Šta je novo?

nestao SATA SSD nakon ubacivanja još jednog NVMe SSD-a

voidpg

Poštovan
Učlanjen(a)
27.12.2014
Poruke
156
Poena
80
Ugrabih pre mesečak dana kc3000 1024 gb na aliju za 4800 dinara, uz neke kupone, novčiće i šta znam sve i stavio sam ga u slot koji je direktno ispod procesora. Sve radi bez problema, CDM prikazuje deklarisane brzine, prebacio sam i sistem na njega, temperatura idealna...
E sad, imam jedan SP A55 na 256 gb, koji je na istom računaru radio bez problema, sve dok nisam ubacio ovaj Kingston i od tad ga ovaj ne vidi. Menjao sam SATA portove i ništa. Isprobao ga na drugom računaru, tamo radi sve bez problema. Nije mi toliko do samog ssda, jer i nemam neke bitne stvari na njemu, više me interesuje sam problem. Da li se neko susretao sa istim?
 
Odredjeni SATA portovi prestaju da rade kada nesto ubodes u M2 slot, napisi koju maticnu imas i da li je jos nesto povezano na SATA portove.
 
Matična je ASRock Steel Legend B550m. Od diskova imam KC3000 na gen4 i nv2 na gen3 slot. Dva harda od po 1tb na sata i gore pomenuti A55. Stvar je u tome što sam ga ubacivao u svaki od portova i nigde ga računar ne vidi. BIOS je flešovan na poslednju verziju. Nije ni do kablova, jer sam probao i ove što su došli sa pločom, kao i neke starije koji sigurno rade. Svako moguće rešenje sam probao sa neta i ništa. Nažalost nemam drugi sata ssd, pa da njega probam.
Drugi računar ima MSI B450 ploču i jedan m2 i jedan hdd i odmah ga je prepoznao.
 
U disk menadžmentu pogledaj da li postoji disk a55. Ako postoji dodeli slovo particiji.
 
Matična je ASRock Steel Legend B550m. Od diskova imam KC3000 na gen4 i nv2 na gen3 slot. Dva harda od po 1tb na sata i gore pomenuti A55. Stvar je u tome što sam ga ubacivao u svaki od portova i nigde ga računar ne vidi. BIOS je flešovan na poslednju verziju. Nije ni do kablova, jer sam probao i ove što su došli sa pločom, kao i neke starije koji sigurno rade. Svako moguće rešenje sam probao sa neta i ništa. Nažalost nemam drugi sata ssd, pa da njega probam.
Drugi računar ima MSI B450 ploču i jedan m2 i jedan hdd i odmah ga je prepoznao.
Ako si raskacio bar jedan od 2 HDD i bocnuo ih tu gde su oni bili bocnuti onda bi trebalo da ga vidi.

Skini MiniTool Partition Wizard i vidi detektuje li ga ikako, mada Disk Management bi vec trebalo da ga vidi.
 
Evo da se javim sa rešenim problemom.
@Vladarko Sve sam to isproveravao i opet nije pomoglo.
Da li je u pitanju neki bag u samoj matičnoj, biosu ili čemu već, ali tek kad sam izvadio m2 iz gen3 slota i ubacio ssd u 4. sata port, a nakon toga vratio m2, računar je prepoznao sve.
Hvala svakome ko je pokušao da mi pomogne. :)
 
Plug&play avantura. Bitno je da si rešio problem i opisao kako si došao do rešenja. (y)
 
Evo da se javim sa rešenim problemom.
@Vladarko Sve sam to isproveravao i opet nije pomoglo.
Da li je u pitanju neki bag u samoj matičnoj, biosu ili čemu već, ali tek kad sam izvadio m2 iz gen3 slota i ubacio ssd u 4. sata port, a nakon toga vratio m2, računar je prepoznao sve.
Hvala svakome ko je pokušao da mi pomogne. :)
Vrlo je verovatno da ti je taj sata 3 port crkao ali bitno da si naso resenje.
 
Nazad
Vrh Dno