Šta je novo?

Nekoliko pitanja AMILO L1310G

Učlanjen(a)
16.10.2007
Poruke
54
Poena
309
Dakle, posedujem laptop FujitsuSIEMENS AMILO L1310G i interesujeme nekoliko stavki...

Da li ovaj laptop ima mogucnost zamene procesora? I sta bi ste mi preporucili?
Trenutno je u njemu intel CeleronM.


Memorija u njemu je 2x256MB, planiram da je prosirim, pa me interesuje koja je kombinacija bolja
1. Da zamenim jednu plocicu sa 1024MB, pa da ukupno bude 1280MB
2. Da stavim 2x512MB, pa da bude ukupno giga, ali ravnomerno rasporedjeno??

Da li i kako mogu da posvetim vise memorije grafickoj kartici?
Da li samo iz biosa (tu sam opciju nasao) ili mora nesto i u winu da se odradi??

Gde bih mogao da nadjem cooler za laptop procesor, posto me trenutno ruzno (sve glasnije) zujanje izludjuje? Da li mozda postoji neko poboljsanje hladjenja, koje ne zahteva postolja sa coolerima.

Sta je moglo da se desilo sa touchPadom, pomeranje radi najnormalnije, ali klik ne funkcionise, samo preko dugmica koji se nalaze odma ispod touchpada. Dakle "tipkanjem" na touchpad ne mogu da otvorim folder ili izvrsim selekciju ili overu... a nekada je to funkcionisalo najnormalnije?!?!?!

U vezi sa tim da li se moze nekim softwerom iskljuciti taj touchpad, nerviralo me kada kucam neki tekst (nekada dok je radio "klik") u toku kucanja texta slucajno ga zakaci i prebacim se na mesto gde god da se kursor u tom trenutku nalazi...

Eto mislim da bi to bilo sve (za sad)... Unapred hvala na odgovoru!
 
Poslednja izmena:
Evo malo detaljnijeg prikaza procesora


Mada, ja koliko upeh da istrazim... nista od poboljsanja procesora, ako gresim vi me ispravite.
Socket 479 nema neke mnogo bolje opcije za CPU od ovog trenutno u laptopu.

Da je SocketM tu bi prica bila mnogo bolja... ali na zalost nije!

Nadam se da ce te moci bar na neka od ostalih pitanja da odgovorite...
 
Poslednja izmena:
Jos jedna stavka resena... Touchpad je muco muku sa Logitech diverom za bezicnog misa koji je bio instaliran!

Doduse jos uvek ostaje pitanje kako ga iskljuciti(ukljuciti) po zelji?~!
 
Promenis lap-top i resis sve probleme ;)

Grafickoj mozes dodeliti 128MB memorije.
Stavi 2x1GB - bar memorija nije skupa.
 
DDR1 je u pitanju, a ona bas i nije dzaba.
Nisam bezveze navodio one dve varijante, pa bi eventualno mogao da mi kazes sta mislis koja je od te dve bolja.
Mnogo mi je 2GB DDR1 da pazarim.

A sto se tice novog laptopa... nije u tome draz! ;)
BUDZ varijanta uvek RULZ. :banana:
Inace ne fali njemu nista znacajno... fino on gura i sa trenutnom konfiuracijom, ali ako moze nesto da se smuti(i prospe)... sto da ne...
 
Samo kazi gde ima za te pare SODIMM DDR 2x1GB???

Ja najjeftinije sto sam nasao je 31e 512MB
U imtelu trenutno kriza... NEMA! :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno