Šta je novo?

Nekoliko pocetnickih pitanja oko Macos X na x86

Dzoni_m

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
504
Poena
619
Sastavio sam masinu na kojoj nameravam da stavim OS X i sada me interesuje nekoliko stvari. Ploca je Intel 945gcl grafika integrisana, ostalo integrale, 915 procesor i 1GB rama, hdd 80 sata i Pioneer 111D. Sve je proradilo na prvu osim mrezne, koju sam pokusao da namestim po upustvima koje je delimir ostavio (odnosno ostavio je link ka nemoj sajtu) e ali to mi nije uspelo tako da sam na rafu radnje nasao prvu mreznu D-link koja ima mac logotip na sebi zabo je i resio problem:p elegantno:d
E sad mi recite kako se uopste edituju .kext fajlovi? Sta su pripremne radnje a sta ide posle toga. Nisam nov u Linux svetu ali mi je ovo novo pa sto zbog uzbudjenja a sto zbog neznanja ne nalazim resenje. Voleo bih ipak da osposobim ovu integrisanu mreznu jer mi je to mnogo bolje resenje.
Dalje, tastatura? Moze li ostati obivna PC i ima li nekih ogranicenja?
I najvaznije, video sam da mnogi pominju da se u obicnu intel plocu smesti (flashuje) EFI? Moze li to i da li je neko radio? Nisam siguran da ovo ploca to moze tek treba da proverim, ali me interesuje kako onda taj sistem radi? Da li se moze instalirati sa DVD koji stize uz bilo koji mac? Vasi saveti povodom toga?

Inace u pitanju je 10.4.6 os X i ovaj post je pisan sa njega :cigar: :cigar: :type:
 
Čini mi se da EFI još nije provaljen, tako da od te igrarije za sada valjda nema ništa... Samim tim ti nijedan originalni instalacioni DVD ne pije vodu što se tiče instalacije...

Što se tiče mrežne karte, sigurno radi. Da li si provjerio listu podržanog hardvera na wiki? Tamo imaš dovoljno informacija da nađeš potreban patch. Za Realtek based kartice, postoji nekoliko patch-eva i svi rade, ali u 10.4.8 je isti problem kao i u 10.4.6/7, a koji se rješavao sa SMB patch-om. Međutim, taj isti patch ne radi. Da se razumijemo, mrežna radi i ti sa druge mašine možeš da švrljaš po Mac-u, ali sa Mac-a ne možeš nikuda... Ja još nisam našao rješenje problema...

Kext fajlovi su zapravo paketi fajlova, i moraš da otvoriš paket da bi vidio njihov sadržaj. Dalje posao odrađuješ u bilo kom tekst editoru... A pripremna radnja je samo jedna - backup u blizoj blizini. :D

Tastatura i miš mogu i obični...

Pozdrav.
 
Koliko sam gledao za ovu mreznu Intel® 82562G (namernu uzeta ploca sa svim intel integrisanim stvarima kako bi radilo o'ma ali...) ne treba patch vec edit jednog fajla i dodavanje vendor Id u listu. Medjutim kod mene to ne prolazi, mislim ona je tu sistem je svestan postojanja ali pokazuje da je kabl izvadjen. Tako stoji i nisam ni uz pomoc trika uspeo da je poteram. Mada i nije neki problem D-link je tu i sljaka kao leptir.

Ok onda nije problem do editovanja kext-a, vec ova mrezna nesto za*ebava.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno