nadrastičnijoj varijanti...
 
Evo kod mene u ovom trenutku dok pišem na dva smart tv-a u različitim prostorijama i na jednom kompjuteru, sa istim nalogom i istim pinom puštam tri različita sadržaja.
 
Pin je nebitan, čitav nalog ima pravo na 4 stream-a istovremeno. Sad da li će sva 4 ispucati 1 profil ili 2, 3, 4 vezana za 1 isti nalog... Sve je jasno samo eto tipična srpska posla praviti se blesav i "možda je greška".
 
Poslednja izmena:
Ljudi svima vama radi ok netflix? Uopste ne vidi ceo opseg neta, i cesto mi drzi 720p. Vama je sve u redu? Uopste ne vidim 4k..
 
I kod mene u poslednjih par dana lošije nego inače. Pusti i punim kvalitetom ali povremeno obara. Prime video radi bez problema.

Nego, pitanje... Ako se koristi jedan od naloga, taj može da se koristi na više uređaja s tim da se istovremeno koristi samo jedan?
 
Tako je, tek je 3 sezona u 4k ali naravno bit rate ~7Mbps a uredno se reklamira kao Ultra HD 4K !!! ...Narcos je 15Mbps, Lupin isto 15Mbps
Ali recimo Dark 4K rez ali bit rate ispod 10 ! ...zavisi od servera izgleda ?!
 
The Crown 15 mbps sve epizode u svim sezonama

Manhunt od 8 epozida šest su bile na 8 mbps, i dve epizode na nešto više od 6 mbps koje su se vodile kao (2160p) ( LG TV)

Death to the 2020 dokumentarac 15mbps

Ovako je kod mene
 
Na sonyju postoji dugme za to :) hvala na info, testiracu ove serije.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno