Šta je novo?

Nedostupan Administrator Account Windows 8.1

WallyGator

Poštovan
Učlanjen(a)
29.06.2014
Poruke
14
Poena
54
Zeleci da se oslobodim na lapu potrebe za kucanjem sifre pri svakom logovanju u Windows 8.1 Pro, kucanjem netplwiz.exe u Run-u otkacim tu opciju da trazi pass nego ide na auto-login i sve je bilo super dok nisam to slucajno uradio i sa built-in Administrator profilom :d ,i tu nastaje agonija.Sada mi za svaki pomak trazi nepostojeci pass,jer imam samo ovaj moj User profil i jednu sifru.

"To continue,type an administrator password,and then click Yes"

Da resetujem/promenim Admin sifru ne mogu ne da mi prilaz bez te iste sifre :smash:
Da izbrisem Admin profil i napravim novi po cenu gubljenja podataka opet ne mogu trazi mi prvo ebeni passss .Ovaj moj obicni i jedini User profil radi "normalno",ulogujem se sve ok, ali nista ne mogu da brisem od softvera,kao i menjanje bilo kojih sistemskih opcija koji zahtevaju aminovanje od svemoguceg Admina
Ima li nade bez da radim reinstal celog sistema :lupko:?
 
Poslednja izmena:
ja sam sa hirenom menjao/postavljao pasworde za admina i sve ostale korisnike u xp i win7. za win8 ne znam da li moze....
 
Твој налог нема админ привилегије? Да би укључио ауто-логин за неког корисника, мораш да откуцаш име па два пута лозинку, како си то урадио а да не знаш? Да ли можеш да стартујеш netplwiz.exe па одатле промениш неку лозинку?
 
Твој налог нема админ привилегије? Да би укључио ауто-логин за неког корисника, мораш да откуцаш име па два пута лозинку, како си то урадио а да не знаш? Да ли можеш да стартујеш netplwiz.exe па одатле промениш неку лозинку?

Druze nemam auto login vise,iskljucio sam slucajno i sebi i adminu admin privilegije izgleda,zato mi i ne prihtava sifru cini mi se,imam samo pristup mom profilu i moram svaki put pass da kucam kao i ranije ,netplwiz kad pokusam da otvorim trazi mi administrator password.Ne da mi ni u Admin Command Prompt bez passa,ne da mi ni u Computer Management kad pokusam da promenim pass/obrisem admin profil ili dodam bilo koji drugi profil.Ne mogu ni da switchujem izmedju profila jer imam samo jedan.Imam registrovan moj account na Microsoft Live,tu mogu da menjam lozinku za ovaj moj profil sto imam i to je to ,za sve ostalo .... :rupa: Inace lap je moj ne delim ga ni sa kim tako da nije do toga.

Gledam samo da bude sto bezbolnije jer imam licenciranu pro osmicu,gubitka podataka se ne plasim jer na njemu sem neke muzike i ostalog nemam nista sve mogu da stavim na jedan jaci USB.
 
Poslednja izmena:
ja sam sa hirenom menjao/postavljao pasworde za admina i sve ostale korisnike u xp i win7. za win8 ne znam da li moze....
Uf!Izgubo sam bukvalno ceo dan zamajavajuci se s ovim i na kraju sam uspeo.Moze i u osmici.Hvala za preporuku ,a ja svima savetujem da nikad ne ostave svoj ili makar jedan nalog na kompu bez admin privilegije jerbo ste ga na**bali :D to vam je kao da ste zakljucali auto sa sve kljucevima unutra
Inace ovde je sv eobjasnjeno koga zanima
 
Poslednja izmena:
Прво што урадим после инсталације је да укључим админ налог (који је наравно у старту дисејблован) и дефинишем му лозинку. Онда наставим да користим свој налог који има админ права а у случају да нешто забрља, онда идем преко админ налога.
Чуди ме да ниси имао ниједан налог са админ правима, нисам сигуран да баш дозвољава тако, али ако си имао и забрљао, то увек можеш да поновиш.
Мени је помагао програмчић по имену passware key или тако некако, он уме да промени лозинку сваком постојећем кориснику и после врати стару што може да буде корисно. ;)
 
hirens obavlja posao
 
Nazad
Vrh Dno