Šta je novo?

Neko cudno sustanje -Zujanje

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
O cemu se radi pre koji dan zvucnici su poceli da mi suste i to jako .... znaci kada su pojacani na nekih 20 25 ne mozes da opstanes u sobi koliko zuji , zvucnici su jazz speakers j 9900 5.1 pokupim ja zvucnike odnesem kod coveka popravi ih , zove on mene kaze zvucnici rade ko doksa... posle sam mislio da je zujanje zbog muzicke bio je privezan na klasicnu integrusu 5.1 realtek , onda sam ubacio neku c-mediu staru sto sam imao isto 5.1 i isto zuji , onda sam pokusao sa sluskama i once nezuje... pokusavao sam da postavim kanal da imam 3 x 2prednja kao 2.1 ali svi prednji pa sam probao da samanjim subwofer u podesavanjima i onda malo manje zuji , i na kraju mislim se u sebi kao prezivecu ne zuji tako jako sada i nazovem prijatelja preko skajpa na sluske sve ga lepo cujem , a on se buni kaze da ne moze nista da me cuje od nekog ne normalnog zujanja... sta da radim?
 
Ja imam iste vec godinama, i dva - tri puta sam ih vec popravljao (ima tri jednoredna integralca od 20tak nozica, nekig 150-200 din komad), svaki daje dva kanala, no riknuo je i treci (zadnji desni kanal ne radi), nije problem zameniti integralac, nego raspakovati i upakovati subwofer posle, mrzi me, hehe.
No izmedju ostalih imao sam i probleme sa hladnim spojem - kidanjem veza na lemovima na kontaktima na zadnjoj strani subwofera - zbog siline basa... zao mi ih menjati imaju lep zvuk, a i ne bacaju mi se pare dok mogu da popravim.
Da li ti se taj sum i zujenje javlja samo na 2 kanala (Prednji /Zadnji ili Sub+Centr), ili na svim kanalima zajedno. Moze biti samo los kontakt (resava kontakt sprej), a moze i hladan spoj (brujanje mase), ili riknut integralac... no ja nisam elekronicar - ponesto se razumem, taman toliko koliko meni treba, oni bi ti mogli jos konkternije objasniti.
 
Nazad
Vrh Dno